اخبار مهم
سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در تاریخ چهار شنبه مورخ96/9/22 با حضور اعضای محترم کارگروه و مدیران شهرستان برگزار گردید .
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت : با توجه به فصل سرما و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها ، عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشد و نتیجه ی عکس داشته باشد و موجب بهبودی بیماری نشوند به همین دلیل در زمان سرما خوردگی نباید بدون مشورت با پزشک به طور خودسرانه از آنتی بیوتیک ها استفاده کنیم .
 ٠٨:١٨ - 1396/09/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان به مناسبت روز دانشجو
دکتر رخشانی ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای آنان ، دانشجو را نماد استکبار ستیزی خواند و خاطر نشان نمود شانزدهم آذر هر سال فرصت مناسبی است تا به نقش دانشجو در پیشرفت و تعالی میهن اسلامی پرداخته شود .
 ١٢:١٧ - 1396/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت و ابراز همدردی
ابراز همدردی انا لله و انا اليه راجعون با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم، همسر همکار ارجمندمان آقای مسعود ریگی (بهورز سختکوش مرکز بهداشت خاش) بر اثر سانحه تصادف رانندگی دارفانی را وداع گفت،
 ١٢:١٦ - 1396/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابراز تسلیت و همدردی
ابراز همدردی انا لله و انا الیه راجعون
 ١٢:٠٢ - 1396/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشارکت داوطلبین سلامت در هفته اطلاع رسانی ایدز
تمامی فعالیت های جامعه با حضور و مشارکت مردم تحقق می یابد ، داوطلبان سلامت نقش شگرفی در آموزش مردم و پیشگیری از بیماری ها در جامعه ایفا میکنند و همکاری آنان با پرسنل بهداشتی تاثیر زیادی در افزایش سطح آگاهی مردم دارد.
 ١٣:٣٢ - 1396/09/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
14 آذر روز جهانی داوطلب، شکوه مشارکت برای سلامت جامعه
مبانی مراقبتهای بهداشتی اولیه بر نقش آگاهانه مردم در سلامت جامعه تاکید دارد و رابطه مشارکت مردم در فعالیتهای مربوط به سلامت با افزایش سطح سلامتی پایدار مردم آن جامعه را تائید می کند . در سالهای اخیر موضوع ارتقاء سلامت با تاکید بر نقش مردم در دنیا توسعه ، ضرورت و مقبولیت بیشتری پیدا کرده است و انتظار جهانی از همه کشورها آن است که زمینه سهیم بودن مردم در سلامت و مشارکت در همه مراحل ارائه خدمات بهداشتی را فراهم کنند.
 ١٢:٥٥ - 1396/09/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش روز جهانی ایدز همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه نجمه شهرستان خاش برگزار گردید.
آقای کرد عوامل اصلی گسترش بیماری ایدز را فقدان دسترسی به آموزش و خدمات پیشگیری دانست و گفت برای کاهش روند ابتلا به این بیماری باید همه افراد را به اطلاعات صحیح، پیشگیری و درمان بهره مند سازیم .
 ٠٧:٤٨ - 1396/09/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه 2 روزه خدمات خارج بیمارستانی مادران باردار و اورژانس های مامایی
کارگاه خدمات خارج بیمارستانی مادران باردار و اورژانس های مامایی جهت کلیه مراقبین سلامت و دانش آموخته های مامایی با هدف ارتقاء سطح دانش و آگاهی فراگیران در زمینه حاملگی های پرخطر، مراقبت های لازم از مادران باردار در زمان حاملگی ، به منظور نجات جان مادران باردار و عواملی که جان مادران را با خطر مرگ مواجه می کند در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید.
 ١٠:٥٢ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
در مورخ 96/9/11کمیته بهداشت کشاورزی با حضور اعضای آن در محل جهاد کشاورزی شهرستان بر اساس دستورالعمل و تفاهم نامه استانی مبنی بر تشکیل کمیته برگزار گردید.
در جامعه امروز علاوه بر کشاورزی سنتی خطرات و حوادث ناشی از دستگاه های مکانیکی در بخش کشاورزی صنعتی مزید بر علت گردیده است؛ که این خود زمینه بروز حوادث ناشی از کار و از دست دادن نیروی کار را فراهم کرده است همچنین آمار حوادث این بخش را طبق آمار ILO سالانه 170000 نفر کشته اعلام کردند. (به دلیل حوادث و مسمومیتها) و عنوان کردند سومین شغل پرخطر دنیا بعد از کار در معادن و صنایع راه و ساختمان دانستند
 ١٠:٠٦ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش نوین ایدز جهت داوطلبین سلامت مراکز و پایگاه های شهری توسط مسئول واحد بیماری ها
اهمیت بیماری ایدز ، راههای انتقال و پیشگیری از بیماری و اهداف هفته اطلاع رسانی ایدز بیان شد.
 ٠٨:٢٤ - 1396/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه سامانه سیب
این جلسه با اهداف بررسی ثبت خدمات در گروههای سنی مختلف ، بررسی افرادی که یکبار خدمت گرفته و فعال نمودن پرونده سایر افراد در همه گروه های سنی و جنسی توسط بهورزان – مراقبین سلامت و بررسی ثبت جمعیت و خروج از سایر شهرستانها برگزار گردید .
 ١٣:٣٣ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی با شهرداری در خصوص انجام معاینات سلامت شغلی و را ه اندازی و تجهیز خانه بهداشت کارگری
با توجه به اینکه 45% جمعیت دنیا جزء نیروی کار هستند و تلاش و بازدهی آنها بدون تردید به ارتباط مستقیم با سلامت کارگران و نیروی خدماتی دارد . هدف اصلی بهداشت حرفه ای نیز تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نیروی کار در کلیه مشاغل است.
 ١٣:١٠ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز
لزوم همکاری کامل تمامی سازمانها و ادارات را در پیشگیری از بیماری ایدز با توجه تغییر روند انتقال بیماری ایدز در دهه اخیر از طریق انتقال جنسی ، نقش سازمانهای دخیل در این امر را متذکر شده و آموزش عمومی را به عنوان یکی از اصول مهم موفقیت در پیشگیری ازبیماری دانست .
 ١١:٤٩ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جهت ترغیب مردم برای دریافت خدمات سلامت
خصوص مراجعه به پایگاه سلامت و دریافت خدمات بهداشتی رایگان ، ارجاع و پیگیری بیماران مانند فشارخون- دیابت بیماریهای قلبی – عروقی ، بیماری سل و بیماریهای روانی
 ٠٨:٠٣ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز جهانی ایدز؛ هر آنچه باید درباره این بیماری بدانیم
شمار مبتلایان به اچ آی وی مثبت در سراسر جهان در حال افزایش است و به نظر می رسد، به رغم بالا رفتن آگاهی عمومی از شیوه های ابتلا و پیشگیری از این بیماری مهلک، همچنان طیف های مختلفی از جامعه درباره آن، چیز زیادی نمی دانند.
 ١١:٤٢ - 1396/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
یکم لغایت هفتم آذر هفته جهانی «اطلاع رسانی درباره آنتی بیوتیکها»
این هفته، هفته جهانی هشدارو آگاهی‌رسانی درباره مصرف آنتی بیوتیکهاست و لازم است بدانید که طی تحقیقات انجام شده در این زمینه، محققان دریافته‌اند که استفاده زیاد از این داروها باعث ایجاد مقاومت شده، ممکن است هر عفونت معمول و ساده‌ای را تبدیل به بیماری علاج‌ناپذیری کند.
 ١١:٢٧ - 1396/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید معاونت محترم توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش
معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه همکاران حوزه معاونت درمان و دفتر فنی از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش بازدید نمود.
 ١١:٣٧ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
فیشورسیلانت دندان های دانش آموزان مقطع ابتدایی
برای رسیدن به اهداف کلان طرح تحول سلامت دهان و دندان و به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندانهای دائمی دانش آموزان ابتدایی طرح فیشور سیلانت ( بستن شیارهای عمیق سطح جونده دندانهای دائمی ) در مدارس شهرستان توسط پرسنل دهان ودندان انجام می شود
 ١١:٣٠ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت
دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.
 ٠٨:١٧ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی بهداشت کشاورزی – جهت کارشناسان بهداشت حرفه ای در شهرستان خاش
حفظ نیروی انسانی ، پیشگیری از حوادث ناشی از شغل و کاهش درصد مرگ و میر از اهداف کارگاه می باشد
 ١٠:١٥ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در بین دانش آموزان خاش
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی به منظور مقاوم سازی دندانها و پیشگیری از پوسیدگی دندانها در بین 27 هزار دانش آموز ابتدایی شهرستان،از نیمه دوم مهرماه با تعامل و همکاری مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان خاش ، نوک آباد و بخش ایرندگان آغاز شد.
 ٠٨:٤٢ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی تجزیه و تحلیل نتایج شیمیایی آب
ضروری ست تا مهندسین بهداشت محیط شهرستان ها با انجام نمونه برداری و تجزیه و تحلیل نتایج شیمیایی آب شرب بتوانند از شدت آسیب ها بکاهند.
 ١٣:١٩ - 1396/08/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهپیمایی بزرگ 13 آبان در شهرستان خاش
مراسم راهپیمایی در شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٠:٠٨ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٥٨ - 1396/08/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه گزارش دهی سامانه سیب
جلسه گزارش دهی سامانه سیب در تاریخ 4/8/96 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ، رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان رابط مراکز برگزار گردید.
 ٠٧:١٦ - 1396/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز ملی اطلاع‌رسانی هپاتیت مطرح شد
نشانه‌های ابتلا به هپاتیت/ ابتلاء به هپاتیت با مسافرت به مناطق غیربهداشتی
 ٠٨:٤٠ - 1396/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بسته خدمتی کودک سالم-مانا جهت کاردانان و مراقبین سلامت مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: برنامه مراقبت کودک سالم-مانا به دنبال یافتن راهی برای جداکردن کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم یا مستعد به بیماری است که هنوز نشانه های اختلال بیماری در آنها مستقر نشده است در حقیقت هدف این برنامه طراحی نظام غربالگری استاندارد مراقبت کودکان صفر تا پنج سال و اجرای آن می باشد. خانم نارویی مسئول واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس مرکز بهداشت شهرستان خاش نیز ادامه داد: در بسته جدید، تغییرات دستورالعمل‌های کشوری واکسیناسیون، مکمل یاری، پایش رشد کودکان، تغذیه تکمیلی، سلامت چشم، سلامت دهان و دندان و تکامل کودکان اعمال شده است و نیز مباحث سلامت شنوایی، ارزیابی ژنتیک، ارزیابی کودک چاق، غربالگری فشار خون و مشاوره با مادر درباره عوامل محیطی مؤثر بر سلامت کودکان اضافه شده است.
 ١١:٥٦ - 1396/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه نظام غربالگری نوجوانان گروه سنی18- 6 سال در مرکز بهداشت شهرستان خاش
روز شنبه مورخ 22/7/96، کارگاه نظام غربالگری نوجوانان دانش آموز و غیر دانش آموز گروه سنی (18- 6 سال) جهت کاردانان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و مراقبین سلامت پایگاههای حاشیه شهر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار شد. خانم نارویی مسئول واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس مرکز بهداشت ضمن خیر مقدم، به اهمیت مراقبت نوجوانان اشاره نمود و اذعان داشت: در این کارگاه ضمن حساس سازی پرسنل نسبت به اطلاع رسانی و آموزش مدیران ومربیان مدارس بر انجام معاینات و غربالگری های رایگان نوجوانان دانش آموز و غیر دانش آموز گروه سنی6-18سال در راستای برنامه ابلاغی وزارت بهداشت تأکید گردید.
 ١٢:٥٩ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٤٧ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه ابتدایی بهشت شهرستان خاش
همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ زنگ صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه ابتدایی بهشت شهرستان خاش به همت مرکز بهداشت و همکاری اداره آموزش و پرورش نواخته شد. اله بخش کرد معاونت مرکز بهداشت شهرستان هدف از اجرای این برنامه را حساس سازی و آموزش در خصوص مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ در جامعه عنوان نمود و ادامه داد: اصلاح الگوي مصرف منابع پروتئيني در كشور از الزامات ايجاد دسترسي جامعه به مواد غذايي ارزشمندي است كه متاسفانه در جامعه ما به علل مختلف مورد غفلت قرار گرفته اند و لازم است ميان وعده هاي مورد استفاده توسط کودکان و نوجوانان با دقت و حساسيتي افزونترمورد توجه و مراقبت والدين قرار گيرد و والدين توصيه هاي لازم را به فرزندان خود در خصوص پرهيز از مصرف مداوم غذاهاي آماده و ساندويچ هاي خياباني و مضرات آن گوشزد نمايند.
 ١٢:٢٩ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ صورت گرفت: برگزاری جلسه آموزشی روستا مهدها در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در این جلسه كه به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ و در راستای برنامه های واحد بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در خصوص اهمیت اجرای این برنامه گفت: با توجه به اینکه نقش تغذیه در بهبود رشد کودکان 3 تا 6 ساله خانواده های نیازمند و مناطق محروم روستایی حايز اهميت است تشکیل کمیته تغذیه روستا مهدها بايد مورد توجه قرار گيرد. ایشان ادامه داد: تغذیه عامل اصلی و اساسی زندگی است و با در نظر داشتن این مساله که فقر از دلایل بروز سوءتغذیه در گروههای آسیب پذیر از جمله کودکان زیر6سال می باشد تشکیل روستامهدها بعنوان راهکار اساسی جهت ارتقای سلامت و بهبود رشد فیزیکی و ذهنی و نیز پرورش کودکان می باشدچرا که اساس توسعه پایدار در جوامع به کودکان سالم بستگی دارد.
 ١٢:٠٩ - 1396/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
**برگزاری جلسه بررسی وضعیت اجرای سامانه سیب در مرکز بهداشت شهرستان خاش**
کمیته فنی سامانه سیب با حضور ریاست محترم مرکز بهداشت شهرستان خاش کارشناسان توسعه شبکه، فناوری و دیگر کارشناسان ستادی که به نحوی در پیشبرد سامانه سیب نقش ایفا می کنند در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ در ابتدای این جلسه که با هدف بررسی وگزارش دهی سامانه سیب در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی وپایگاه های سلامت حاشیه شهر برگزار شد دکتر خاشی گفت: آنچه در اجرای این برنامه برای همکاران در اولویت است ثبت اطلاعات اعضای خانوار همکاران حوزه سلامت بعنوان پیشگامان و پرچمداران اجرای سامانه در شهرستان است که انتظار میرود همکاران بر این مهم دقت لازم داشته باشند.
 ٠٨:٤٤ - 1396/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
✅هفته ملی و روز جهانی کودک:
♦️ هفته ملی کودک( 15 تا 21 مهر) با شعار سال 1396 : "هر کودک نشانی خداست" 🔹اهداف: جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت کودکی و نیازها و خواسته های کودکان، هم افزایی فعالیت های دستگاه ها و نهادهای مرتبط با کودکان و پرهیز از موازی کاری، ارتقای سطح دانش و اگاهی علاقه مندان حوزه کودک با برپایی نشست های تخصصی، معرفی کانون پرورش فکری کودکان و ظرفیت های آن به جامعه به ویژه خانواده ها
 ١١:٠٦ - 1396/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته سالمند؛ ۱۰ تا ۱۶ مهرماه:
کاهش شایعترین عوارض ناشی از سالمندی، با ۸ ورزش موثر بنا به تخمین کارشناسان، تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ایالات متحده، بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت. به گزارش آوای سلامت به نقل ازeverydayhealthمشکلات شایع دوران سالمندی از جمله درد مفاصل، محو شدن بینایی، استخوان های ضعیف، اشکالات حافظه، از دست دادن توده عضلانی و ... بسیار رایج است و به همین دلیل کارشناسان بر حفظ تعادل اندام به عنوان یکی از راه های مقابله با اثرات ذهنی و جسمی پیری تاکید می کنند. در واقع محققان تایوانی دریافته اند که روزانه ۱۵ دقیقه ورزش، می تواند طول عمر را تا سه سال افزایش دهد. حتی مقادیر ناچیزی از فعالیت بدنی نقش موثری در افزایش طول عمر دارد و به همین دلیل است که برای پیشگیری از عوارض پیری این ۸ ورزش پیشنهاد شده است:
 ١٠:٣٤ - 1396/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت و ابراز همدری
هوالباقی برادر ارجمند جناب آقای آرین مهر: درگذشت عموی بزرگوارتان را خدمت شما وخانواده محترم تسلیت عرض نموده ، از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای شما و سایر بازماندگان سلامتی و بهروزی مسئلت می نماییم.
 ٠٩:٢١ - 1396/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته آهن یاری ومکمل یاری ویتامین "د" در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در راستای تداوم اجرای برنامه مکمل یاری دانش آموزان دختر دبیرستانی با مگادوز ویتامین" د"، کمیته آهن یاری و مکمل یاری و هماهنگی های برون بخشی در تاريخ 10/7/95 ساعت 10صبح با حضور کارشناسان مشاوره وسلامت اداره آموزش و پرورش بخش مرکزی،نوک آبادوایرندگان، معاونت مرکز بهداشت مهندس الله بخش کرد ، وکارشناسان ستادي مرکز بهداشت در محل سالن اجتماعات برگزار گرديد.
 ٠٩:١٣ - 1396/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کميته بهداشتی مدارس در مرکز بهداشت شهرستان خاش
با توجه به آغاز سال تحصیلی96-97، نخستین کميته بهداشتي مدارس در تاريخ 9/7/96 ساعت 11صبح با حضورمهندس الله بخش کرد معاونت مرکز بهداشت وکارشناسان بهداشتی مدارس خانم ناصح و آقایان ایرندگانی و خواجه داد و کارشناسان ستادي مرکز بهداشت در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گرديد. در ابتدای جلسه آقای کرد پس از خوشامد گويي وخير مقدم به مدعوين از همکاری صمیمانه مدیریت آموزش و پرورش در همکاری با مرکز بهداشت در خصوص اجرای طرح تحول بهداشت دهان و دندان در مدارس ابتدایی و نیز اجرای سایر برنامه های بهداشتی در مدارس سطح شهرستان قدردانی نمود و گفت: با توجه به جمعیت بالای دانش آموزان در بین گروههای هدف، بهترین بستر جهت اصلاح الگوی سبک زندگی و اصلاح شاخص های سلامت بستر آموزش و پرورش می باشد .
 ١٢:٣٦ - 1396/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه هفته ملی سالمند از دهم لغایت شانزدهم مهرماه با شعار: "آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان"
شعار روز جهانی امسال در مورد ایجاد و گسترش مشارکت سالمندان در خانواده هایشان وجامعه به طور گسترده است. بنابراین روی مسیرهایی که مشارکت کامل و موثر در سنین پیری را مطابق با حقوق, نیازها و ترجیحات اولیه سالمندان پشتیبانی می کنند, تمرکز می کند. موضوع (تم) امسال بر ارتباط بین بهره گیری از استعدادها و مشارکتسالمندان و دستیابی به اجرای دستور کار 2030 و برنامه عملی بین المللی مادرید درسالمندی, که در حال حاضر در حال انجام سومین بازبینی و روند ارزیابی خود قرار دارد, تاکید دارد. بین سالهای 2015 تا 2030, تاریخ مورد نظر برای اهداف توسعه پایدار, تعداد سالمندان در سراسر جهان 56 درصد افزایش می یابد. – از 901 میلیون نفر تا بیش از 1.4 میلیارد نفر. -تا سال 2030 تعداد سالمندان60 سال به بالا از تعداد افراد 15 تا 24 سال بیشتر خواهد شد. گامی به سوی آینده با وعده هایی که هیچ کس پشت سر گذاشته نمی شود.کاملا واضح است که نیاز به مشارکت سالمندان که اغلب نادیده گرفته شده و کمتر از آن قدردانی شده, نه تنها برای سلامت سالمندان ضروری است بلکه برای فرایندهای توسعه پایدار امری واجب است.
 ٠٩:١٨ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش
دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در تاریخ سه شنبه مورخ4/7/96 با حضور اعضای محترم کارگروه و مدیران شهرستان برگزار گردید . زینت بخش کلام ، تلاوت آیاتی چنداز کلام اله مجید بود که توسط قاری محترم قرآن قرائت گردید. سپس جناب مهندس عیدوزهی معاونت محترم عمرانی فرمانداری شهرستان خاش پس از خیر مقدم به اعضا و تسلیت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری برای امام حسین(ع)و نیز تقدیر از اقدامات و پیگیری های شبکه بهداشت ودرمان در حوزه سلامت شهرستان بر همکاری کلیه مدیران دستگاههای اجرایی در جهت مرتفع نمودن مشکلات حوزه سلامت شهروندان و نیز آموزش و اطلاع رسانی به آنها در خصوص اهمیت خودمراقبتی و پیگیری جدی مصوبات کارگروه تأکید نمود.
 ٠٨:٣٠ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
"پیام تسلیت مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام"
در متن پیام تسلیت دکتر محمد رخشانی آمده است: محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشر است و تقارن این دهه اول این ماه عزیز با ایام پرافتخار دفاع مقدس تلاقی با مفهومی است چراکه بین عاشورا، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوندی ناگسستنی و ریشه دار برقرار است و همه بر این باوریم که نهضت و انقلاب خمینی (ره) ریشه در عاشورای حسینی دارد و می دانیم که انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و جهاد امروز مدافعان حرم، همه در تداوم فرهنگ عاشورا و بر گرفته از آرمان های مقدس و مکتب متعالی امام حسین (ع) می باشد.
 ٠٧:١٨ - 1396/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط