اخبار مهمبرگزاری کمیته ارتقای ایمنسازی شش ماهه اول سال 97مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش با اشاره به نقش غیر قابل انکار ایمنسازی در جامعه گفت: پس از تأمین آب آشامیدنی سالم واکسیناسیون بیشترین تأثیر در کاهش مرگ ومیر بویژه در کودکان و نیز افزایش رشد جمعیت داشته است و این شاخص یکی ازموثرترین روش های پیشگیری از بیماریهای دوران کودکی است. دکتر خاشی گفت: در این کمیت به بررسی شاخص پوشش ایمنسازی مراکز خدمات جامع سلامت به تفکیک پرداخته شد و پس از بررسی مشکلات و نواقص موجود پیشنهادات مصوب جهت اجرا به کارشناسان مربوطه ابلاغ گردید.
 ١٣:١٢ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٤٤ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش سلامت بانوان روستایی و جشنواره غذای سالم در روستای سنگان شهرستان خاش
همایش بانوان روستایی و جشنواره غذا به همت مرکز بهداشت شهرستان خاش و با حضور جناب مهندس عیدوزهی معاون محترم فرمانداری، تعدادی از مسئولین ادارات، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و کارشناسان واحدهای سلامت خانواده، سلامت روان و آموزش بهداشت در منطقه بسیار زیبای سنگان و درکنار درخت تاریخی سرو کهنسال برگزار گردید.
 ١١:٢٩ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته مرگ کودک 1تا59ماهه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
برگزاری کمیته مرگ کودک 1تا59ماهه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
کمیته مرگ کودک 1تا59 ماهه با حضور دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر کرد رییس بیمارستان امام خمینی(ره) و اعضای محترم کمیته در سالن کنفرانس شبکه برگزار شد. دکتر رخشانی در این کمیته ضمن سلام و خیرمقدم به اعضای محترم کمیته گفت: شاخص مرگ کودکان یک تا 59 ماهه یکی از شاخص‌های مهم بهداشتی به شمار می‌رود که بهبود آن نشان از روند مطلوب ارایه خدمات بهداشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت شهرستان است و با حساس سازی پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان و کادر درمان نسبت به علایم خطر کودکان و برگزاری کارگاههای آموزشی مختلف ویژه آنان میتوان این شاخص ها را به بهترین صورت ارتقا داد.
 ٠٩:١٠ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه تکامل و پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اشاره به اهمیت غربالگری و پایش تکامل گفت: هدف از برگزاری این کارگاه این است که با یک برنامه غربالگری مناسب کودکانی که روند تکاملی غیر طبیعی دارند را سریع تر تشخیص دهیم و بتوانیم با مداخله به موقع در جهت اصلاح یا کاهش مشکلات آنها گام برداریم و نهایتا از بروز معلولیت پیشگیری کنیم.
 ١٣:١١ - 1397/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٢١ - 1397/07/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح پایگاه بسیج دانشجویی حضرت مرضیه(س) مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان خاش
این مراسم با حضور سرهنگ کیخا فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان، حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای دهقان امام جمعه معزز شهرستان، سرهنگ فضلی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاش و جمعی از روسای دانشگاهها و مدیران حوزه سلامت شهرستان برگزار شد. در این مراسم سرهنگ کیخا ضمن ابراز خشنودی از تلاش و فعالیت مدیران محترم در افتتاح این پایگاه در مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان خاش به ماموریت ها و وظایف محوله ی بسیج در زمینه فرهنگی و معرفتی اشاره داشت و وجود پایگاه بسیج در یک دانشگاه، را به عنوان مبدا ومنشا جهاد علمی و اقتصادی بیان کرد.
 ١٠:١٣ - 1397/07/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٥٠ - 1397/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
گرامیداشت هفته سالمند با شعار تحکیم حقوق سالمندی در شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با بیان این مطلب که سالمندی فرصتی است که اگر برنامه ریزی نداشته باشیم تبدیل به تهدید می شود گفت: طبیعی است هر چه افراد مسن تر باشند به مراقبت ها و خدمات بیشتری احتیاج دارند. لذا برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان، ضروری است. ایشان با یادآوری این نکته که، شیوه صحيح زندگي منجر به سالمندي سالم و فعال مي شود اظهار داشت: با این روش میتوانیم از عوارضي همچون معلوليتها وبيماريهاي مزمن در دوران سالمندي پيشگيري کنیم و به همین جهت در اين راستا طراحي برنامه هاي ترويج شيوه زندگي سالم در دوره سالمندي ، مراقبتهاي ادغام يافته و جامع سالمندي در دستور کار دانشگاههاي علوم پزشكي قرار گرفته است.
 ١١:١٦ - 1397/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه های مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت هفته ملی کودک و روز تخم مرغ به روایت تصویر:
شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش همزمان با هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ فعالیتهای متنوعی برنامه ریزی و اجرا نمود که از آن جمله میتوان به موارد ذیل اشاره نمود: جشنواره هفته کودک و روز تخم مرغ در مدارس نوک آباد شهرستان خاش:
 ١٣:٤٠ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ:
برگزاری برنامه یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در یکی از مدارس روستای ناصرآباد شهرستان خاش
همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ زنگ یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه شهید بازیاری روستای ناصر آباد شهرستان خاش به همت مرکز بهداشت نواخته شد. دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش ضمن اعلام این خبر، هدف از اجرای این برنامه را حساس سازی و آموزش در خصوص مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ عنوان نمود و افزود: اصلاح الگوي مصرف منابع پروتئيني در كشور از الزامات ايجاد دسترسي جامعه به مواد غذايي ارزشمندي است كه متاسفانه در جامعه ما به علل مختلف مورد غفلت قرار گرفته اند و لازم است ميان وعده هاي مورد استفاده توسط کودکان و نوجوانان با دقت و حساسيتي افزونترمورد توجه و مراقبت والدين قرار گيرد و والدين توصيه هاي لازم را به فرزندان خود در خصوص پرهيز از مصرف مداوم غذاهاي آماده و ساندويچ هاي خياباني و مضرات آن گوشزد نمايند.
 ١٢:٠٨ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
صرف یه وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش، در روزچهارشنبه 18/7/97به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با شعار"هر انسان سالم، یک تخم مرغ در روز"؛ برنامه صرف یک وعده صبحانه سالم با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان، رییس مرکز بهداشت و همکاران ستادی در یک جمع صمیمی برگزار شد. در این مراسم که از طرف واحد سلامت خانواده اجرا شد علاوه بر ترویج فرهنگ صبحانه خوردن که یکی از وعده های اصلی غذایی محسوب می شود، مطالب بسیار مهم در خصوص استفاده از تخم مرغ در سبد غذایی خانوار عنوان گردید.
 ١٢:٠٥ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه ارایه گزارش بازدیدهای تخصصی گروه بهداشت محیط و حرفه ای
پیرو بازدیدهای تخصصی گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جلسه ارایه گزارش و جمع بندی این بازدیدها با حضور جناب آقای دکتر شیخ زاده معاونت محترم فنی معاونت بهداشتی، مهندس پاکزاد مدیر گروه تخصصی بهداشت محیط و حرفه ای وکارشناسان این گروه و نیز دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای ستادی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد. دکتر رخشانی ضمن تقدیر از حضور معاونت فنی معاونت بهداشتی به جهت احساس مسئولیت درراستای پیشبرد اهداف و اولویتهای بهداشتی شهرستان گفت: برنامه ریزی های انجام شده امسال در خصوص بازدیدهای گروهی تخصصی حامل نکات مثبت و خوبی برای همکارانم در حوزه بهداشتی شهرستان خاش بود تا بتوانند با استفاده از پیشنهادات و نقطه نظرات مطروح در بازدیدها تلاش دوچندانی در پیشبرد اهداف بهداشتی سازمانی داشته باشند. و ما نیز از همین طریق و با طرح موانع و معضلات موجود امکانات و تسهیلاتی در جهت هر چه مطلوبتر نمودن خدمات جذب نماییم.
 ١١:٥١ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته بررسی وضعیت سامانه سیب در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در مورخه 14/7/97 جلسه سامانه سیب با حضور رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان ستادی در محل سالن مرکز بهداشت برگزار گردید. در ابتدای این جلسه، آقای دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت ضمن عرض سلام خدمت همکاران محترم از زحمات و فعالیت های کلیه همکاران در زمینه پیشبرد اهداف برنامه طرح تحول نظام سلامت مرکز بهداشت تشکر و قدردانی نمودند.
 ١٠:٢٤ - 1397/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه پیگیری بازدید گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از شهرستان خاش
پس از حضور جناب آقای دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه و گروه بیماریهای واگیر این معاونت جهت بازدید و ارزیابی وضعیت مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت از نزدیک و برگزاری جلسه جمع بندی و ارائه گزارش بازدیدها جلسه ای با حضور دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای بیماریها، توسعه شبکه، امور عمومی و...در محل دفتر مدیر شبکه برگزار گردید. دکتر ضمن تاکید بر پیگیری هرچه سریعتر مصوبات این جلسه، موارد مورد ارزیابی را به به دو بحث مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مدیریت نیروها تقسیم نمود و در هر مورد موارد کلیدی را متذکر گردید.
 ٠٩:٥٥ - 1397/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
انجام تست غربالگری فشار خون جهت پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش و به نقل از نبی هاشمزهی مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت تست غربالگری فشارخون بصورت رایگان جهت 32نفر از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت و ضمن توزیع تراکت و پمفلت در زمینه پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر مانند فشارخون و بیماریهای قلبی عروقی آموزش های لازم ارائه گردید.
 ٠٩:٣٩ - 1397/07/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه جمع بندی بازدیدآقای دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه و کارشناسان بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی از مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر زنگنه در خصوص اهمیت توجه به واحد بیماریها بعنوان یکی از مهم ترین اولویت های نظام سلامت در کشور گفت: با توجه به اهمیت کنترل بیماریها در سلامت انسان، گروه بیماریها تلاش میکند با برقراری نظام مراقبت بیماریهای واگیر و غیر واگیر در جهت تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه به نحو شایسته ایفای نقش کند . به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ در روز چهارشنبه11/7/97 و پس از پایان بازدید3روزه ی گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با نظارت دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی جلسه جمع بندی و ارایه گزارش این بازدید با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان، رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای بهداشتی در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش برگزار شد.
 ١١:٤٥ - 1397/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز کودک، غذا و تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز کودک، غذا و تخم مرغ در روز یکشنبه مورخ 8/7/97با حضور ریاست مرکز بهداشت معاونت مرکز بهداشت و جمعی از مسئولین واحدهای ستادی در محل دفتر ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گردید. دکتر خاشی در ابتدای جلسه ضمن تأکید بر اهمیت بالای مناسبت های بهداشتی مهرماه و اولویت آموزش به گروه هدف در آنها گفت: کودکان ارزشمندترین سرمایه ملی هرجامعه ای هستندوما امانت داران این هدیه های الهی هستیم. هفته ملی کودک وروزجهانی کودک فرصت خوبی‌است که همگان مخصوصا متولیان امربر نیازهای این قشرازجامعه معطوف شوند.
 ١١:٥٢ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته راهبردی و برنامه ریزی فعالیت های هفته سالمند در شبکه بهداشت ودرمان خاش
این کمیته با ریاست دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت، مهندس کرد معاون مرکز بهداشت، خانم نارویی مسئول سلامت خانواده و جمعی از مسئولین واحدهای ستادی در محل دفتر رریاست مرکز بهداشت برگزار گردید. دکتر خاشی در ابتدای این کمیته ضمن تأکید بر اجرای هرچه بهتر برنامه ها با توجه به ترافیک بالای مناسبت های بهداشتی این ماه و اهمیت بالای آنها گفت: سالمندی فرایندی است که متوقف نمی شود و تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبت های ویژه می توان این دوران را به دوران مطلوب و لذت بخش، توام با سلامتی تبدیل کرد. و برنامه ریزی های دقیق و صحیح در کنار اموزش های شیوه صحیح زندگی سالمندی می تواند سلامتی سالمندان را حفظ نماید.
 ١١:٤٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته برنامه ریزی هفته سلامت روان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش که در این کمیته حضور داشت هدف از برگزاری آن را اعلام روزشمار هفته و برنامه ریزی جهت اجرای هرچه بهتر برنامه های مصوب عنوان نمود. دکتر خاشی در ابتدای کمیته ضمن اشاره به ترافیک مناسبت های بهداشتی این ماه و اهمیت این برنامه ها در خصوص سالمندان، کودکان، تغذیه و سلامت روان نوجوان و جوان گفت: شعار هفته سلامت روان امسال(18-24مهرماه) سلامت روان نوجوان و جوان: جهان در حال تغییر نام گذاری شده و تمرکز همکاران می بایست در زمینه آموزش به مجموعه تحت پوشش بصورت آبشاری از طریق مراقبین سلامت، بهورزان و سفیران در راستای اجرای برنامه بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این قشر آسیب پذیر باشد.
 ١١:٤٤ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه مکمل یاری ویتامینD3 و آهن یاری در مرکز بهداشت شهرستان خاش
جلسه مکمل یاری ویتامینD3 و آهن یاری در تاریخ شنبه 7/7/97 جهت کلیه پزشکان، کارشناسان و مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در محل سالن کنفرانس بصورت جداگانه برگزار گردید. مریم ریگی کارشناس تغذیه و مدارس مرکز بهداشت در ابتدا به اهمیت برنامه مکمل یاری تأکید و افزود: برنامه آهن یاری بمدت16هفته از آبانماه آغاز میگردد و در آن هفته ای یک قرص فرفولیک یا فروسولفات 50میلی گرم به دانش آموزان پایه پنجم و ششم متوسطه اول و دوم داده می شود و نیز در برنامه مکمل یاری وینامینD3 یک ویرال50000واحدی ویتامینD3بصورت ماهیانه تا9ماه به دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم داده میشود.
 ١١:٣٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه آموزشی تغذیه سالم و نیز بهداشت روان جهت نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش
در تاریخ یکشنبه8/7/97، جلسه آموزشی تغذیه سالم و نیز بهداشت روان جهت نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی توسط خانم ریگی کارشناس تغذیه و خانم شعلی بر کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار شد.
 ١١:٣٥ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١١ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٠٨ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٢ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام والای شهیدان، ایثارگران ، ازادگان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، 261نفر بیماران شهرستان خاش از خدمات ویزیت رایگان بهره مند شدند.
 ١١:٥٦ - 1397/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
هم پیمان با هم برای سلامتی قلب
روز جهانی قلب امسال در تاریخ ۷ مهرماه ۱۳۹۷ (۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ م) تعیین شده است و شعار امسال "هم پیمان برای سلامت قلب" و پیام آن یک قول ساده…… برای سلامت قلب من، قلب تو و قلب همه ما عنوان شده است . هر سال ۱۷.۵ میلیون نفر به علت بیماری قلبی - عروقی از جمله بیماری قلبی و سکته مغزی فوت می کنند. امروزه این بیماری اولین علت مرگ در دنیا است و انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳ میلیون نفر برسد. اما لزومی ندارد وضعیت فعلی به همین منوال ادامه یابد. با ایجاد چند تغییر کوچک در زندگی، همه می توانیم به مدت طولانی تر، بهتر، با قلب سالم تر زندگی کنیم. این راجع به این است که به خودتان، افرادی که برای آن ها نگران هستید و افراد سراسر دنیا بگویید، "الان من چه کاری می توانم انجام بدهم تا از قلب خودم و قلب شما مواظبت کنم؟"
 ٠٩:٢٧ - 1397/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری سومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در مهرماه97
برگزاری سومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در مهرماه97
سومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت گزارش عملکرد بهداشت محیط ، بیماری آنفلوانزا ،هاری و تشکیل و فعالیت خانه مشارکت مردم در سلامت و کمپین 60-30 برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش راس ساعت 18 روز چهارشنبه 4/7/97 به ریاست معاونت محترم عمرانی فرماندارو حضور قریب به اتفاق مدعوین درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارگردید. دکتر محمد رخشانی مدیرشبکه بهداشت و درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین، محکومیت حادثه تروریستی اهواز و شهادت جمعی از هم وطنان عزیزمان در این اتفاق ناجوانمردانه و نیز گرامیداشت چهارم مهر ماه روزملی بهداشت محیط به بیان دستور کار جلسه پرداخت ، وی هدف از برگزاری جلسه را بررسی مصوبات جلسه قبلی ،گزارش فعالیت های بهداشت محیط در شش ماهه اول سال، بیماری هاری و آنفلوانزای فوق حاد دانست.
 ١٠:١٤ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور مدیریت و مسئولین عرصه سلامت شهرستان خاش در کنار دولتمردان این شهرستان در مراسم محکوم نمودن حادثه تروریستی اهواز
حضور مدیریت و مسئولین عرصه سلامت شهرستان خاش در کنار دولتمردان این شهرستان در مراسم محکوم نمودن حادثه تروریستی اهواز
دکتر رخشانی مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش، دکتر خاشی ریاست مرکز بهداشت و جمعی از مدیران و مسئولین حوزه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در مراسم محکوم نمودن حادثه تروریستی اهواز در کنار سایر مدیران ارشد و دولتی شهرستان خاش شرکت نمودند. دکتر رخشانی ضمن ضمن ابراز تأسف و عرض تسلیت به ملت بزرگ ایران و خانواده این شهیدان عزیز از خداوند متعال برای شهدای گرانقدر حادثه علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت کرد.
 ٠٩:٣٥ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست هم اندیشی تشکیل و فعالیت خانه مشارکت مردم در سلامت استان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
برگزاری نشست هم اندیشی تشکیل و فعالیت خانه مشارکت مردم در سلامت استان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
در روز چهارشنبه 4/7/97نشست هم اندیشی تشکیل و فعالیت خانه مشارکت مردم در سلامت استان با هماهنگی معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و حضور مهندس کول نماینده این معاونت و رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش جهت اجرایی نمودن این برنامه در دفتر حجه الاسلام دهقان امام جمعه معزز شهرستان و معاون محترم فرمانداری مهندس عیدوزهی برگزار گردید. در این جلسات مهندس کول ضمن تشریح اهداف و رسالت خانه مشارکت و تأثیر آن در افزایش سطح سواد سلامت مردم شهرستان و نیز پیشبرد تدوین برنامه جامع سلامت از سوی دبیرخانه خانه مشارکت مردم در سلامت استان جهت ریاست این برنامه به حاج آقای دهقان پیشنهاد شد که مورد قبول ایشان واقع گردید.
 ٠٩:١١ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری کمیته پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر منصور خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: با توجه به اهمیت موضوع پایش مستمر برنامه IDD ونیز جلوگیری از افت شاخص های آن در شهرستان می بایست کنترل کیفیت نمک های خوراکی در سطح تولید، عرضه و مصرف، آموزش همگانی در خصوص پیامدهای کمبود ید و اهمیت مصرف نمک یددار تصفیه شده و نیز پایش ید در بین دانش آموزان به عنوان اولویت های بهداشتی شهرستان مورد توجه قرار گیرد. کمیته پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید با حضور دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت ورییس کمیتهIDD، خانم ریگی کارشناس تغذیه و دبیر کمیته، خانم ناصح نماینده آموزش و پرورش و اعضای محترم کمیته در محل دفتر ریاست مرکز بهداشت برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ دکتر خاشی، کمبود ید و بیماری گواتر را به عنوان یکی از مشکلات تغذیه ای عمده در کشور دانست و افزود: خوشبختانه پس از اجرای برنامه پیشگیری وکنترل کمبود ید ویددارکردن نمکهای خوراکی طی سالیان گذشته شاهد کاهش قابل ملاحظه ای از شیوع این بیماری بوده ایم.
 ١٢:١٨ - 1397/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی جدید در مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش
برگزاری کمیته برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی جدید در مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش
کمیته هماهنگی و برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی جدید در مورخ 31/6/97 با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان و مجتمع عالی سلامت و معاونت آموزشی و سایر کارکنان در محل مجتمع عالی سلامت برگزار گردید. در ابتدای جلسه آقای دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان و مجتمع عالی سلامت ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت همکاران ، ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین و یاران باوفای ایشان را تسلیت و فرارسیدن سال تحصیلی جدید را تبریک عرض نمود. دکتر رخشانی گفت: همه ساله با شروع ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاهی، حرکت دوباره و پرانرژی در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود و در این میان دانشگاهها بهترین فرصت برای آموختن، زندگی بهتر و مهیا شدن برای ورود به عرصه خدمت است.
 ١٣:٢٦ - 1397/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) در شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اشاره به اهمیت بسیار بالای سامانه سیب و قدردانی از معاونت بهداشتی دانشگاه در زمینه برگزاری این کارگاه، هدف از اجرای آن را بازآموزی و ارتقای سطح علمی و مهارت های عملی بهورزان و مراقبین سلامت در خصوص سامانه سیب عنوان کرد.
 ١٢:٢٣ - 1397/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٦ - 1397/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٣٢ - 1397/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش صورت گرفت؛
برگزاری جشن روز بهورز در شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش
مراسم تجلیل از بهورزان شبکه بهداشت و درمان بهارستان در مورخ 19/6/97 با حضور دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت، کلیه مسئولین واحدها و بهورزان شهرستان در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید. مدیر شبکه بهداشت و درمان در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزنده بهورزان در سطح شهرستان، گفت: فلسفه وجود شما همکاران پرتلاشم بعنوان اولین خط ارائه خدمات نظام سلامت، مبارزه با مشکلات و معضلات سلامت در سطوح مختلف جامعه از طریق مشارکت اجتماعی و خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر در حوزه سلامت، به خصوص کودکان، زنان باردار است.
 ١١:١٩ - 1397/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه توجیهی نرم افزار امنیت مکمل ها بصورت ویدئو کنفرانس در شهرستان خاش
برگزاری جلسه توجیهی نرم افزار امنیت مکمل ها بصورت ویدئو کنفرانس در شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش هدف از برگزاری این جلسه را بررسی وضعیت کمبودهای مکمل در سطح مجموعه های تحت پوشش دانشگاه، کنترل هزینه های مکمل ها در سطح مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مصرف منطقی مکمل ها دانست. جلسه توجیهی نرم افزار امنیت مکمل ها بصورت مجازی(ویدئو کنفرانس) در تاریخ 18/6/97با حضور تمامی کارشناسان سلامت خانواده(کودکان، مادران، میانسالان و...) مراکز خدمات جامع سلامت توسط کارشناسان سلامت خانواده استان برگزار گردید.
 ١٠:١٤ - 1397/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک دکتر رخشانی به مناسبت روز بهورز:
دکتر محمد رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش 12شهریور روز بهورز را به تمامی عزیزان فعال در این عرصه خستگی ناپذیر تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است: بهورزان؛ پیشگامان عرصه بهداشت و درمان و پیام آوران سلامت در دورترین نقاط کشور از جمله شهرستان خاش هستند که با تلاش و فعالیت شبانه روزی، با کمترین امکانات نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم دارند. به امید اینکه با اتکال به یزدان پاک ضمن تعامل پویا با اقشار مختلف مردم ، شاخص های بهداشتی را با رعایت کیفیت کار ارتقا بخشیده و با ارایه خدمات در شأن مردم محروم منطقه ، سلامت و امید به زندگی را به مردم عزیز شهرستان هدیه نماییم و در وظایف خطیر و گسترده ،بیش از پیش کوشا و پویا باشیم.
 ١١:٣١ - 1397/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز:
پیام تبریک دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز:
بهورز اولین خط مقدم جبهه سلامت در اقصی نقاط کشور پهناور و عزیزمان ایران و نیز نماد سختکوشی و تلاش است. 12شهریور روز بهورز . فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات این قشر بر این قشر تلاشگر وخستگی ناپذیر می باشد. به همین جهت فرصت را غنیمت شمرده این روز را به پاس تکریم و تجلیل از زحمات شما همکاران عزیز و پرتلاشم در این عرصه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
 ١١:١٤ - 1397/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
در پنجمین روز از هفته دولت:
در پنجمین روز از هفته دولت؛ دیدار فرماندار محترم شهرستان خاش به همراه شورای اداری از خانواده شهید محمدی نژاد
در پنجمین روز از هفته دولت جناب آقای یوسفی فرماندار محترم شهرستان خاش به هراه جمعی از مسئولین ادارات شهرستان ضمن حضور در منزل شهید محمدی نژاد یکی از شهدای گرانقدر مرکز بهداشت شهرستان خاش با خانواده ایشان دیدار نمودند. دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش نیز که در این دیدار حضور داشت ضمن تقدیر از فرماندار محترم و هیات همراه دیدار و ملاقات با خانواده معزز شهدا را سعادت و توفیق بزرگی برای دولتمردان دانست وگفت: : "همه ما مدیون ایثارگری شهدا در طول دوران دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه های مختلف مرهون خون پاک شهداست".
 ١٣:٢٣ - 1397/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


اخبار

برگزاری کمیته ارتقای ایمنسازی شش ماهه اول سال 97مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری همایش سلامت بانوان روستایی و جشنواره غذای سالم در روستای سنگان شهرستان خاش
برگزاری کمیته مرگ کودک 1تا59ماهه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
برگزاری کارگاه تکامل و پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
افتتاح پایگاه بسیج دانشجویی حضرت مرضیه(س) مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان خاش
گرامیداشت هفته سالمند با شعار تحکیم حقوق سالمندی در شهرستان خاش
برنامه های مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت هفته ملی کودک و روز تخم مرغ به روایت تصویر:
برگزاری برنامه یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در یکی از مدارس روستای ناصرآباد شهرستان خاش
صرف یه وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری جلسه ارایه گزارش بازدیدهای تخصصی گروه بهداشت محیط و حرفه ای
برگزاری کمیته بررسی وضعیت سامانه سیب در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری جلسه پیگیری بازدید گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از شهرستان خاش
انجام تست غربالگری فشار خون جهت پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان خاش
برگزاری جلسه جمع بندی بازدیدآقای دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه و کارشناسان بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی از مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز کودک، غذا و تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری کمیته راهبردی و برنامه ریزی فعالیت های هفته سالمند در شبکه بهداشت ودرمان خاش
برگزاری کمیته برنامه ریزی هفته سلامت روان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری جلسه مکمل یاری ویتامینD3 و آهن یاری در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری جلسه آموزشی تغذیه سالم و نیز بهداشت روان جهت نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش

محتوای مرتبط