رویدادنظارت های مستمر بازرسان بهداشت محیط بر نانوایی های سطح شهرستان خاش
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش عنوان نمود: نظارت بر صنوف تهیه و توزیع موادغذایی و انجام بازدید های بهداشتی یکی از وظایف و مأموریت های واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان است که این مهم بصورت مستمر توسط بازرسان این واحد انجام می شود.
 ١٢:٥٢ - 1398/08/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین بازدید رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش و هیئت همراه از خانه بهداشت نقطه صفر مرزی روتک
مهندس نقی زاده عنوان نمود: بررسی و پایش وضعیت خانه بهداشت منطقه روتک با توجه به شرایط استراتژیک و قرار گرفتن در نقطه صفر مرز مشترک با کشور پاکستان، جزو اولویتهای زمانبندی شده حوزه بهداشت و درمان شهرستان خاش بوده و بر همین اساس در دومین بازدید ریاست مرکز بهداشت و هیئت همراه از این منطقه در سال جاری، روند ارائه خدمات بهداشتی به مردم منطقه به ویژه مادران باردار، کودکان زیر5سال، میانسالان و... و همچنین نظام مراقبت بیماریهای منتقله از ناقلین (مالاریا، تب دانگ، چیکونگونیا، سالک، CCHF) و بیماریهای روده ای و انگلی مورد بررسی قرار گرفت.
 ١٢:٤٩ - 1398/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با شروع بسیج ملی کنترل فشارخون بالا جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲4 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از ۲۷ اردیبهشت ماه خبر داد وی گفت: زمانبندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است و هفتم مهر ماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.
 ١٣:٢٧ - 1398/02/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش کامل رییس مرکز بهداشت در ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش
مهندس نقی زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش (۹۷/۱۱/۱۲)، ضمن اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان و تیم های واکنش سریع در برخورد با بحران های احتمالی به ویژه بارندگیهای اخیر عنوان نمود: با توجه به بارندگیهای شدید اخیر و بالا آمدن آبهای سطحی و نیز احتمال آلودگی منابع آبی، می توان احتمال افزایش بیماریهای منتقله از آب و غذا و ناقلین را متصور بود لذا تقویت نظام مراقبت این بیماریها و ارتقاء هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی بسیار حائز اهمیت می باشد. جناب مهندس یوسفی فرماندار محترم شهرستان در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از تعاملات مدیران ادارات و اعضای محترم ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند . ما باید با یکدیگر تعامل وهمکاری داشته باشیم تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در کمترین زمان ممکن بحران را مدیریت نماییم.
 ١٤:٠٣ - 1397/12/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
روایت 4 ساعت تلاش برای نجات جان مادر باردار در روستاهای شهرستان خاش
در جریان بارندگی شدید، سیلابی بودن مسیر و طغیان رودخانه؛ مادر باردار در یکی از روستاهای سخت گذر بخش ایرندگان با حضور مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان و رییس مرکز بهداشت خاش و همکاری بخشدار، شهردار و اعضای محترم شورای بخش ایرندگان بوسیله پیکاپ مرکز بهداشت از مرگ نجات یافت. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ به دنبال تماس تلفنی راس ساعت ۲۶ دقیقه بامداد ۹۷/۱۲/۱۱ مبنی بر نیاز شدید به امدادرسانی جهت نجات جان یک مادر باردار گرفتار طغیان رودخانه و سیلاب در یکی از روستاهای توابع بخش ایرندگان؛ بلافاصله نیروهای امدادی با آمبولانس از سوی پایگاه امدادی بین راهی ایرندگان و نیز تیم واکنش سریع مرکز بهداشت شهرستان به محل اعزام شدند.
 ٠٩:٢٧ - 1397/12/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
گسترش ارائه خدمات سلا مت با توسعه بیش از 11 هزار متر مربع زیر ساختهای بهداشت ودرمان خاش در سال 97
درراستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان خاش، با توسعه 11 هزار مترمربع به زیر ساختهای بهداشت ودرمان این شهرستان روند توسعه خدمات سلامت شدت گرفته است. به گزارش روابط عمومی- دکتررضا کرد سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش با بیان این مطلب که طرح تحول سلامت تحول اساسی در خدمات رسانی سلامت در شهرستان خاش بوجود آورده است، خاطر نشان کرد: در سال 97 با عنایت ریاست دانشگاه به مناطق محروم استان علاوه بر افزایش زیرساختهای استاندارد با تجهیزات کامل روند توسعه خدمات سلامت با هدف افزایش رضایتمندی مردم شدت بیشتری گرفته است.
 ١٠:٤٦ - 1397/11/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلیعه نورانی یادواره شهدای شبکه بهداشت ودرمان خاش با حضور خانواده های گرانقدرو مردم شهید پرور شهرستان خاش
نقی زاده سرپرست مرکز بهداشت خاش؛ شبکه بهداشت ودرمان خاش ۳ سرو سرافراز وطن، شهید حسن محمدی نژاد، شهید حسین دادکانی و شهید چراغ ستوده را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است. بزرگترین هدف یادواره شهدا گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و تجدید میثاق با این عزیزان است ومهمترین وظیفه ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است،
 ١١:٥١ - 1397/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز اجرای طرح ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده گفت: همانطور که استحضار دارید فلج اطفال یک بیماری ویروسی است که تا قبل از تصویب برنامه ریشه کنی توسط سازمان جهانی بهداشت، سالانه بیش از چهل میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شدند و صدها هزار نفر از این افراد، برای همیشه فلج باقی می ماندند.با تصویب طرح ریشه کنی فلج اطفال در سال1988 و پوشش کافی واکسیناسیون، تعداد کشورهای پولیواندمیک از 125کشور به 3کشور تا سال2012 تقلیل پیدا کرد. رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش افزود: در سال میلادی گذشته فقط 27مورد بیماری در جهان گزارش گردید که مربوط به کشور افغانستان و پاکستان بود.خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته طی 18سال گذشته (ازسال1379 تاکنون) موردی از فلج اطفال در کشور گزارش نشده است لذا حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشورمان از حساسیت ویژه ای برخوردار است.
 ١٤:٠٠ - 1397/11/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
فعالیت سمن ها و NGOها در حوزه بهداشت و درمان نماد مشارکت مردم در ارتقای شاخص های سلامت شهرستان خاش
رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ تلاش در جهت تشکیل و توسعه سمن ها می تواند منجر به ارتقای شاخص های سلامت شهرستان، افزایش سطح همکاری های مردمی در امور بهداشت ودرمان، کاهش سطح هزینه گذاری دولت در این بخش و درگیر کردن مردم در زمینه معضلات حوزه سلامت گردد. مهندس نقی زاده در جمع مسئولین تعدادی از سازمان های مردم نهاد شهرستان با تأکید بر نقش حمایت از سمن ها درتوسعه و بهبود وضعیت آنها ادامه داد: سلامتی حق همگانی بوده و حوزه بهداشت و درمان به تنهایی قادر به مرتفع نمودن تمامی معضلات و مشکلات بهداشتی شهرستان نخواهد بود و دستیابی به اهداف متعالی نظام سلامت و اجتماعی کردن سلامت با شناسایی و استفاده از ظرفیت های جوامع محلی و تشکل های مردمی و سایر بخشهای دولتی و خصوصی میسر خواهد شد.
 ٠٩:٢١ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت؛ گامی مهم در توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و گروههای مخاطب
دکتر زنگنه در کارگاه آموزشی-توجیهی تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان خاش عنوان نمود: با توجه به تاکیدات وزیر محترم بهداشت و پیرو تشکیل معاونت اجتماعی در سطح وزارت و دانشگاههای مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل خانه مشارکت سلامت در شهرستانها با هدف توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و گروههای مخاطب از طریق مشارکتهای آنها در طراحی برنامه های سلامت در دستور کار حوزه معاونت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ به منظور اجرای این برنامه و طی دعوت از تمامی دستگاههای اداری بعنوان نخستین جامعه هدف، این کارگاه در شهرستان خاش برگزار شد.
 ٠٩:٣٧ - 1397/10/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش از وضعیت پروژه های عمرانی مرکز خدمات جامع سلامت شیرآباد و مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی نوک آباد
مهندس نقی زاده ضمن بررسی وضعیت ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شیرآباد و مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی نوک آباد از نزدیک در جریان روند پیشرفت این دو پروژه قرار گرفت. رییس مرک بهداشت شهرستان خاش در حاشیه بازدید از دو پروژه عمرانی در شیرآباد و نوک آباد بر وضعیت استراتژیک و ویژه مرکز شیرآباد تأکید نمود و افزود: این مرکز با توجه به بیشترین جمعیت تحت پوشش نسبت به مناطق اطراف و قرار گرفتن در مرکز راههای کارواندر، خاش، چاه احمد و بزمان یکی از اولویتهای ساختمانی شبکه بهداشت ودرمان می باشد که از سال92به دلیل فوت پیمانکار مربوطه بلاتکلیف بوده و در بهار 97 و به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجددا عملیات ساخت آن از سر گرفته شد.
 ١٢:١٢ - 1397/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی ایدز
به مناسبت هفته اطلاع رسانی HIV / ایدز کارگاه آموزشی رویکرد نوین برنامه مراقبت HIV / ایدز در شهرستان خاش با حضور کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه جهت پزشکان ، کارشناسان ستادی ، ماما های مراکز و بیمارستان، مسئولین مراکز کاهش آسیب شهرستانهای خاش ، سیب سوران ، میرجاوه و سراوان در تاریخ 5/9/97 برگزار گردید.
 ١٣:٠٠ - 1397/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی عیدسعید فطر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش برگزار شد
جلسه هماهنگی در خصوص برنامه ها ی کشیک شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در ایام تعطیل عید فطر برگزار گردید.
 ١١:٢٠ - 1397/03/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی هفته سلامت مردان ایرانی در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت برگزار گردید.
سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند
 ١٠:٠٩ - 1396/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی 2 روزه جهت بهداشتیاران و بهگران در مرکز بهداشت شهرستان خاش
کارگاه بازآموزی بهداشتیاران و بهگران توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش، با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، شرکت نفت و با حضور25 نفر از بهداشتیاران و بهگران شهرستان برگزار گردید.
 ١٢:٢٩ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه درون بخشی اصول و اقدامات اجرایی برنامه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سال 96 برگزار گردید.
آقای دکتر رخشانی مدیر شبکه ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت همکاران مطالبی را در خصوص اهمیت اجرای برنامه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال ، اهمیت ارائه آموزش به خانوار ها در خصوص واکسن فلج اطفال ، رعایت شرایط نگهداری واکسن بیان نمودند
 ١٠:٥٥ - 1396/11/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
زنجیره سرما مرکزی نگهداری و توزیع واکسن مرکز بهداشت شهرستان خاش در ایام دهه فجر افتتاح شد.
آقای دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اعلام این خبر، گفت: با توجه به اینکه پیش از این واکسن‌ها در زنجیره سرما با امکانات محدود نگهداری می شد، احداث زنجیره سرما نگهداری واکسن مطابق استانداردهای روز در این شهرستان ضروری بودکه با پیگیری و حمایت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این مهم میسر می گردد.
 ٠٨:٥٢ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح اورژانس 115 بخش ایرندگان
همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر و برنامه های مختلف ادارات شهرستان خاش در این دهه با حضور فرماندار و بخشدار محترم ، ریاست محترم مرکز بهداشت و جمعی از معتمدین اورژانس 115 بخش ایرندگان در روستای مارندگان افتتاح شد.
 ٠٩:٢٨ - 1396/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه های بزرگداشت دهه فجر در شهرستان خاش آغاز شد
برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور فرماندار محترم و مسئولان شهرستانی در گلزار شهدای گمنام شهرستان خاش آغاز شد.
 ٠٧:٥٢ - 1396/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته ملی مبارزه با سرطان 1 تا 7 بهمن ماه 96
امروزه غالبا می‌توان سرطان را : پیشگیری کرد، می‌توان از بسیاری سرطانها با رعایت اصول بهداشتی از قبیل، سیگار نکشیدن، خوردن انواع غذاهای سالم، اجتناب از عوامل سرطان‌زای شناخته شده، پیشگیری کرد.
 ٠٧:١٢ - 1396/11/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی بقای نوزاد در شهرستان خاش
کارگاه آموزشی بقای نوزاد با هماهنگی مرکز بهداشت خاش ، برای کارشناسان مامایی شاغل در زایشگاه و تسهیلات زایمانی شهرستان خاش ، میرجاوه و زاهدان برگزار شد.
 ١٧:٤١ - 1396/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
در مورخ 96/9/11کمیته بهداشت کشاورزی با حضور اعضای آن در محل جهاد کشاورزی شهرستان بر اساس دستورالعمل و تفاهم نامه استانی مبنی بر تشکیل کمیته برگزار گردید.
در جامعه امروز علاوه بر کشاورزی سنتی خطرات و حوادث ناشی از دستگاه های مکانیکی در بخش کشاورزی صنعتی مزید بر علت گردیده است؛ که این خود زمینه بروز حوادث ناشی از کار و از دست دادن نیروی کار را فراهم کرده است همچنین آمار حوادث این بخش را طبق آمار ILO سالانه 170000 نفر کشته اعلام کردند. (به دلیل حوادث و مسمومیتها) و عنوان کردند سومین شغل پرخطر دنیا بعد از کار در معادن و صنایع راه و ساختمان دانستند
 ١٠:٠٦ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی با شهرداری در خصوص انجام معاینات سلامت شغلی و را ه اندازی و تجهیز خانه بهداشت کارگری
با توجه به اینکه 45% جمعیت دنیا جزء نیروی کار هستند و تلاش و بازدهی آنها بدون تردید به ارتباط مستقیم با سلامت کارگران و نیروی خدماتی دارد . هدف اصلی بهداشت حرفه ای نیز تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نیروی کار در کلیه مشاغل است.
 ١٣:١٠ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز
لزوم همکاری کامل تمامی سازمانها و ادارات را در پیشگیری از بیماری ایدز با توجه تغییر روند انتقال بیماری ایدز در دهه اخیر از طریق انتقال جنسی ، نقش سازمانهای دخیل در این امر را متذکر شده و آموزش عمومی را به عنوان یکی از اصول مهم موفقیت در پیشگیری ازبیماری دانست .
 ١١:٤٩ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید معاونت محترم توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش
معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه همکاران حوزه معاونت درمان و دفتر فنی از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش بازدید نمود.
 ١١:٣٧ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت
دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.
 ٠٨:١٧ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی بهداشت کشاورزی – جهت کارشناسان بهداشت حرفه ای در شهرستان خاش
حفظ نیروی انسانی ، پیشگیری از حوادث ناشی از شغل و کاهش درصد مرگ و میر از اهداف کارگاه می باشد
 ١٠:١٥ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در بین دانش آموزان خاش
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی به منظور مقاوم سازی دندانها و پیشگیری از پوسیدگی دندانها در بین 27 هزار دانش آموز ابتدایی شهرستان،از نیمه دوم مهرماه با تعامل و همکاری مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان خاش ، نوک آباد و بخش ایرندگان آغاز شد.
 ٠٨:٤٢ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهپیمایی بزرگ 13 آبان در شهرستان خاش
مراسم راهپیمایی در شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٠:٠٨ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>

نمایش اخبار

اخبار

آیین کلنگ زنی و شروع عملیات احداث ۳ پروژه بهداشتی و درمانی روستایی شهرستان خاش در هفته سلامت*
💢برگزاری همایش تجلیل از مدافعان سلامت شهرستان خاش و تفتان در ششمین روز از هفته سلامت با حضور فرمانداران محترم شهرستان های خاش و تفتان، معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی خاش، تعدادی از مسئولین و مدیران و کادر بهداشتی و درمانی*
دیدار فرماندار شهرستان خاش و مدیر شبکه بهداشت و درمان با کادر درمان و عیادت و دلجویی از بیماران بستری بیمارستان امام خمینی (ره) در چهارمین روز از هفته سلامت*
اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان برای پذیرش اهداکنندگان خون*
💢کاهش محسوس بروز تالاسمی طی ۳سال گذشته در شهرستان خاش و تفتان/ خوشبختانه از سال گذشته تاکنون تنها یک مورد جدید تالاسمی ماژور گزارش شده است*
💢افتتاح نمایشگاه جذاب و متنوع دستاوردهای حوزه بهداشت در دومین روز از هفته سلامت در شهرستان خاش*
💢زنگ سلامت در یکی از مدارس شهرستان خاش نواخته شد*
💢حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان به همراه جمعی از کارکنان در محل مرکز تجمیعی واکسیناسیون و دریافت دوز چهارم واکسن کرونا در اولین روز از هفته سلامت*
در اولین روز از هفته سلامت صورت گرفت؛*
کسب مقام سوم تیم فوتسال شبکه بهداشت و درمان خاش در مسابقات جام رمضان*
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم و استاد*
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان به مناسبت روز ماما*
نمازگزاران عید فطر ملزم به استفاده از ماسک حتی در فضای باز هستند*
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان به مناسبت روز جهانی کار و کارگر
برگزاری جلسه شهرستانی برنامه ریزی و هماهنگی هفته سلامت ۱۴۰۱ با حضور فرماندار محترم، امام جمعه محترم شهرستان، نماینده سپاه پاسداران، مدیر شبکه بهداشت و درمان و مدیران دستگاه‌های اجرایی*
🔻هفته سلامت ۱۷ لغایت ۲۳ اردیبهشت با شعار "سلامت ما، سلامت سیاره ما"*
پیام مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان به مناسبت فرارسیدن روز قدس و دعوت از همشهریان و خانواده بزرگ سلامت جهت شرکت حماسی در راهپیمایی بزرگ روز قدس*
*🇮🇷همه می آییم......*
بخشی از بیانات مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان در جمع نمازگزاران مسجد حنفا و همزمان با نماز جمعه این هفته*
حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش در جمع نیروهای خدوم آزمایشگاه مرکزی به مناسبت روز آزمایشگاه*

محتوای مرتبط