اخبار
"پیام تسلیت مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام"
در متن پیام تسلیت دکتر محمد رخشانی آمده است: محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشر است و تقارن این دهه اول این ماه عزیز با ایام پرافتخار دفاع مقدس تلاقی با مفهومی است چراکه بین عاشورا، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوندی ناگسستنی و ریشه دار برقرار است و همه بر این باوریم که نهضت و انقلاب خمینی (ره) ریشه در عاشورای حسینی دارد و می دانیم که انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و جهاد امروز مدافعان حرم، همه در تداوم فرهنگ عاشورا و بر گرفته از آرمان های مقدس و مکتب متعالی امام حسین (ع) می باشد.
 ٠٧:١٨ - 1396/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری یازدهمین همایش استانی پزشکان، پرستاران، مسئولین شعبات انجمن های تالاسمی و بیماران
یازدهمین گردهمایی استانی پزشکان، پرستاران و مسئولین شعبات انجن های تالاسمی با مشارکت انجمن تالاسمی ایران و استان سیستان و بلوچستان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران، اساتید و پزشکان فوق تخصص در زمینه بیماریهای خونی و بیماران تالاسمی برگزار شد.
 ١١:٥٦ - 1396/06/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش در پيامي هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد را به اساتيد، كاركنان و دانشجويان تبريك گفت و براي همگي آرزوي توفيق كرد.
در متن پیام تبریک دکتر محمد رخشانی آمده است: دیباچه پرافتخار دفاع مقدس منشاء غرور ملی و یادآور خاطرات و جلوه‌های عزت آفرین و افتخارآمیزی از استقامت و پایداری و بیداری دلیر مردان ایران اسلامی است و هم مناسبتی این آغاز با شروع مجدد جوشش و شکوفایی سنگرهای علم و دانش تقارنی نیکوست که فضای علمی و دانشگاهی را با یاد و خاطره شهیدان، متبرک ساخته است و امید است این تقارن مبارک، سرآغازی بر یک حرکت پرشتاب علمی و شکوفائی کشور عزیزمان باشد و در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" شاهد سرافرازی میهن عزیزمان در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.
 ٠٩:٥٤ - 1396/06/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٥٢ - 1396/06/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٠٦ - 1396/06/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته اطلاع رسانی پیشگیری از سوانح و حوادث انجام گرفت:
حضور داوطلبین سلامت در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی (ره) با موضوع آموزش سوانح و حوادث
 ١١:٤٠ - 1396/06/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:١٨ - 1396/06/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت درگذشت جناب آقای دکتر مبارکی معاونت محترم غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انا لله و انا الیه راجعون مرگ پایان زندگی نیست بلکه آغازی ست برای پرواز مرغ جان بر گستره ملکوت و رجعتی به محضر حضرت دوست بویژه مرگ آنان که در زندگانی گام های بلندی برداشته اند و در خدمت به دیگران کوشیده اند. درگذشت تأثربرانگیز استاد گرانقدر جناب آقای دکتر علیرضا مبارکی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضایعه ای اندوهبار برای جامعه پزشکی و داروسازی استان است چرا که این استاد برجسته هیچگاه از بذل داشته های خودیش برای خدمت به دیگران دریغ ننمود.
 ٠٩:٠٩ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش به مناسبت عید غدیر خم
غدیر این عید بزرگ بهانه ای ست برای تجدید میثاق با ولایت و برماست که پیمان خویش را با مسیر و جریان ولایت تجدید نماییم و امروز که پرچم ولایت فقیه به عنوان استمرار این حرکت الهی دردست باکفایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است تجدید بیعت خود را در اطاعت از رهنمودها و فرمایشات ایشان اعلام داشته و پیمان میبندیم که با عزمی راسخ تر از پیش در راه تحقق آرمان های والای این نظام مقدس گام نهیم.
 ٠٨:٥٥ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٢٨ - 1396/06/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جشن روز بهورز با تجليل از 24 بهورز نمونه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
آیین گراميداشت روز بهورز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای دهقان امام جمعه معزز شهرستان، مهندس کرد نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس احمدی معاونت محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری ،مديران بهداشتي و جمع كثيري از بهورزان برگزار و از 24 بهورز نمونه تجليل شد. دكتر رخشانی در اين آيين كه صبح امروز پنجشنبه16 شهريور ماه در سالن موسسه آموزش عالی سلامت برگزار شد با تبريك روز بهورز اظهار داشت :در عرصه بهداشت زماني بيماريهاي واگير غوغا مي كردند و هنگامي كه خدمات بهداشتي درماني به روستاها رسيد، جمهوري اسلامي ايران در سطح بسيار بالايي به موفقيت هاي عظيمي دست پيدا كرد كه امروز در نتيجه آن همه توفيقات، ايران به موفق به كنترل بيماري هائي همچون كزاز ،ديفتري ، فلج اطفال ، سل و ...شدیم. وي افزود : بيماريهاي غير واگير امروز در برابر بيماريهاي واگير قد علم كرده اند و بهورزان ما بايد با به روز كردن اطلاعات خود به دانش و آگاهي هاي لازم، وزنه را به سمت هرچه كنترل كردن اين بيماري ها تغيير دهند .
 ١٢:٠٧ - 1396/06/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه اختلالات روان پزشکی در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دوره نخست سلسله کارگاه های توانمند سازی پزشکان با هدف ارتقاء ارائه خدمات به دریافت کنندگان خدمات در حوزه سلامت روان در شهرستان خاش برگزار گردید. رئیس مرکز بهداشت خاش گفت : جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از حدود سه دهه پیش خدمات سلامت روان را در نظام مراقبت های اولیه بهداشتی ادغام کرده است و خوشبختانه از سال 93 با اجرای طرح تحول نظام سلامت در راستای اصلاح زیر ساخت ها و ارتقاء کمی و کیفی خدمات گام های بزرگی برداشته شده است و با توجه به اینکه پزشکان در نظام ارائه خدمات جایگاه ویژه ای دارند توانمند سازی این گروه به گسترش برنامه های سلامت روان و ارتقاء خدمت به دریافت کنندگان خدمات منجر می شود.
 ٠٨:٣٦ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه سلامت اجتماعی در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دومین کارگاه سلامت اجتماعی راس ساعت 7:30 صبح در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گردید. در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش پس از خوشامدگویی به مدعوین به بیان اهداف کارگاه سلامت اجتماعی پرداختند و به سلامت اجتماعی به عنوان حوزه جدیدی در بخش سلامت اشاره داشتندکه ابعاد فردی و اجتماعی آن مورد توجه متخصصین علوم بهداشتی ، رفاهی ، مددکاری و علوم اجتماعی قرار گرفته است. ایشان وجود عوامل خطر پیچیده ای چون فقر،خودکشی، بیکاری، خشونت ، نابرابری و عوامل محافظتی چون حمایت اجتماعی در سبب شناسی بیماری های جسمی ومشکلات روانی از مهمترین دلایل رو آوردن نظام بهداشتی به حیطه سلامت اجتماعی دانستند.
 ٠٨:٣٠ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت به همکار گرانقدر جناب آقای دکتر سلطان زاده
همکار گرانقدر: جناب آقای دکتر سلطان زاده
 ١٠:١٨ - 1396/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز:
"به نام خدا" درخشش چشمگیر توفیقات عظیم نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران مرهون تلاشهای خستگی ناپذیر انسانهایی است که عاشقانه و مخلصانه با فداکاری و وفاداری در دور افتاده ‌ترین ‌روستاهای‌ کشور با ارائه خدمات مراقبتی و پیشگیری از بیماریها، سلامت و سعادت را برای یکایک آحاد جامعه روستایی به ارمغان می آورند.
 ١١:٠٦ - 1396/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت روز بهورز
دکتر منصور خاشی در پیامی فرا رسیدن 12شهریور و روز بهورز را به تمامی سختکوشان و منادیان حوزه سلامت در این عرصه تبریک گفت. در این پیام آمده است: بهورزان جامعه نگرترین دانش آموختگان نظام سلامت هستند و ارائه خدمات مراقبتهای اولیه بهداشتی درمانی توسط بهورزان درروستاها از عوامل موثر در توسعه شاخصهای اجتماعی است.
 ٠٨:٣٣ - 1396/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:١٩ - 1396/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بازآموزی اصول بهداشت محیط و حرفه ای در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ کارگاه دو روزه بازآموزی اصول بهداشت محیط و حرفه ای به منظور ارتقای سطح آگاهی کاردانان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در روزهای 7و8شهریور برگزار گردید.
 ١١:٠٠ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف و انهدام یک تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ یک تن خیار شور تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف با همکاری مقام قضایی شهرستان کشف و معدوم گردید. دکتر خاشی گفت: این محموله که ارزش آن 25000000ریال برآورد شده در اجرای بازدید مشترک ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن، اتاق اصناف و مرکز بهداشت از مراکز تهیه و توزیع شناسایی و توقیف گردید و پس از کسب نظر مقام قضایی شهرستان و با حضور نماینده ادارات مرتبط معدوم گردید.
 ١٠:٥٢ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری فعالیتهای مرکز بهداشت با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم اطلاع رسانی و آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو
اهم اقدامات صورت گرفته مرکز بهداشت شهرستان خاش با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم اطلاع رسانی و آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو:
 ٠٩:٤٥ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٠٩ - 1396/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی ضیافت بزرگ روز پزشک، گرامیداشت روز داروساز و تکریم دندانپزشکان شهرستان خاش در یک شب به یادماندنی
دکتر رخشانی گفت: به مناسبت بزرگداشت روز پزشک وداروساز وهمچنین تکریم دندانپزشکان شهرستان از تمامی آنها به همراه خانواده هایشان در مراسم باشکوهی با حضور فرماندار محترم شهرستان جناب مهندس چاکرزهی و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت ودرمان با اهدای لوح تندیس وهدیه به رسم یاد بود قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان، در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ، مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار با بیان اینکه نظام سلامت با تلاش و پشتکار جامعه پزشکی در این برهه از زمان به چنین پیشرفت هایی دست یافته افزود: علیرغم تمامی کاستی ها اعم از تجهیزات، کمبود نیروی انسانی، پرداخت های بیمه ای، پزشکان بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مردم در شهرستان ارائه مینمایند.
 ٠٨:٣١ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان خاش در پیامی هفته دولت و روز کارمند را تبریک گفت:
پیامبر گرامی اسلام (ص)می فرمایند:خدای تعالی دوست دارد وقتی کسی کاری می‏کند آن را به خوبی انجام دهد. در تقویم رسمی کشور ما ، چهارم شهریورماه "روز کارمند" نامگذاری شده است. روز کارمند، تجلیل ازانسان های شایسته ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است. آنان که همه همت و تلاش شان، گشایش گره های زندگی انسان ها، رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه است. کار و فعالیت کارمندان، به عنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت، شایسته تقدیر و قدردانی است.
 ٠٧:٤٦ - 1396/06/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک ریاست مرکز بهداشت در گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند
همکاران ارجمندم: تلاش خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی و پژواک دانایی و تعهد است. نتیجه بذر تلاش و کوشش شما، درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای پرنشاط زیبا است. درود بر همت بلند‌تان، بدینوسیله ضمن تبریک روز کارمند از زحمات و تلاشهای بیدریغ شما صمیمانه تقدیر و تشکر نموده، توفیق و سلامتی شما را از درگاه ایزد منان مسألت می‌نمایم.
 ٠٧:٤٢ - 1396/06/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی غرفه حوزه سلامت در نمایشگاه بزرگ توانمندیها و دستاوردهای دولت در بخش مرکزی شهرستان خاش
حوزه سلامت شهرستان خاش در اولین روز از هفته دولت در نمایشگاه بزرگ توانمندیها و دستاوردهای دولت در بخش مرکزی شهرستان خاش با برپایی غرفه های متنوع آموزشی، اطلاع رسانی و غربالگری مراجعین حضور فعال یافت. دکتر خاشی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه اذعان داشت: شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش به برکت طرح تحول نظام سلامت و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق کمتر توسعه یافته کشور پیشرفتهای مطلوبی را در زمینه احداث، تجهیز و ارتقای فعالیتهای بهداشت و درمان و پروژه های ساختمانی شاهد بود که این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای ارائه تحولات حوزه سلامت به مردم و خدمات گیرندگان این حوزه فراهم آورد.
 ١١:١٤ - 1396/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:١١ - 1396/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک ریاست محترم دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن روز پزشک
بسمه تعالی تقارن زادروز بوعلی سینا و روز پزشک با برگزاری جشنواره عمران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، فرصتی مغتنم برای بیان ضرورت پیوستگی تمامی حلقه های زنجیره ی نظام سلامت است. وجود زیر ساخت ها چه در بخش توسعه فضای فیزیکی و چه نیروی انسانی ماهر، مولفه هایی مهم برای رشد همسان و کارآمد ارائه خدمات در نظام سلامت محسوب می شود و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مفتخر است که با اخذ مجوز، تصویب، تامین اعتبار و اجرای بیش از ۴۵۶ طرح عمرانی بزرگ و متوسط را در مناطق عشایری، روستایی و شهری در منطقه تحت پوشش به سرانجام برساند. این رشد تاریخی در زیر ساخت ها که ارتقا دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت را به دنبال دارد، نوید بخش فراهم شدن امکانات لازم برای حضور پر شور پزشکان پرتلاش و سایر اعضای تیم سلامت است تا نسیم صحت، بیش از پیش در اقصی نقاط استان عزیزمان وزیدن گیرد.
 ٠٧:٣٣ - 1396/06/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک ریاست مرکز بهداشت به مناسبت روز پزشک
پزشکان محـــترم معجزه دستان هنرمند و دانش گران­قدر پزشکان، اندوه و رنج بیماران و خانواده­ آنها را می­کاهد و شعف و شادمانی سالم زیستن را به کانون گرم خانواده­ها هدیه می کند. تلاش پزشکان زحمت کش وصبور، سلامت جسمی جامعه و همچنین امنیت روانی بیماران را در سایه الطاف الهی به ارمغان می آورد.
 ٠٧:٢١ - 1396/06/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک دکتر محمد رخشانی، مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش به مناسبت فرا رسیدن روز پزشک
بسمه تعالی پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند. سلام علیکم اکنون که در این مقطع حساس و پیرو ابلاغ مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سلامت کشور به‌ عنوان سند بالادستی نظام مطرح شده است، یکپارچگی و وحدت تمامی دست‌اندرکاران حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه برای تحقق سلامت فراگیر و پایدار و استمرار آن در جامعه بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می‌رسد.
 ٠٧:٢٠ - 1396/06/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٠٨ - 1396/06/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه مداخله ای مراقبین سلامت/کارشناسان تغذیه/کارشناسان سلامت روان
عبدالنبی کرد کارشناس توسعه شبکه مرکز بهداشت در ابتدا ضمن تسلیت درگذشت همکار بهورز سختکوش خانم مرادبی بی جمشیدزهی و قرائت فاتحه از خداوند منان برای شادی روح آن مرحومه آمرزش طلبید. در ادامه نیز توضیحاتی اجمالی و با هدف بازآموزی در خصوص طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت(هدف از اجرا-آغاز طرح-ثمرات اجرای مطلوب آن) ارائه نمودند. وی در بخشی از سخنان خود به این مطلب اشاره کرد: کلیه نیروهایی که در پایگاههای سلامت فعالیت دارند تحت عنوان مراقب سلامت شناخته شده و موظفند کلیه خدمات تعریف شده در بسته های خدمتی را برای جمعیت 2500نفر مشخص شده خود ارائه نمایند. در هر پایگاه سلامت یک نفر بعنوان مسئول تعیین گردیده که با توجه به اینکه جمعیت کمتری جهت ارائه خدمت تحت پوشش دارد وظیفه جمع بندی آمار، گزارش مشکلات و پیگیری آن تا حصول نتیجه از طریق مرکز خدمات جامع سلامت و نیز مرکز بهداشت را نیز به عهده دارد.
 ١٠:١٦ - 1396/05/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٥٥ - 1396/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه مشترک روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش واداره ورزش و جوانان
دکتر رخشانی در این نشست بیان نمود: همکاری های مشترک بین اداره ورزش و جوانان و شبکه بهداشت و درمان می تواند ثمرات مثبتی را در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه به همراه داشته باشد. صبح روز چهارشنبه25/5/96، رییس اداره ورزش و جوان به همراه تعدادی از کارشناسان این اداره با حضور در شبکه بهداشت ودرمان همکاری و مشارکت خود با حوزه بهداشت و درمان در راستای ارتقای فرهنگ سلامت که بعنوان اولویت مشترک این دو مرکز شناخته می شود اعلام نمود.
 ٠٩:٥١ - 1396/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت و ابراز همدردی
ابراز همدردی انا لله و انا اليه راجعون با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم، همکار ارجمندمان مرحومه مغفوره مراد بی بی جمشیدزهی (بهورز سختکوش مرکز بهداشت خاش) بر اثر سانحه تصادف رانندگی دارفانی را وداع گفت،
 ٠٧:٤٢ - 1396/05/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه استانی 2روزه پیشگیری از انتقال ایدز از مادر به جنین در شهرستان خاش
رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در این کارگاه عنوان نمود: امروزه برگزاری کلاس های آموزشی با هدف دانش‌افزایی و ارتقای سطح علمی در صدر برنامه‌های آموزشی است . به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ این کارکارگاه 2روزه استانی که با هدف آگاهی بخشی، ارتقای سطح علمی و حساس سازی کارشناسان، مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت و ماماهای بیمارستان امام خمینی(ره) برنامه ریزی و اجرا شد.
 ١٠:٠٤ - 1396/05/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٠٢ - 1396/05/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٥ - 1396/05/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی بسته خدمتی بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم-مانا(جهت مراقبین سلامت و بهورزان
ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: شهرستان خاش بعنوان پایلوت اجرای برنامه بازنگری شده کودکان (کودک سالم و مانا) در بین مجموعه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انتخاب شد. دکتر خاشی ضمن بیان دیدگاه سازمان جهانی بهداشت در خصوص اجرای برنامه کودک سالم-مانا افزود: انجام این مراقبت‌ها و غربالگری‌ها منجر به شناسایی زود هنگام کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم شده و از عوارض جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند.
 ١٣:١١ - 1396/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه 5روزه استانی انگل شناسی مالاریا در شهرستان خاش
موفقیت های حاصله در برنامه حذف مالاریا در استان ثمره تلاش و همت پیش کسوتان و برنامه ریزان کشوری وزارت بهداشت، مسئولین استانی معاونت بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی و نیز مدیران و کارشناسان شهرستانی است. دکتر میراولیایی مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در این کارگاه 5روزه حضور داشت با بیان این مطلب گفت: مالاریا از قدیمی ترین بیماریهای عفونی است که همچنان در استان سیستان و بلوچستان بصورت بومی مشاهده می گردد و تبعات بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی فراوانی به دنبال دارد و از آنجاییکه انتشار بیماری علاوه بر انگل و پشه ناقل به عوامل متعدد اجتماعی و اقتصادی نظیر امکانات رفاهی اولیه، سرپناه مناسب، دانش کافی در زمینه پیشگیری فردی و...وابسته است در حال حاضر انتشار و انتقال محلی بیماری در استان محدود به کانون های خاصی گردیده و توجه کارشناسان بهداشت جهانی و مدیران گروه بیماریهای وزارت بهداشت و استان بر این مناطق خاص متمرکز شده است.
 ٠٩:٤١ - 1396/05/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:١٧ - 1396/04/31 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>