اخبار مهم ١٢:١٧ - 1396/12/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید کارشناس محترم وزارت بهداشت و درمان از روند اجرای بسیج سلامت نوروزی شهرستان خاش
بازدید کارشناس محترم وزارت بهداشت و درمان از روند اجرای بسیج سلامت نوروزی شهرستان خاش
 ١١:٥٦ - 1396/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
مانور بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط شهرستان خاش برگزار شد
مانور اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط شهرستان همزمان با سراسر کشور با مشارکت فرمانداری ، پلیس راهبر ،شبکه دامپزشکی ، شهرداری ، هلال احمر و اورژانس 115 راس ساعت 09:30 روز 15 اسفند 96 برگزار شد.
 ١١:٠٦ - 1396/12/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابراز تسلیت و همدردی
ابراز همدردی انا لله و انا الیه راجعون
 ١٠:٤٥ - 1396/12/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
33650 کودک زیر 5 سال شهرستان خاش قطره خوراکی فلج اطفال دریافت نمودند.
در طرح تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال که از تاریخ 5 لغایت 8 اسفند ماه در شهرستان برگزار گردید از 39484 خانوار بازدید وتعداد 33650 کودک زیر پنج سال در مقابل بیماری فلج اطفال واکسینه شدند.
 ٠٧:٥٩ - 1396/12/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرحله اول واکسیناسیون فلج اطفال از 5 اسفند ماه 96 همزمان باسایر شهرستانهای استان در شهرستان خاش شروع شد.
این طرح از 5 لغایت 8 اسفند ماه در سطح شهرستان خاش ادامه خواهد داشت .در مرحله اول این عملیات که بصورت خانه به خانه اجراء خواهد شد تعداد 32812 کودک زیر 5 سال قطره خوراکی فلج اطفال را دریافت خواهند کرد.
 ١٢:٠٥ - 1396/12/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی هفته سلامت مردان ایرانی در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت برگزار گردید.
سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند
 ١٠:٠٩ - 1396/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی 2 روزه جهت بهداشتیاران و بهگران در مرکز بهداشت شهرستان خاش
کارگاه بازآموزی بهداشتیاران و بهگران توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش، با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، شرکت نفت و با حضور25 نفر از بهداشتیاران و بهگران شهرستان برگزار گردید.
 ١٢:٢٩ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت مردان در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت با حضور کارشناسان مسئول در مورخه 96/11/29برگزار گردید.
، دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت گفت: پویش هفته ملی "سلامت مردان ایران"، همه ساله در هفته اول اسفند ماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان کشور برگزار می‌شود.
 ٠٨:٥٣ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهارمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت فلج اطفال و بسیج سلامت نوروزی برگزار در مورخه 96/11/28 گردید.
دکتر رخشانی دبیر کارگروه و مدیر شبکه بهداشت ودرمان نیز ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تسلیت ایام فاطمیه به حاضرین عنوان نمودند : از 17 مصوبه جلسه قبلی کارگروه 14 مصوبه با پیشرفت 83 درصد اجرایی شده است و مابقی مصوبات توسط ادارات ذیربط در حال پیگیری است . وی هدف از برگزاری جلسه را هماهنگی اجرای برنامه بسیج سلامت نوروز97 در شهرستان و جلب مشارکت و همکاری اعضا در خصوص اجرای بهینه طرح تکمیلی فلج اطفال برشمرد
 ١٠:٣٤ - 1396/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه درون بخشی اصول و اقدامات اجرایی برنامه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سال 96 برگزار گردید.
آقای دکتر رخشانی مدیر شبکه ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت همکاران مطالبی را در خصوص اهمیت اجرای برنامه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال ، اهمیت ارائه آموزش به خانوار ها در خصوص واکسن فلج اطفال ، رعایت شرایط نگهداری واکسن بیان نمودند
 ١٠:٥٥ - 1396/11/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت کارکنان شبکه بهداشت و درمان در راهپیمایی شکوهمند 22 بهمن
همزمان با سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله 22 بهمن، مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش همچون سایر اقشار مردم در راهپیمایی این روز عظیم شرکت و پایبندی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز نمودند.
 ١١:٥٤ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
زنجیره سرما مرکزی نگهداری و توزیع واکسن مرکز بهداشت شهرستان خاش در ایام دهه فجر افتتاح شد.
آقای دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اعلام این خبر، گفت: با توجه به اینکه پیش از این واکسن‌ها در زنجیره سرما با امکانات محدود نگهداری می شد، احداث زنجیره سرما نگهداری واکسن مطابق استانداردهای روز در این شهرستان ضروری بودکه با پیگیری و حمایت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این مهم میسر می گردد.
 ٠٨:٥٢ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح اورژانس 115 بخش ایرندگان
همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر و برنامه های مختلف ادارات شهرستان خاش در این دهه با حضور فرماندار و بخشدار محترم ، ریاست محترم مرکز بهداشت و جمعی از معتمدین اورژانس 115 بخش ایرندگان در روستای مارندگان افتتاح شد.
 ٠٩:٢٨ - 1396/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
صدور کارت تندرستی اصناف در شهر خاش به دفاتر پیشخوان دولت واگذارشد.
دکتر منصور خاشی رئیس مرکز بهداشت خاش گفت: هدف از اجرای این طرح واگذاری بخشی از خدمات غیر تخصصی به بخش خصوصی و استفاده از توان بخش خصوصی در راستای اهداف بهداشتی است.
 ٠٩:٠٠ - 1396/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه های بزرگداشت دهه فجر در شهرستان خاش آغاز شد
برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور فرماندار محترم و مسئولان شهرستانی در گلزار شهدای گمنام شهرستان خاش آغاز شد.
 ٠٧:٥٢ - 1396/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته ملی مبارزه با سرطان 1 تا 7 بهمن ماه 96
امروزه غالبا می‌توان سرطان را : پیشگیری کرد، می‌توان از بسیاری سرطانها با رعایت اصول بهداشتی از قبیل، سیگار نکشیدن، خوردن انواع غذاهای سالم، اجتناب از عوامل سرطان‌زای شناخته شده، پیشگیری کرد.
 ٠٧:١٢ - 1396/11/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز 29 دی ماه ( روز هوای پاک )
به مناسبت روز هوای پاک 29 دی ماه جلسه هم اندیشی و بررسی فعالیتهای بهداشت هوا در مرکز بهداشت شهرستان خاش با حضور کارشناسان ستادی و بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان برگزار گردید .
 ٠٨:٤٩ - 1396/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار
مدیر شبکه بهداشت و درمان و موسسه آموزش عالی سلامت خاش در پیامی روز میلاد حضرت زینب ( س ) و روز پرستار را به همه پرستاران زحمت کش وخستگی ناپذیر عرصه سلامت تبریک گفت و برای همگی آرزوی توفیق کرد.
 ١٠:٤٦ - 1396/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی بقای نوزاد در شهرستان خاش
کارگاه آموزشی بقای نوزاد با هماهنگی مرکز بهداشت خاش ، برای کارشناسان مامایی شاغل در زایشگاه و تسهیلات زایمانی شهرستان خاش ، میرجاوه و زاهدان برگزار شد.
 ١٧:٤١ - 1396/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی نظام ثبت مرگ و میر و طبقه بندی علل آن جهت پزشکان ، کاردانهای مسئول و ماما های مراکز و پایگاه های سلامت
در تاریخ 96/10/20 کارگاه آموزشی نظام ثبت مرگ و میر و طبقه بندی علل آن با حضور کارشناسان استانی جهت پزشکان ، کاردانهای مسئول و ماما های مراکز و پایگاه های سلامت برگزار گردید.
 ٠٩:١٠ - 1396/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه آموزشی آنفولانزا ، بیماری هاری و کمپین مادران با حضور 110 داوطلب سلامت
در مورخه 96/10/12 جلسه آموزشی آنفولانزا ، بیماری هاری و کمپین مادران با حضور 110 داوطلب سلامت مراکز و پایگاههای سلامت در مرکز بهداشت برگزار گردید .
 ١٢:٤٨ - 1396/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه 15 دی ماه شعار امسال بسیج ملی تغذیه، «چاقی یا سلامتی، انتخاب با شماست»/ اعلام اسامی روزها
دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، شعار سال 96 بسیج ملی تغذیه سالم را « چاقی یا سلامتی ، انتخاب با شماست » اعلام کرد.
 ١١:٣٨ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمپین سلامت مادران باردار
به منظور افزایش مراقبت ها پیش از بارداری و حین بارداری و پس از زایمان و همچنین شناسایی مادران باردار که تاکنون هیچ گونه مراقبتی دریافت نکردند است.
 ٠٨:٥٣ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی کمپین سلامت مادران
کارگاه بازآموزی کمپین سلامت مادران با هدف ارتقاء سطح آگاهی ، توجه و جدیت بیشتر در انجام مراقبتهای به موقع و دقیق مادران باردار برگزار گردید.
 ٠٧:٤٩ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در تاریخ چهار شنبه مورخ96/9/22 با حضور اعضای محترم کارگروه و مدیران شهرستان برگزار گردید .
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت : با توجه به فصل سرما و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها ، عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشد و نتیجه ی عکس داشته باشد و موجب بهبودی بیماری نشوند به همین دلیل در زمان سرما خوردگی نباید بدون مشورت با پزشک به طور خودسرانه از آنتی بیوتیک ها استفاده کنیم .
 ٠٨:١٨ - 1396/09/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان به مناسبت روز دانشجو
دکتر رخشانی ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای آنان ، دانشجو را نماد استکبار ستیزی خواند و خاطر نشان نمود شانزدهم آذر هر سال فرصت مناسبی است تا به نقش دانشجو در پیشرفت و تعالی میهن اسلامی پرداخته شود .
 ١٢:١٧ - 1396/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت و ابراز همدردی
ابراز همدردی انا لله و انا اليه راجعون با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم، همسر همکار ارجمندمان آقای مسعود ریگی (بهورز سختکوش مرکز بهداشت خاش) بر اثر سانحه تصادف رانندگی دارفانی را وداع گفت،
 ١٢:١٦ - 1396/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشارکت داوطلبین سلامت در هفته اطلاع رسانی ایدز
تمامی فعالیت های جامعه با حضور و مشارکت مردم تحقق می یابد ، داوطلبان سلامت نقش شگرفی در آموزش مردم و پیشگیری از بیماری ها در جامعه ایفا میکنند و همکاری آنان با پرسنل بهداشتی تاثیر زیادی در افزایش سطح آگاهی مردم دارد.
 ١٣:٣٢ - 1396/09/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
14 آذر روز جهانی داوطلب، شکوه مشارکت برای سلامت جامعه
مبانی مراقبتهای بهداشتی اولیه بر نقش آگاهانه مردم در سلامت جامعه تاکید دارد و رابطه مشارکت مردم در فعالیتهای مربوط به سلامت با افزایش سطح سلامتی پایدار مردم آن جامعه را تائید می کند . در سالهای اخیر موضوع ارتقاء سلامت با تاکید بر نقش مردم در دنیا توسعه ، ضرورت و مقبولیت بیشتری پیدا کرده است و انتظار جهانی از همه کشورها آن است که زمینه سهیم بودن مردم در سلامت و مشارکت در همه مراحل ارائه خدمات بهداشتی را فراهم کنند.
 ١٢:٥٥ - 1396/09/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش روز جهانی ایدز همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه نجمه شهرستان خاش برگزار گردید.
آقای کرد عوامل اصلی گسترش بیماری ایدز را فقدان دسترسی به آموزش و خدمات پیشگیری دانست و گفت برای کاهش روند ابتلا به این بیماری باید همه افراد را به اطلاعات صحیح، پیشگیری و درمان بهره مند سازیم .
 ٠٧:٤٨ - 1396/09/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه 2 روزه خدمات خارج بیمارستانی مادران باردار و اورژانس های مامایی
کارگاه خدمات خارج بیمارستانی مادران باردار و اورژانس های مامایی جهت کلیه مراقبین سلامت و دانش آموخته های مامایی با هدف ارتقاء سطح دانش و آگاهی فراگیران در زمینه حاملگی های پرخطر، مراقبت های لازم از مادران باردار در زمان حاملگی ، به منظور نجات جان مادران باردار و عواملی که جان مادران را با خطر مرگ مواجه می کند در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید.
 ١٠:٥٢ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
در مورخ 96/9/11کمیته بهداشت کشاورزی با حضور اعضای آن در محل جهاد کشاورزی شهرستان بر اساس دستورالعمل و تفاهم نامه استانی مبنی بر تشکیل کمیته برگزار گردید.
در جامعه امروز علاوه بر کشاورزی سنتی خطرات و حوادث ناشی از دستگاه های مکانیکی در بخش کشاورزی صنعتی مزید بر علت گردیده است؛ که این خود زمینه بروز حوادث ناشی از کار و از دست دادن نیروی کار را فراهم کرده است همچنین آمار حوادث این بخش را طبق آمار ILO سالانه 170000 نفر کشته اعلام کردند. (به دلیل حوادث و مسمومیتها) و عنوان کردند سومین شغل پرخطر دنیا بعد از کار در معادن و صنایع راه و ساختمان دانستند
 ١٠:٠٦ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش نوین ایدز جهت داوطلبین سلامت مراکز و پایگاه های شهری توسط مسئول واحد بیماری ها
اهمیت بیماری ایدز ، راههای انتقال و پیشگیری از بیماری و اهداف هفته اطلاع رسانی ایدز بیان شد.
 ٠٨:٢٤ - 1396/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه سامانه سیب
این جلسه با اهداف بررسی ثبت خدمات در گروههای سنی مختلف ، بررسی افرادی که یکبار خدمت گرفته و فعال نمودن پرونده سایر افراد در همه گروه های سنی و جنسی توسط بهورزان – مراقبین سلامت و بررسی ثبت جمعیت و خروج از سایر شهرستانها برگزار گردید .
 ١٣:٣٣ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی با شهرداری در خصوص انجام معاینات سلامت شغلی و را ه اندازی و تجهیز خانه بهداشت کارگری
با توجه به اینکه 45% جمعیت دنیا جزء نیروی کار هستند و تلاش و بازدهی آنها بدون تردید به ارتباط مستقیم با سلامت کارگران و نیروی خدماتی دارد . هدف اصلی بهداشت حرفه ای نیز تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نیروی کار در کلیه مشاغل است.
 ١٣:١٠ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز
لزوم همکاری کامل تمامی سازمانها و ادارات را در پیشگیری از بیماری ایدز با توجه تغییر روند انتقال بیماری ایدز در دهه اخیر از طریق انتقال جنسی ، نقش سازمانهای دخیل در این امر را متذکر شده و آموزش عمومی را به عنوان یکی از اصول مهم موفقیت در پیشگیری ازبیماری دانست .
 ١١:٤٩ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جهت ترغیب مردم برای دریافت خدمات سلامت
خصوص مراجعه به پایگاه سلامت و دریافت خدمات بهداشتی رایگان ، ارجاع و پیگیری بیماران مانند فشارخون- دیابت بیماریهای قلبی – عروقی ، بیماری سل و بیماریهای روانی
 ٠٨:٠٣ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز جهانی ایدز؛ هر آنچه باید درباره این بیماری بدانیم
شمار مبتلایان به اچ آی وی مثبت در سراسر جهان در حال افزایش است و به نظر می رسد، به رغم بالا رفتن آگاهی عمومی از شیوه های ابتلا و پیشگیری از این بیماری مهلک، همچنان طیف های مختلفی از جامعه درباره آن، چیز زیادی نمی دانند.
 ١١:٤٢ - 1396/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
یکم لغایت هفتم آذر هفته جهانی «اطلاع رسانی درباره آنتی بیوتیکها»
این هفته، هفته جهانی هشدارو آگاهی‌رسانی درباره مصرف آنتی بیوتیکهاست و لازم است بدانید که طی تحقیقات انجام شده در این زمینه، محققان دریافته‌اند که استفاده زیاد از این داروها باعث ایجاد مقاومت شده، ممکن است هر عفونت معمول و ساده‌ای را تبدیل به بیماری علاج‌ناپذیری کند.
 ١١:٢٧ - 1396/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


آخرین عناوین خبری

بازدید کارشناس محترم وزارت بهداشت و درمان از روند اجرای بسیج سلامت نوروزی
بازدید کارشناس محترم وزارت بهداشت و درمان از روند اجرای بسیج سلامت نوروزی شهرستان خاش
مانور بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط شهرستان خاش برگزار شد
ابراز تسلیت و همدردی
33650 کودک زیر 5 سال شهرستان خاش قطره خوراکی فلج اطفال دریافت نمودند.
مرحله اول واکسیناسیون فلج اطفال از 5 اسفند ماه 96 همزمان باسایر شهرستانهای استان در شهرستان خاش شروع شد.
جلسه هماهنگی هفته سلامت مردان ایرانی در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت برگزار گردید.
برگزاری کارگاه بازآموزی 2 روزه جهت بهداشتیاران و بهگران در مرکز بهداشت شهرستان خاش
جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت مردان در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت با حضور کارشناسان مسئول در مورخه 96/11/29برگزار گردید.
چهارمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت فلج اطفال و بسیج سلامت نوروزی برگزار در مورخه 96/11/28 گردید.
جلسه درون بخشی اصول و اقدامات اجرایی برنامه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سال 96 برگزار گردید.
شرکت کارکنان شبکه بهداشت و درمان در راهپیمایی شکوهمند 22 بهمن
زنجیره سرما مرکزی نگهداری و توزیع واکسن مرکز بهداشت شهرستان خاش در ایام دهه فجر افتتاح شد.
افتتاح اورژانس 115 بخش ایرندگان
صدور کارت تندرستی اصناف در شهر خاش به دفاتر پیشخوان دولت واگذارشد.
برنامه های بزرگداشت دهه فجر در شهرستان خاش آغاز شد
هفته ملی مبارزه با سرطان 1 تا 7 بهمن ماه 96
به مناسبت روز 29 دی ماه ( روز هوای پاک )
تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار
برگزاری کارگاه آموزشی بقای نوزاد در شهرستان خاش

محتوای مرتبط