اخبار
یکم لغایت هفتم آذر هفته جهانی «اطلاع رسانی درباره آنتی بیوتیکها»
این هفته، هفته جهانی هشدارو آگاهی‌رسانی درباره مصرف آنتی بیوتیکهاست و لازم است بدانید که طی تحقیقات انجام شده در این زمینه، محققان دریافته‌اند که استفاده زیاد از این داروها باعث ایجاد مقاومت شده، ممکن است هر عفونت معمول و ساده‌ای را تبدیل به بیماری علاج‌ناپذیری کند.
 ١١:٢٧ - 1396/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید معاونت محترم توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش
معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه همکاران حوزه معاونت درمان و دفتر فنی از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش بازدید نمود.
 ١١:٣٧ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
فیشورسیلانت دندان های دانش آموزان مقطع ابتدایی
برای رسیدن به اهداف کلان طرح تحول سلامت دهان و دندان و به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندانهای دائمی دانش آموزان ابتدایی طرح فیشور سیلانت ( بستن شیارهای عمیق سطح جونده دندانهای دائمی ) در مدارس شهرستان توسط پرسنل دهان ودندان انجام می شود
 ١١:٣٠ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت
دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.
 ٠٨:١٧ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی بهداشت کشاورزی – جهت کارشناسان بهداشت حرفه ای در شهرستان خاش
حفظ نیروی انسانی ، پیشگیری از حوادث ناشی از شغل و کاهش درصد مرگ و میر از اهداف کارگاه می باشد
 ١٠:١٥ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در بین دانش آموزان خاش
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی به منظور مقاوم سازی دندانها و پیشگیری از پوسیدگی دندانها در بین 27 هزار دانش آموز ابتدایی شهرستان،از نیمه دوم مهرماه با تعامل و همکاری مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان خاش ، نوک آباد و بخش ایرندگان آغاز شد.
 ٠٨:٤٢ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی تجزیه و تحلیل نتایج شیمیایی آب
ضروری ست تا مهندسین بهداشت محیط شهرستان ها با انجام نمونه برداری و تجزیه و تحلیل نتایج شیمیایی آب شرب بتوانند از شدت آسیب ها بکاهند.
 ١٣:١٩ - 1396/08/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهپیمایی بزرگ 13 آبان در شهرستان خاش
مراسم راهپیمایی در شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٠:٠٨ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٥٨ - 1396/08/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه گزارش دهی سامانه سیب
جلسه گزارش دهی سامانه سیب در تاریخ 4/8/96 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ، رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان رابط مراکز برگزار گردید.
 ٠٧:١٦ - 1396/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز ملی اطلاع‌رسانی هپاتیت مطرح شد
نشانه‌های ابتلا به هپاتیت/ ابتلاء به هپاتیت با مسافرت به مناطق غیربهداشتی
 ٠٨:٤٠ - 1396/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بسته خدمتی کودک سالم-مانا جهت کاردانان و مراقبین سلامت مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: برنامه مراقبت کودک سالم-مانا به دنبال یافتن راهی برای جداکردن کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم یا مستعد به بیماری است که هنوز نشانه های اختلال بیماری در آنها مستقر نشده است در حقیقت هدف این برنامه طراحی نظام غربالگری استاندارد مراقبت کودکان صفر تا پنج سال و اجرای آن می باشد. خانم نارویی مسئول واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس مرکز بهداشت شهرستان خاش نیز ادامه داد: در بسته جدید، تغییرات دستورالعمل‌های کشوری واکسیناسیون، مکمل یاری، پایش رشد کودکان، تغذیه تکمیلی، سلامت چشم، سلامت دهان و دندان و تکامل کودکان اعمال شده است و نیز مباحث سلامت شنوایی، ارزیابی ژنتیک، ارزیابی کودک چاق، غربالگری فشار خون و مشاوره با مادر درباره عوامل محیطی مؤثر بر سلامت کودکان اضافه شده است.
 ١١:٥٦ - 1396/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه نظام غربالگری نوجوانان گروه سنی18- 6 سال در مرکز بهداشت شهرستان خاش
روز شنبه مورخ 22/7/96، کارگاه نظام غربالگری نوجوانان دانش آموز و غیر دانش آموز گروه سنی (18- 6 سال) جهت کاردانان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و مراقبین سلامت پایگاههای حاشیه شهر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار شد. خانم نارویی مسئول واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس مرکز بهداشت ضمن خیر مقدم، به اهمیت مراقبت نوجوانان اشاره نمود و اذعان داشت: در این کارگاه ضمن حساس سازی پرسنل نسبت به اطلاع رسانی و آموزش مدیران ومربیان مدارس بر انجام معاینات و غربالگری های رایگان نوجوانان دانش آموز و غیر دانش آموز گروه سنی6-18سال در راستای برنامه ابلاغی وزارت بهداشت تأکید گردید.
 ١٢:٥٩ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٤٧ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه ابتدایی بهشت شهرستان خاش
همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ زنگ صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه ابتدایی بهشت شهرستان خاش به همت مرکز بهداشت و همکاری اداره آموزش و پرورش نواخته شد. اله بخش کرد معاونت مرکز بهداشت شهرستان هدف از اجرای این برنامه را حساس سازی و آموزش در خصوص مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ در جامعه عنوان نمود و ادامه داد: اصلاح الگوي مصرف منابع پروتئيني در كشور از الزامات ايجاد دسترسي جامعه به مواد غذايي ارزشمندي است كه متاسفانه در جامعه ما به علل مختلف مورد غفلت قرار گرفته اند و لازم است ميان وعده هاي مورد استفاده توسط کودکان و نوجوانان با دقت و حساسيتي افزونترمورد توجه و مراقبت والدين قرار گيرد و والدين توصيه هاي لازم را به فرزندان خود در خصوص پرهيز از مصرف مداوم غذاهاي آماده و ساندويچ هاي خياباني و مضرات آن گوشزد نمايند.
 ١٢:٢٩ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ صورت گرفت: برگزاری جلسه آموزشی روستا مهدها در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در این جلسه كه به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ و در راستای برنامه های واحد بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در خصوص اهمیت اجرای این برنامه گفت: با توجه به اینکه نقش تغذیه در بهبود رشد کودکان 3 تا 6 ساله خانواده های نیازمند و مناطق محروم روستایی حايز اهميت است تشکیل کمیته تغذیه روستا مهدها بايد مورد توجه قرار گيرد. ایشان ادامه داد: تغذیه عامل اصلی و اساسی زندگی است و با در نظر داشتن این مساله که فقر از دلایل بروز سوءتغذیه در گروههای آسیب پذیر از جمله کودکان زیر6سال می باشد تشکیل روستامهدها بعنوان راهکار اساسی جهت ارتقای سلامت و بهبود رشد فیزیکی و ذهنی و نیز پرورش کودکان می باشدچرا که اساس توسعه پایدار در جوامع به کودکان سالم بستگی دارد.
 ١٢:٠٩ - 1396/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
**برگزاری جلسه بررسی وضعیت اجرای سامانه سیب در مرکز بهداشت شهرستان خاش**
کمیته فنی سامانه سیب با حضور ریاست محترم مرکز بهداشت شهرستان خاش کارشناسان توسعه شبکه، فناوری و دیگر کارشناسان ستادی که به نحوی در پیشبرد سامانه سیب نقش ایفا می کنند در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ در ابتدای این جلسه که با هدف بررسی وگزارش دهی سامانه سیب در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی وپایگاه های سلامت حاشیه شهر برگزار شد دکتر خاشی گفت: آنچه در اجرای این برنامه برای همکاران در اولویت است ثبت اطلاعات اعضای خانوار همکاران حوزه سلامت بعنوان پیشگامان و پرچمداران اجرای سامانه در شهرستان است که انتظار میرود همکاران بر این مهم دقت لازم داشته باشند.
 ٠٨:٤٤ - 1396/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
✅هفته ملی و روز جهانی کودک:
♦️ هفته ملی کودک( 15 تا 21 مهر) با شعار سال 1396 : "هر کودک نشانی خداست" 🔹اهداف: جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت کودکی و نیازها و خواسته های کودکان، هم افزایی فعالیت های دستگاه ها و نهادهای مرتبط با کودکان و پرهیز از موازی کاری، ارتقای سطح دانش و اگاهی علاقه مندان حوزه کودک با برپایی نشست های تخصصی، معرفی کانون پرورش فکری کودکان و ظرفیت های آن به جامعه به ویژه خانواده ها
 ١١:٠٦ - 1396/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته سالمند؛ ۱۰ تا ۱۶ مهرماه:
کاهش شایعترین عوارض ناشی از سالمندی، با ۸ ورزش موثر بنا به تخمین کارشناسان، تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ایالات متحده، بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت. به گزارش آوای سلامت به نقل ازeverydayhealthمشکلات شایع دوران سالمندی از جمله درد مفاصل، محو شدن بینایی، استخوان های ضعیف، اشکالات حافظه، از دست دادن توده عضلانی و ... بسیار رایج است و به همین دلیل کارشناسان بر حفظ تعادل اندام به عنوان یکی از راه های مقابله با اثرات ذهنی و جسمی پیری تاکید می کنند. در واقع محققان تایوانی دریافته اند که روزانه ۱۵ دقیقه ورزش، می تواند طول عمر را تا سه سال افزایش دهد. حتی مقادیر ناچیزی از فعالیت بدنی نقش موثری در افزایش طول عمر دارد و به همین دلیل است که برای پیشگیری از عوارض پیری این ۸ ورزش پیشنهاد شده است:
 ١٠:٣٤ - 1396/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت و ابراز همدری
هوالباقی برادر ارجمند جناب آقای آرین مهر: درگذشت عموی بزرگوارتان را خدمت شما وخانواده محترم تسلیت عرض نموده ، از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای شما و سایر بازماندگان سلامتی و بهروزی مسئلت می نماییم.
 ٠٩:٢١ - 1396/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته آهن یاری ومکمل یاری ویتامین "د" در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در راستای تداوم اجرای برنامه مکمل یاری دانش آموزان دختر دبیرستانی با مگادوز ویتامین" د"، کمیته آهن یاری و مکمل یاری و هماهنگی های برون بخشی در تاريخ 10/7/95 ساعت 10صبح با حضور کارشناسان مشاوره وسلامت اداره آموزش و پرورش بخش مرکزی،نوک آبادوایرندگان، معاونت مرکز بهداشت مهندس الله بخش کرد ، وکارشناسان ستادي مرکز بهداشت در محل سالن اجتماعات برگزار گرديد.
 ٠٩:١٣ - 1396/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کميته بهداشتی مدارس در مرکز بهداشت شهرستان خاش
با توجه به آغاز سال تحصیلی96-97، نخستین کميته بهداشتي مدارس در تاريخ 9/7/96 ساعت 11صبح با حضورمهندس الله بخش کرد معاونت مرکز بهداشت وکارشناسان بهداشتی مدارس خانم ناصح و آقایان ایرندگانی و خواجه داد و کارشناسان ستادي مرکز بهداشت در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گرديد. در ابتدای جلسه آقای کرد پس از خوشامد گويي وخير مقدم به مدعوين از همکاری صمیمانه مدیریت آموزش و پرورش در همکاری با مرکز بهداشت در خصوص اجرای طرح تحول بهداشت دهان و دندان در مدارس ابتدایی و نیز اجرای سایر برنامه های بهداشتی در مدارس سطح شهرستان قدردانی نمود و گفت: با توجه به جمعیت بالای دانش آموزان در بین گروههای هدف، بهترین بستر جهت اصلاح الگوی سبک زندگی و اصلاح شاخص های سلامت بستر آموزش و پرورش می باشد .
 ١٢:٣٦ - 1396/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه هفته ملی سالمند از دهم لغایت شانزدهم مهرماه با شعار: "آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان"
شعار روز جهانی امسال در مورد ایجاد و گسترش مشارکت سالمندان در خانواده هایشان وجامعه به طور گسترده است. بنابراین روی مسیرهایی که مشارکت کامل و موثر در سنین پیری را مطابق با حقوق, نیازها و ترجیحات اولیه سالمندان پشتیبانی می کنند, تمرکز می کند. موضوع (تم) امسال بر ارتباط بین بهره گیری از استعدادها و مشارکتسالمندان و دستیابی به اجرای دستور کار 2030 و برنامه عملی بین المللی مادرید درسالمندی, که در حال حاضر در حال انجام سومین بازبینی و روند ارزیابی خود قرار دارد, تاکید دارد. بین سالهای 2015 تا 2030, تاریخ مورد نظر برای اهداف توسعه پایدار, تعداد سالمندان در سراسر جهان 56 درصد افزایش می یابد. – از 901 میلیون نفر تا بیش از 1.4 میلیارد نفر. -تا سال 2030 تعداد سالمندان60 سال به بالا از تعداد افراد 15 تا 24 سال بیشتر خواهد شد. گامی به سوی آینده با وعده هایی که هیچ کس پشت سر گذاشته نمی شود.کاملا واضح است که نیاز به مشارکت سالمندان که اغلب نادیده گرفته شده و کمتر از آن قدردانی شده, نه تنها برای سلامت سالمندان ضروری است بلکه برای فرایندهای توسعه پایدار امری واجب است.
 ٠٩:١٨ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش
دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در تاریخ سه شنبه مورخ4/7/96 با حضور اعضای محترم کارگروه و مدیران شهرستان برگزار گردید . زینت بخش کلام ، تلاوت آیاتی چنداز کلام اله مجید بود که توسط قاری محترم قرآن قرائت گردید. سپس جناب مهندس عیدوزهی معاونت محترم عمرانی فرمانداری شهرستان خاش پس از خیر مقدم به اعضا و تسلیت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری برای امام حسین(ع)و نیز تقدیر از اقدامات و پیگیری های شبکه بهداشت ودرمان در حوزه سلامت شهرستان بر همکاری کلیه مدیران دستگاههای اجرایی در جهت مرتفع نمودن مشکلات حوزه سلامت شهروندان و نیز آموزش و اطلاع رسانی به آنها در خصوص اهمیت خودمراقبتی و پیگیری جدی مصوبات کارگروه تأکید نمود.
 ٠٨:٣٠ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
"پیام تسلیت مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام"
در متن پیام تسلیت دکتر محمد رخشانی آمده است: محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشر است و تقارن این دهه اول این ماه عزیز با ایام پرافتخار دفاع مقدس تلاقی با مفهومی است چراکه بین عاشورا، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوندی ناگسستنی و ریشه دار برقرار است و همه بر این باوریم که نهضت و انقلاب خمینی (ره) ریشه در عاشورای حسینی دارد و می دانیم که انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و جهاد امروز مدافعان حرم، همه در تداوم فرهنگ عاشورا و بر گرفته از آرمان های مقدس و مکتب متعالی امام حسین (ع) می باشد.
 ٠٧:١٨ - 1396/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری یازدهمین همایش استانی پزشکان، پرستاران، مسئولین شعبات انجمن های تالاسمی و بیماران
یازدهمین گردهمایی استانی پزشکان، پرستاران و مسئولین شعبات انجن های تالاسمی با مشارکت انجمن تالاسمی ایران و استان سیستان و بلوچستان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران، اساتید و پزشکان فوق تخصص در زمینه بیماریهای خونی و بیماران تالاسمی برگزار شد.
 ١١:٥٦ - 1396/06/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش در پيامي هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد را به اساتيد، كاركنان و دانشجويان تبريك گفت و براي همگي آرزوي توفيق كرد.
در متن پیام تبریک دکتر محمد رخشانی آمده است: دیباچه پرافتخار دفاع مقدس منشاء غرور ملی و یادآور خاطرات و جلوه‌های عزت آفرین و افتخارآمیزی از استقامت و پایداری و بیداری دلیر مردان ایران اسلامی است و هم مناسبتی این آغاز با شروع مجدد جوشش و شکوفایی سنگرهای علم و دانش تقارنی نیکوست که فضای علمی و دانشگاهی را با یاد و خاطره شهیدان، متبرک ساخته است و امید است این تقارن مبارک، سرآغازی بر یک حرکت پرشتاب علمی و شکوفائی کشور عزیزمان باشد و در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" شاهد سرافرازی میهن عزیزمان در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.
 ٠٩:٥٤ - 1396/06/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته اطلاع رسانی پیشگیری از سوانح و حوادث انجام گرفت:
حضور داوطلبین سلامت در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی (ره) با موضوع آموزش سوانح و حوادث
 ١١:٤٠ - 1396/06/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت درگذشت جناب آقای دکتر مبارکی معاونت محترم غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انا لله و انا الیه راجعون مرگ پایان زندگی نیست بلکه آغازی ست برای پرواز مرغ جان بر گستره ملکوت و رجعتی به محضر حضرت دوست بویژه مرگ آنان که در زندگانی گام های بلندی برداشته اند و در خدمت به دیگران کوشیده اند. درگذشت تأثربرانگیز استاد گرانقدر جناب آقای دکتر علیرضا مبارکی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضایعه ای اندوهبار برای جامعه پزشکی و داروسازی استان است چرا که این استاد برجسته هیچگاه از بذل داشته های خودیش برای خدمت به دیگران دریغ ننمود.
 ٠٩:٠٩ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش به مناسبت عید غدیر خم
غدیر این عید بزرگ بهانه ای ست برای تجدید میثاق با ولایت و برماست که پیمان خویش را با مسیر و جریان ولایت تجدید نماییم و امروز که پرچم ولایت فقیه به عنوان استمرار این حرکت الهی دردست باکفایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است تجدید بیعت خود را در اطاعت از رهنمودها و فرمایشات ایشان اعلام داشته و پیمان میبندیم که با عزمی راسخ تر از پیش در راه تحقق آرمان های والای این نظام مقدس گام نهیم.
 ٠٨:٥٥ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جشن روز بهورز با تجليل از 24 بهورز نمونه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
آیین گراميداشت روز بهورز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای دهقان امام جمعه معزز شهرستان، مهندس کرد نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس احمدی معاونت محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری ،مديران بهداشتي و جمع كثيري از بهورزان برگزار و از 24 بهورز نمونه تجليل شد. دكتر رخشانی در اين آيين كه صبح امروز پنجشنبه16 شهريور ماه در سالن موسسه آموزش عالی سلامت برگزار شد با تبريك روز بهورز اظهار داشت :در عرصه بهداشت زماني بيماريهاي واگير غوغا مي كردند و هنگامي كه خدمات بهداشتي درماني به روستاها رسيد، جمهوري اسلامي ايران در سطح بسيار بالايي به موفقيت هاي عظيمي دست پيدا كرد كه امروز در نتيجه آن همه توفيقات، ايران به موفق به كنترل بيماري هائي همچون كزاز ،ديفتري ، فلج اطفال ، سل و ...شدیم. وي افزود : بيماريهاي غير واگير امروز در برابر بيماريهاي واگير قد علم كرده اند و بهورزان ما بايد با به روز كردن اطلاعات خود به دانش و آگاهي هاي لازم، وزنه را به سمت هرچه كنترل كردن اين بيماري ها تغيير دهند .
 ١٢:٠٧ - 1396/06/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه اختلالات روان پزشکی در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دوره نخست سلسله کارگاه های توانمند سازی پزشکان با هدف ارتقاء ارائه خدمات به دریافت کنندگان خدمات در حوزه سلامت روان در شهرستان خاش برگزار گردید. رئیس مرکز بهداشت خاش گفت : جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از حدود سه دهه پیش خدمات سلامت روان را در نظام مراقبت های اولیه بهداشتی ادغام کرده است و خوشبختانه از سال 93 با اجرای طرح تحول نظام سلامت در راستای اصلاح زیر ساخت ها و ارتقاء کمی و کیفی خدمات گام های بزرگی برداشته شده است و با توجه به اینکه پزشکان در نظام ارائه خدمات جایگاه ویژه ای دارند توانمند سازی این گروه به گسترش برنامه های سلامت روان و ارتقاء خدمت به دریافت کنندگان خدمات منجر می شود.
 ٠٨:٣٦ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه سلامت اجتماعی در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دومین کارگاه سلامت اجتماعی راس ساعت 7:30 صبح در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گردید. در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش پس از خوشامدگویی به مدعوین به بیان اهداف کارگاه سلامت اجتماعی پرداختند و به سلامت اجتماعی به عنوان حوزه جدیدی در بخش سلامت اشاره داشتندکه ابعاد فردی و اجتماعی آن مورد توجه متخصصین علوم بهداشتی ، رفاهی ، مددکاری و علوم اجتماعی قرار گرفته است. ایشان وجود عوامل خطر پیچیده ای چون فقر،خودکشی، بیکاری، خشونت ، نابرابری و عوامل محافظتی چون حمایت اجتماعی در سبب شناسی بیماری های جسمی ومشکلات روانی از مهمترین دلایل رو آوردن نظام بهداشتی به حیطه سلامت اجتماعی دانستند.
 ٠٨:٣٠ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت به همکار گرانقدر جناب آقای دکتر سلطان زاده
همکار گرانقدر: جناب آقای دکتر سلطان زاده
 ١٠:١٨ - 1396/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز:
"به نام خدا" درخشش چشمگیر توفیقات عظیم نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران مرهون تلاشهای خستگی ناپذیر انسانهایی است که عاشقانه و مخلصانه با فداکاری و وفاداری در دور افتاده ‌ترین ‌روستاهای‌ کشور با ارائه خدمات مراقبتی و پیشگیری از بیماریها، سلامت و سعادت را برای یکایک آحاد جامعه روستایی به ارمغان می آورند.
 ١١:٠٦ - 1396/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز
دکتر منصور خاشی در پیامی فرا رسیدن 12شهریور و روز بهورز را به تمامی سختکوشان و منادیان حوزه سلامت در این عرصه تبریک گفت. در این پیام آمده است: بهورزان جامعه نگرترین دانش آموختگان نظام سلامت هستند و ارائه خدمات مراقبتهای اولیه بهداشتی درمانی توسط بهورزان درروستاها از عوامل موثر در توسعه شاخصهای اجتماعی است.
 ٠٨:٣٣ - 1396/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی اصول بهداشت محیط و حرفه ای در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ کارگاه دو روزه بازآموزی اصول بهداشت محیط و حرفه ای به منظور ارتقای سطح آگاهی کاردانان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در روزهای 7و8شهریور برگزار گردید.
 ١١:٠٠ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف و انهدام یک تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ یک تن خیار شور تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف با همکاری مقام قضایی شهرستان کشف و معدوم گردید. دکتر خاشی گفت: این محموله که ارزش آن 25000000ریال برآورد شده در اجرای بازدید مشترک ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن، اتاق اصناف و مرکز بهداشت از مراکز تهیه و توزیع شناسایی و توقیف گردید و پس از کسب نظر مقام قضایی شهرستان و با حضور نماینده ادارات مرتبط معدوم گردید.
 ١٠:٥٢ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری فعالیتهای مرکز بهداشت با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم اطلاع رسانی و آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو
اهم اقدامات صورت گرفته مرکز بهداشت شهرستان خاش با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم اطلاع رسانی و آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو:
 ٠٩:٤٥ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی ضیافت بزرگ روز پزشک، گرامیداشت روز داروساز و تکریم دندانپزشکان شهرستان خاش در یک شب به یادماندنی
دکتر رخشانی گفت: به مناسبت بزرگداشت روز پزشک وداروساز وهمچنین تکریم دندانپزشکان شهرستان از تمامی آنها به همراه خانواده هایشان در مراسم باشکوهی با حضور فرماندار محترم شهرستان جناب مهندس چاکرزهی و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت ودرمان با اهدای لوح تندیس وهدیه به رسم یاد بود قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان، در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ، مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار با بیان اینکه نظام سلامت با تلاش و پشتکار جامعه پزشکی در این برهه از زمان به چنین پیشرفت هایی دست یافته افزود: علیرغم تمامی کاستی ها اعم از تجهیزات، کمبود نیروی انسانی، پرداخت های بیمه ای، پزشکان بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مردم در شهرستان ارائه مینمایند.
 ٠٨:٣١ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>