اخباربرگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی نظام مراقبت فلج شل حاد
با توجه به شناسایی ویروس وحشی نوع یک در فاضلاب های شهرستان کنارک اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی نظام مراقبت فلج شل حاد برگزار گردید.
 ١١:١٣ - 1398/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی نمایشگاه عکس به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر
افتتاح نمایشگاه عکس به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در شبکه بهداشت و درمان با حضور مدیر شبکه و رئیس مرکز بهداشت
 ١٠:٥٧ - 1398/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه گزارش عملکرد بهداشت و درمان شهرستان خاش با حضور فرماندار محترم و سایر اعضا پیرامون
جلسه ارائه گزارش عملکرد بهداشت و درمان شهرستان خاش با حضور فرماندار محترم و سایر اعضا پیرامون ( بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، اقدامات انجام شده درخصوص هجوم ملخها و پیشگیری از شیوع بیماری های مرتبط با بندپایان و حشرات با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه)برگزار گردید
 ١٣:٢٥ - 1398/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
یررسی اپیدمیولوژیک مشکلات بهداشتی منطقه چاه سالار کارواندرتوسط تیم واکنش سریع
بررسی اپیدمیولوژیک مشکلات بهداشتی منطقه توسط تیم واکنش سریع ( سلامت محیط ، بهورز منطقه و سرپرست مرکز بهداشت )
 ١١:٠١ - 1398/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی ایستگاه سلامت با هدف اطلاع رسانی در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
برپایی ایستگاه سلامت در مورخ 3/3/98 با هدف اطلاع رسانی درخصوص "بسیج ملی کنترل فشار خون بالا" در محل مصلی اهل تشیع و تسنن
 ١٠:٤٨ - 1398/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرایی شدن طرح مداخلاتی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با همکاری داوطلبین
با توجه به اجرایی شدن طرح مداخلاتی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با همکاری داوطلبین سلامت جلسه توجیهی جهت کاردانان مراکز و سپس داوطلبین سلامت در مرکز بهداشت برگزار گردید.
 ٠٩:٥٧ - 1398/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی عملکرد کارگروه های ستادی در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
سومین جلسه بررسی عملکرد کارگروههای تخصصی "طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا" و "ثبت خدمات سامانه سیب" در محل سالن کنفرانس مرکز بهداشت شهرستان خاش در روز پنج شنبه مورخه ۹۸/۰۳/۰۲ برگزار گردید.گردید
 ١٢:٥٨ - 1398/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر
به مناسبت گرامیداشت حماسه آزاد سازی خرمشهر مراسم غبارروبی مزار شهدا ، دیدار با ائمه جمعه شهرستان با حضور روسای ادارات و مدیران انجام شد ضمنا"محفل انس با قرآن با حضور پرسنل خواهر مرکز بهداشت با همکاری پایگاه مقاومت بسیج حضرت رقیه ( س) و شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.
 ١٢:٠١ - 1398/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر با حضور روسا و مدیران ادارات در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.
یکی از پرافتخارترین روزهای مردم ایران در طول تاریخ، آزادسازی خرمشهر و مقاومت بی‌بدیل مردم این شهر بود. باید با درس گرفتن از مقاومت خرمشهر باید در جبهه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و تحریم‌هایی که مورد هجوم هستیم، مقاومت کنیم و اگر مقاومت در وجود ما نهادینه شود، می‌توانیم از آرمان‌های بزرگ انقلاب بیشتر دفاع کنیم.
 ١١:٢٩ - 1398/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هم اندیشی با علما و ائمه جمعه در خصوص بسیج ملی کنترل فشارخون بالا
در تاریخ 31/2/98 جلسه هم اندیشی با ائمه معزز جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن شهرستان خاش درخصوص "بسیج ملی کنترل فشارخون بالا" برگزار گردید
 ١٣:٤٩ - 1398/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه گزارش دهی کارگروه های بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در تاریخ 30/2/98 برگزارگردید.
جلسه در سالن کنفرانس مرکز بهداشت با حضور رئیس مرکز بهداشت و کلیه کارشناسان ستادی برگزار گردید.
 ١٣:٥٦ - 1398/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
3236 فرد مبتلا به فشار خون بالادر خاش شناسایی شدند
رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت : تا قبل از اجرای " بسیج ملی کنترل فشارخون بالا " تعداد 3 هزار و 236 مورد بیمار مبتلا به فشار خون بالا در شهرستان شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته اند.
 ١٣:٤٣ - 1398/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٢٠ - 1398/02/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش برگزار شد
کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با حضور فرماندار محترم، امام جمعه محترم و سایر اعضا با محوریت طرح ملی کنترل فشار خون برگزار گردید
 ١٢:١٤ - 1398/02/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با شروع بسیج ملی کنترل فشارخون بالا جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲4 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از ۲۷ اردیبهشت ماه خبر داد وی گفت: زمانبندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است و هفتم مهر ماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.
 ١٣:٢٧ - 1398/02/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
استان سیستان و بلوچستان از استانهای دارای آزمایشگاه ژنتیک تالاسمی فعال در کشور
دکتر میری در همایش بزرگ پیشگیری از تولد بیماران تالاسمی در خاش با اشاره به وجود 3200 بیمار تالاسمی در سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 140 بیمار تالاسمی از نوع شدید یا ماژور در استان متولد می شوند که متاسفانه بیش از نیمی از موارد با آگاهی والدین ناقل بیماری به دنیا می آیند. وی اظهار داشت: در برخی مناطق استان 90 زوج ناقل بیماری 3 و 4 فرزند تالاسمی دارند که علیرغم اجرای برنامه های آگاه سازی و پیشگیرانه به تذکرات بهداشتی توجه نمی کنند.
 ١٣:٤٣ - 1398/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش از مرکز خدمات جامع سلامت سبزگز
مهندس نقی زاده گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، دور جدید پایش های فنی گروهی سال98 از سطح مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان از تاریخ ۹۸/۰۲/۱۸ شروع شده و مرکز خدمات جامع سلامت سبزگز و خانه بهداشت های تابعه آن در مرحله اول مورد بازدید و پایش قرار گرفتند. در این بازدید ضمن ارزیابی نحوه خدمات‌رسانی به مراجعین، به بررسی وضعیت شاخص های بهداشتی در این مرکز پرداخته شد.
 ١٠:٢١ - 1398/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
پلمپ دو باب قنادی متخلف در طرح سلامت رمضان در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده گفت: در راستای اجرای ماده 13 آیین نامه مقررات سلامت محیط و کار و اجرای طرح سلامت رمضان دو باب قنادی در سطح شهرستان خاش بدلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل گردید.
 ٠٩:٤٦ - 1398/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
تداوم نظارت واحد سلامت محیط درطرح تشدید سلامت به مناسبت ماه مبارک رمضان در خاش
مهندس نقی زاده با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با توجه به فعالیت های ویژه این ماه از جمله توزیع نذورات و غذا، تهیه و فروش زولبیا، بامیه، انواع شیرینی سنتی،آش، حلیم و همچنین برگزاری مجالس افطاری طرح تشدید سلامت رمضان در شهرستان خاش اجرا شد.
 ١٢:٤٤ - 1398/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه فنی درخصوص بررسی شاخص های حوزه سلامت و نظام ارجاع الکترونیک با پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان خاش
دکتر کرد ضمن خیر مقدم به پزشکان و تقدیر از تلاش شبانه روزی این عزیزان در ارائه خدمات مطلوب به مردم با اشاره به اهمیت اجرای نظام ارجاع گفت: اجرای نظام ارجاع الکترونیک سطح یک به دو موجب کاهش هزینه‌های نظام سلامت و ارتقاء کیفیت خدمات درمانی می شود. مهندس نقی زاده رئیس مرکز بهداشت نیز ضمن تأکید بر توجیه ائمه معزز جمعه و جماعات، علما، معتمدین، شوراها و دهیاران در خصوص اهمیت اجرای نظام ارجاع الکترونیک افزود: با اجرای صحیح این برنامه، پزشکان محترم مراکز خدمات جامع سلامت در صورت لزوم نسبت به رزرو نوبت پزشک متخصص برای بیماران اقدام نموده و طبق یک فرایند تعریف شده ای سرنوشت بیماران ارجاعی به سطح بعدی را پیگیری خواهند کرد ولی ممکن است به دلیل عدم شناخت مردم از مزایای طرح، در مراحل اولیه با چالشهایی نیز روبرو شویم که البته با تدبیر، صبر و همکاری متقابل پزشکان و پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت با مردم قابل مدیریت می باشد.
 ٠٧:٥٥ - 1398/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی ایمنسازی
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ به مناسبت هفته واکسیناسیون(10-4) اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی با موضوع ایمنسازی جهت کاردانان و مراقبین سلامت کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان برگزار گردید.
 ١١:٤٦ - 1398/02/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک رییس مرکز بهداشت به مناسبت روز ماما
رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با صدور پیامی فرارسیدن پانزدهم اردیبهشت «روز جهانی ماما» را تبریک گفت. متن پیام مهندس علی نقی زاده به شرح ذیل است: ارائه مراقبت ‌های مامایی با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن، عامل بالقوه ‌ای در کاهش مرگ و میر و ابتلای مادران به انواع بیماری‌ها خواهد بود.
 ١٣:٤١ - 1398/02/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مجتمع عالی سلامت خاش
دکتر رضا کرد درجشن سومین دوره دانش آموختگی مجتمع عالی سلامت گفت: این مراسم فرصتی است تا مدیران، اساتید، فارغ التحصیلان و والدینشان در کنار هم لحظات پرافتخاری را تجربه کنند و دانش آموختگان عزیز آمادگی و تعهد خود را از مرحله دانش آموختگی برای ورود به عرصه خدمت گزاری اعلام نمایند. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ مراسم جشن دانش آموختگی 135نفر از دانشجویان ورودی مهر94 رشته های بهداشت عمومی، مبارزه با بیماریها، اتاق عمل، فوریتهای پزشکی، سلامت خانواده، دهان و دندان ورودی با حضور مدیر دفتر نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت خاش، رییس مرکز بهداشت، معاون محترم آموزشی مجتمع سلامت، اساتید فرهیخته، جمعی از اعضای محترم هیات علمی و فارغ التحصیلان به اتفاق خانواده هایشان در سالن اجتماعات مجتمع عالی سلامت خاش برگزار گردید.
 ١٠:٤٦ - 1398/02/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه بررسی وضعیت شاخص های سامانه سیب مرکز بهداشت خاش
مهندس نقی زاده گفت: ارتقاء شاخص های بهداشتی با برنامه ریزی صحیح و زمانبندی شده در حوزه های مختلف و تقویت نظارت ها و رفع به موقع مشکلات موجود توسط کارشناسان ناظر مناطق مختلف و نیز تقویت همکاری و تلاش کلیه پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت و بهورزان عزیز امکان پذیر است.
 ١٠:٢٤ - 1398/02/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارتقای شاخص های واحد سلامت کارمرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش و به نقل از رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ پس ازتلاش های جدی در راستای بهبود شاخص های سلامت کار مرکز بهداشت شهرستان خاش وبا همکاری موثر همکاران محترم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موفقیت های چشمگیری در بهبود شاخص های سلامت کار حاصل گردید.
 ١٢:٥٤ - 1398/02/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
اتمام دوره اول اجرای طرح بسته خدمتی پایه سلامت ویژه کارکنان دولت در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده با اعلام این خبر گفت: نیروی کار، بازوی کارآمد و مولد هر کشور بوده و نظام مدیریتی از توانمندی های جسمی ، ذهنی و روانی آن ها برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می برد از این رو حفظ سلامت شاغلان ، اهمیت ویژه ای داشته و یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی محسوب می شود چرا که سلامت آنها بر افزایش بهره وری سازمانی و رشد اقتصادی کشور تاثیر مثبت دارد . ایشان با اشاره به طرح سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر وبه ویژه خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی این برنامه از اسفند ماه سال 97 و همزمان با هفته سلامت مردان آغاز و و تا کنون موفق به اجرا در 15اداره شهرستان خاش شده است.
 ١٠:٤٢ - 1398/02/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح ساختمان جدید آموزشگاه بهورزی خاش با حضور معاونت محترم سیاسی اجتماعی استانداری
ساختمان جدید آموزشگاه بهورزی خاش با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، امامان جمعه شیعه و سنی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شماری از مسئولان افتتاح شد. مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آموزشگاه در هزار و 40 متر مربع زیربنا ایجاد و برای اجرای آن 13 میلیارد ریال هزینه شده است.
 ١٢:٢١ - 1398/02/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاش
خاش
 ٠٨:٣٦ - 1398/02/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جشن بزرگ سلامت و تقدیر از فعالین این حوزه در آخرین روز از هفته سلامت
مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان خاش گفت: : هفته سلامت فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها، دستاوردها و انتظارات موجود، در قالب برنامه ای منسجم و کلان همراه با سایر دستگاه های مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم. دکتررضا کرد دراین مراسم پس از خیرمقدم به مهمانان و با اشاره به شعار هفته سلامت"پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا" و روزشمار این هفته به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه سلامت در سال97در قالب طرح تحول نظام سلامت و برنامه های پیش بینی شده جهت اجرا در سال98پرداخت و از افتتاح مرکز جدید آموزشگاه بهورزی شهرستان خاش طی روزهای آتی خبر داد.
 ٠٨:٠٨ - 1398/02/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در خطبه‌های پیش از نماز جمعه با محوریت هفته سلامتسخنرانی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در خطبه‌های پیش از نماز جمعه با محوریت هفته سلامت
مهندس نقی زاده پیش از خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه 6 اردیبهشت 1398 گزارش کاملی از دستاوردهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و همچنین هفته سلامت با شعار "پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا" در بین نمازگزاران ارائه نمودند. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش مهندس نقی زاده ضمن تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه و گرامیداشت هفته سلامت گفت: از آنجا که ارتقای سطح سلامت زندگی مردم به ویژه در دور افتاده ترین مناطق روستایی یکی از اهداف والای نظام سلامت است و در حال حاضر به همت مسئولین و مدیران محترم کشوری و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و نیز همیاری فرمانداری محترم و ائمه جمعه معزز شهرستان به این مهم نزدیک شده ایم هفته سلامت را فرصتی مغتنم جهت ارائه دستاوردها و توانمندیهای حوزه سلامت شهرستان به مردم فهیم و نجیب آن میدانیم.
 ١٧:٢٤ - 1398/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در ششمین روز از هفته سلامت در شهرستان خاش
دکتر رضا کرد عنوان نمود: پیاده روی و ورزش های همگانی یکی از مهمترین راه ها برای حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری هاست. مهندس نقی زاده نیز در این همایش که با حضور فرماندار محترم، فرماندهی محترم تیپ288 زرهی، تعدادی از اعضای شورای اداری و عموم مردم برگزار شد با بیان اینکه باید به توسعه ورزش های همگانی توجه ویژه شود، گفت: توسعه فرهنگ ورزش و حضور اقشار مختلف در این گونه برنامه ها باعث می شود که ورزش در جامعه نهادینه گردد.
 ١٢:٣٣ - 1398/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام شهرستان خاش بمناسبت گرامیداشت هفته سلامت
مدیر شبکه بهداشت ودرمان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام با حضور امام جمعه معزز شهرستان، فرماندار محترم، فرماندهی محترم تیپ 288زرهی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٢:٤١ - 1398/02/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه آموزشی داوطلبین متخصص ادارات با محوریت تالاسمی و اعتیاد در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان
مهندس نقی زاده عنوان نمود: همکاری و تعامل ادارات با حوزه سلامت در خصوص اجرای برنامه ها قابل تقدیر است لیکن در بحث اجتماعی کردن سلامت نیاز به تعامل بیشتر و استفاده بهینه از توانمندیها و پتانسیل های موجود در سایر ادارات و سازمانها به ویژه جامعه می باشد. رییس مرکز بهداشت با اشاره به راه اندازی دو مرکز متادون درمانی در هفته سلامت با هدف ارائه خدمات با کیفیت تر به معتادان و تلاش در جهت کاهش آسیب در آنها از برگزاری همایش تالاسمی و اعتیاد در راستای ارتقای دانش عمومی از طریق مسئولین. عاقدین محلی.معتمدین. ریش سفیدان. روسای ادارات و... همزمان با روز جهانی تالاسمی خبر داد.
 ١٢:١١ - 1398/02/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ویزیت رایگان بیش از 100 نفراز بیماران درچهارمین روز از هفته سلامت
دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش: همزمان با چهارمین روز از هفته سلامت با شعار "مراقبتهای اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" بیش از 100نفر از مراجعین مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و 65نفر از مراجعین داخلی کلینیک تخصصی الزهرای بیمارستان امام خمینی(ره)خدمات رایگان پزشکی دریافت نمودند. رئیس مرکز بهداشت ضمن گرامیداشت هفته سلامت و اعلام این خبر گفت: با تغییراتی که در سبک زندگی مردم اتفاق افتاده و پیشرفت علم و تکنولوژی؛ سیمای سلامت و چالشهای پیش روی حوزه سلامت دگرگونیهای قابل توجهی را تجربه کرده است که این موضوع باید مدنظر متولیان امر سلامت و سیاستگذاران این حوزه قرار گیرد. انشااله با معرفی گوشه ای از خدمات پرسنل زحمتکش حوزه بهداشت و درمان به مردم شریف شهرستان بتوانیم در مسیر انجام رسالت خود گام های استوارتری برداریم اما این موضوع هم مدنظرمان می باشد که حفظ و نکوداشت امر سلامت محدود به هفته سلامت نبوده و می بایست با برنامه ریزی دقیق بتوانیم به شعار امسال هفته سلامت جامه عمل بپوشانیم.
 ١١:٥٦ - 1398/02/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح نمایشگاه جذاب و متنوع دستاوردهای حوزه بهداشت در چهارمین روز از هفته سلامت در شهرستان خاش
افتتاح نمایشگاه جذاب و متنوع دستاوردهای حوزه بهداشت در چهارمین روز از هفته سلامت در شهرستان خاش
دکتر کرد در این خصوص گفت: نمایشگاه دستاوردهای حوزه بهداشت شهرستان خاش در چهارمین روز از سلامت، با حضور مهندس قهرمانی معاونت محترم سیاسی فرمانداری و جمعی از روسای دستگاههای اجرایی با محوریت شعار «پوشش همگانی سلامت؛ برای همه، در همه جا» افتتاح شد. مهندس نقی زاده با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه با هدف ارائه خدمات و تبیین و معرفی گوشه ای از فعالیت های حوزه بهداشت شهرستان برپا شد و در مدت برگزاری این نمایشگاه، مراجعین ضمن دریافت خدمات بهداشتی و مشاوره رایگان می توانند با برنامه ها و فعالیت های هر یک از واحدهای ستادی حوزه بهداشت آشنا شوند.
 ١٢:٢٠ - 1398/02/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید شبانه مهندس نقی زاده از تلاش شبانه روزی همکاران حوزه های مختلف بهداشتی مرکز بهداشت در برپایی نمایشگاه دستاوردهای حوزه بهداشت
مهندس نقی زاده ضمن بازدید شبانه از روند آماده سازی غرفه های جذاب و متنوع واحد‌های ستادی برای افتتاحیه فردا و عرض خدا قوت به همکاران تلاشگر خود گفت: در این نمایشگاه گوشه ای از خدمات و فعالیت‌های واحدهای بهداشتی اعم از ارائه برنامه های آموزشی، تجهیزات و ابزار فعالیتها و خدمات قابل ارائه به مراجعه کنندگان در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
 ٢١:٥٩ - 1398/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سومین روز از هفته سلامت با حضور معاونت محترم اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
راه اندازی همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
مهندس احمد بامری که در مجمع سلامت شهرستان خاش سخن می گفت افزود: مشارکت مردم در تمامی مسایل اجرایی و سیاستگذاری مرتبط با حوزه سلامت ضروری است که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلب مشارکت مردم از دیرباز موفق عمل کرده است. وی افزود با تشکیل کانون های سلامت محلات می توان از ظرفیت های اجتماعی موجود در جامعه به نحو شایسته ای استفاده کرده و پس از سازماندهی صحیح، در راستای ارتقاء سلامت مردم استفاده کرد. این کانون ها می توانند در تحقق اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی ایفا کرده و با ارتقاء سطح سواد سلامت در جامعه، منجر به کاهش بخشی از مشکلات بهداشتی و آسیب های اجتماعی موجود در محلات گردند.
 ١٥:٥٢ - 1398/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
نواختن زنگ سلامت و شروع برنامه های هفته سلامت در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده ضمن تبریک و گرامیداشت هفته سلامت و عرض خیرمقدم خدمت مدیران محترم دستگاههای اجرایی شهرستان گفت: پوشش صد در صدی پزشک در همه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی پزشک و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب بسته های خدمتی برای تمامی گروه های سنی از بدو تولد اعم از کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالمند توسط بهورزان یا مراقبین سلامت حتی در دورافتاده ترین نقاط، حضور کارشناس تغذیه و روانشناس بالینی در همه مراکز خدمات سلامت شهری و برخی از مراکز روستایی بزرگ، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای همه شهروندان عزیز و ارائه مراقبت های بهداشتی اکثرا بصورت رایگان و یا با هزینه بسیار ناچیز بخش کوچکی از خدمات ارائه شده به مردم فهیم و نجیب شهرستان است.
 ١٢:٤٨ - 1398/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
استقرارمینی بوس ایدز در اماکن عمومی و پرتردد شهرستان خاش در هفته سلامت
مهندس نقی زاده با اعلام خبر استقرار مینی بوس ایدز در اماکن عمومی پرتردد به مناسبت هفته سلامت گفت: مینی بوس اطلاع رسانی ایدز با هدف آموزش، اطلاع رسانی، انگ زدایی ایدز، معرفی ویروس اچ آی وی به جامعه و در راستای کاهش ترس مردم از این ویروس، مشاوره رایگان و محرمانه و نیز انجام تست اچ آی وی در اماکن عمومی مستقر شد. رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش هدف از اجرای این برنامه را اطلاع‌رسانی و و حساس سازی شهروندان به پیشگیری از بیماری ایدز عنوان نموده و ادامه داد: برنامه‌های آموزشی فرهنگی سلامت‌محور در حوزه پیشگیری از ایدز بسیار حائز اهمیت است چرا که ارتقا سطح آگاهی جامعه و تغییر نگرش اجتماعی از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری و کنترل این پدیده است و در این میان استفاده از ظرفیت حداکثری سازمان‌های دولتی و غیردولتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 ٠٩:٢٠ - 1398/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور رییس مرکز بهداشت در شورای بهداشتی روستای اسماعیل آباد با محوریت کانون سلامت محلات
مهندس نقی زاده استفاده از توان و ظرفیت مردم برای ارتقای سطح سواد سلامت را مهم ارزیابی کرد و عنوان نمود: زمانی که در کارها از توان اجرایی و مشاوره‌ مردمی استفاده شود پذیرش رفتارهای بهداشتی راحت‌تر و ایجاد فرهنگ مطلوب سریع‌تر اتفاق می‌افتد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خاش؛ جلسه شورای بهداشتی اسماعیل آباد با حضور رییس مرکز بهداشت و هیات همراه متشکل از کارشناسان ستادی، پزشک مرکز خدمات جامع سلامت، کارشناس مرکز ، بهورزان خانه های بهداشت و نیز اعضای محترم شورای اسلامی، دهیار محترم روستا برگزار گردید.
 ٠٧:٢٥ - 1398/01/31 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


نمایش اخبار

محتوای مرتبط