اخبارحضور کارشناسان ارشد کشوری برنامه کنترل بیماریهای منتقله از ناقلین در شهرستان خاش و بازدید از روند اجرای نظام مراقبت بیماری ها با الویت مالاریا و تب دنگ
تغییرات آب و هوایی اخیر، مجاورت با کشورهای همسایه شرقی فاقد سیستم بهداشتی پویا، تبادلات جمعیتی متعدد با این کشورها به طرق مختلف (سوخت کشی و ... )، از جمله مواردی هستند که هوشیاری بیشتر در زمینه آموزش و بیماریابی بیماریهای منتقله از ناقلین به ویژه مالاریا، تب دنگ، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و ... در سطوح مختلف محیطی و ستادی را دوچندان می نمایند.
 ١٥:٠٢ - 1399/04/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
شناسایی 3 مورد مالاریایی وارده در شهرستان خاش از ابتدای سال تا کنون
مهندس علی نقی زاده، رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ مورد مالاریای وارده در سطح شهرستان شناسایی و اقدامات آموزشی و درمانی جهت بهبود حال تمامی این بیماران انجام شده است.
 ١١:٥٩ - 1399/04/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از بیمارستان امام خمینی (ره) خاش
دکتر محمود کردی رییس بیمارستان امام خمینی(ره)؛ طی این بازدید ضمن بررسی برنامه های مربوط به بیماری های عفونی منتقله از ناقلین مانند مالاریا، تب کریمه کنگو و تب دانگی، از زحمات پرسنل درمانی قدر دانی و بر ارائه مراقبت های به موقع به این بیماران تاکید شد
 ١٠:٥٦ - 1399/04/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
با توجه به شرایط کنونی پاندمی بیماری کرونا، نگرانی که وجود دارد کاهش درصد پوشش واکسیناسیون روتین است.
مهندس علی نقی زاده متعاقب جلسه ویدئو کنفرانس کمیته دانشگاهی ایمن‌سازی با حضور ریاست محترم اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت و معاونت محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمیته شهرستانی ارتقای شاخص ثبت پوشش واکسیناسیون با حضور کارشناسان رابط ستادی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستا؛
 ١٣:٠٣ - 1399/04/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٣٤ - 1399/04/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش در بازدید امروز از مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان تفتان(نوک آباد و دهپابید) و مناطق روستایی گوهرشهر، شیرآباد، چاه احمد با الویت تقویت برنامه های پیشگیری و کنترل کووید-۱۹
دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ بیماری کرونا سن و سال نمی‌شناسد و افراد در هر سن و جنسی به آن مبتلا می شوند زیرا یک بیماری است که در هر منطقه به نوعی بروز می کند ولی این بیماری نباید نیروهای بهداشتی را از سایر فعالیتها و خدمات روتین بهداشتی غافل کند
 ١٥:١٢ - 1399/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
توزیع ۱۹۸بسته غذایی و بهداشتی حمایتی در بین بیماران خاص شهرستان خاش
دکتر محمود کردی، رییس بیمارستان امام خمینی (ره) خاش؛ بسته‌های معیشتی با همکاری آستان قدس رضوی، جمعیت هلال احمر و بیمارستان امام خمینی (ره) خاش بین بیماران خاص و نیازمند توزیع شد.*
 ١٧:٢٥ - 1399/04/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت سبزگز و بیلری و خانه های بهداشت تابعه در تاریخ ۹۹/۰۴/۰۹
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با حضور در دو منطقه سبزگز و بیلری ضمن عرض خدا قوت به نیروهای بهداشتی از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات سلامت به ساکنین محترم این مناطق قرار گرفت.
 ١٥:٥٤ - 1399/04/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابراز نگرانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از عدم توجه مردم به رعایت توصیه های پیشگیرانه کووید-19
دکتر رضا کرد در جلسه هماهنگی نمایندگانی از مراکز خدمات جامع سلامت با تأکید بر تقویت غربالگری، آموزش و اطلاع رسانی مردم گفت: بر پایه علم اپیدمیولوژیک ۳ استراتژی برای پیشگیری از بیماری تعریف شده؛ ۱-کاهش تعداد تماس، ۲-کاهش احتمال تماس و ۳-درمان، با توجه به عدم یافتن درمان قطعی، برنامه ریزی در خصوص دو مورد اول: جلوگیری از خروج افرادی که نیازی به حضور در بیرون از خانه ندارند مثل بانوان خانه دار، کودکان، سالمندان، رعایت فاصله اجتماعی در مراسمات وتا حد امکان عدم حضور در تجمعات و...استفاده ازلوازم حفاظت فردی مثل ماسک و،،، در اماکن پرتردد و رعایت بهداشت فردی انجام پذیرد.
 ١٢:٢١ - 1399/04/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
شیوع بیماری کووید۱۹ باعث کاهش حساسیت والدین جهت انجام واکسیناسیون کودکان گردید لذا انتظار می‌رود نیروهای بهداشتی مداخلات لازم را طراحی و پیگیری نمایند.
مهندس علی نقی زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش در کمیته بررسی وضعیت واکسیناسیون شهرستان؛ برنامه ایمن‌سازی به عنوان یکی از اولویت های مهم سازمان جهانی بهداشت و مهمترین برنامه وزارت بهداشت مطرح است و این موضوع حساسیت بیشتر نیروهای بهداشتی در ثبت به موقع خدمات واکسیناسیون در سامانه سیب را می طلبد.*
 ٠٨:٢٦ - 1399/04/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
خوشبختانه در نتیجه برنامه ریزی های آموزشی متعدد جهت اصناف شهرستان، همکاری رضایت بخشی در رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال انجام است.
مهندس قمر شهریاری رئیس گروه محترم سلامت محیط وکار مرکز بهداشت استان در بازدید از شهرستان خاش ؛ مشارکت و مداخلات مطلوب فرمانداری شهرستان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند با حوزه سلامت قابل تقدیر است و لازم است مرکز بهداشت در صورت مشاهده مواردی از عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی سریعا مراتب را جهت سیر مراحل قانونی به فرمانداری ارجاع نماید.
 ١٦:٢٣ - 1399/04/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:١٦ - 1399/04/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید میدانی رییس مرکز بهداشت از کلینیک غربالگری۱۶ ساعته شهید بهشتی، آزمایشگاه مرکزی، مرکز مشاوره قبل از ازدواج، واحد مشاوره تغذیه، کانکس نمونه گیری و انبار دارویی؛
مهندس علی نقی زاده در این بازدیدها ضمن عرض خداقوت به پرسنل از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات سلامت به مراجعین و اجرای پروتکل های ابلاغی کووید۱۹ قرار گرفتند.
 ١٢:١٤ - 1399/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا(۱)_تیر ماه ۱۳۹۹
استفاده از ماسک در تمامی ادارات و مراکز تجمعی خاش اجباری شد آمار مبتلایان کووید-۱۹ با تست آزمایشگاهی مثبت در شهرستان خاش به ۴۰۶ نفر رسد/متأسفانه ۲۱ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ازدست دادند. با حضور فرماندار محترم و سایر اعضا، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت بررسی وضعیت کرونا در شهرستان و ارایه نقطه نظرات کارشناسانه حاضرین برگزار گردید.
 ١٢:٠٨ - 1399/04/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برپایی ایستگاه «نه به مواد مخدر» در ۵نقطه پرتردد شهرستان خاش
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ مصرف مواد مخدر بعنوان یکی از معظلات خطرناک جامعه بشری در جهان متمدن امروز شناخته شده است و ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر در زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده ،فرهنگ ،اقتصاد و اجتماع تاثیر می گذارد و در پیشگیری از این معضل همکاری مردم انکارناپذیر است.
 ١٢:٣٤ - 1399/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
ویزیت و غربالگری ۴ هزار و ۵۷۰ نفر در کلینیک های ۱۶ ساعته شهرستان خاش
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ از زمان راه اندازی کلینیک های غربالگری ۱۶ ساعته در شهرستان خاش تا کنون ۲۱۸ مورد مثبت از طریق انجام تست اختصاصی کووید-۱۹ و آزمایش به روش PCR ، فقط از میان مراجعین و یا افراد مشکوک ارجاع شده به این مراکز شناسایی شده اند.
 ١٢:٢١ - 1399/04/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٥٩ - 1399/04/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
غربالگری فعال خانه به خانه کووید-۱۹ در ۴ منطقه روستایی شهرستان خاش
مهندس علی نقی زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ تمامی ساکنین ۴ منطقه روستایی بیلری، ایرندگان، سنگان و اسلام آباد گرنچین از تاریخ ۹۹/۰۳/۰۳ توسط نیروهای بهداشتی مناطق یادشده به صورت خانه به خانه از نظر بیماری کووید ۱۹ غربالگری شدند. تعداد ۸۶ بیمار مشکوک شناسایی و به مراکز غربالگری ارجاع گردیدند.
 ١٢:٣٠ - 1399/04/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
*بازدید رییس مرکز بهداشت و کارشناسان مرکز بهداشت از روند اجرای برنامه های پیشگیری از کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت کوته و کوشه*
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ علی رغم همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعلام وضعیت قرمز استان، لازم است توجه ویژه ای به نظام مراقبت بیماریهای بومی و سایر بیماریهای فصلی مانند التور، مالاریا، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، هاری و ... داشته و مراقبت مادران باردار و کودکان را جدی گرفت. از طرفی واکسیناسیون کودکان را پیگیری کرده و از شهروندان عزیز در این خصوص دعوت به همکاری بیشتر نمود تا از بروز همه گیری و آسیب های جدی در حوزه بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن جلوگیری کنیم.
 ١٠:٥٤ - 1399/03/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
استمرار گشت های مشترک مرکز بهداشت؛ اماکن نیروی انتظامی و اتاق اصناف از اماکن عمومی و حساس شهرستان خاش*
مهندس علی نقی زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ در ادامه بازدیدهای نظارتی بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی و حساس؛ دفترخدمات پلیس+۱۰، بانک ها و داروخانه های سطح شهر توسط بازرسین سلامت محیط و کار، اماکن نیروی انتظامی و اتاق اصناف مورد بازدید قرار گرفتند.
 ١٢:٤٩ - 1399/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
پلمپ یک واحد قنادی متخلف در شهرستان خاش
یک واحد قنادی در شهرستان خاش بدلیل عدم رعایت موازین و مقررات بهداشتی توسط بازرسین مرکز بهداشت و به دستور مقام قضایی پلمپ شد.
 ١٠:٢٣ - 1399/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
تقویت پایش های محیطی کارشناسان مرکز بهداشت از مراکز خدمات جامع سلامت، خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ نظارت بر عملکرد مجموعه های بهداشتی درمانی شهر و روستا در راستای حفظ و ارتقای سلامت عمومی و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به مردم از ارکان مهم نظام سلامت شهرستان است.
 ١٠:٤٩ - 1399/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهندس احمد بامری، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سفر به خاش و بازدید از پروژه های در حال ساخت بهداشت ودرمان:
رسالت ما ارائه خدمات سلامت به مردم است و ارائه خدمات سلامت نیز مستلزم بهره مندی از امکانات و تجهیزاتی است که در راستای ارتقای شاخص های سلامت صرف گردد، لذا تمامی تعهدات باید به نفع مردم و در مسیر خدمات رسانی بهتر به مردم باشد.
 ١٠:٠٢ - 1399/03/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع و مدیران پشتیبانی و بودجه دانشگاه از روند پیشرفت پروژه های در حال ساخت بهداشتی ودرمانی در شهرستان خاش
مهندس احمد بامری، معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ تکمیل پروژه های در حال ساخت بهداشتی ودرمانی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
 ١٣:٠٠ - 1399/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
خطر کرونا در بین مردم شهرستان جدی است؛ سلامت کسبه، خانواده و اطرافیان آنها و مردم اولویت حوزه بهداشت و درمان شهرستان خاش
استمرار در آموزش ها و اطلاع رسانی دستورالعمل های بهداشتی کرونا ویژه اصناف و تأکید بر اجرای دقیق آنها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش
دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ کسبه و بازاریان می بایست هرچه سریعتر نسبت به دریافت و مطالعه مجدد دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با هر صنف و اجرای تمامی بندهای آن اقدام نمایند در غیر اینصورت با توجه به مصوبه ستاد بحران شهرستان پلمپ و تعطیلی محل کسب قطعی است.
 ١٤:٥٨ - 1399/03/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور جلال ایرندگانی کارشناس آزمایشگاه و عارفه ایرندگانی پرستار )پدر و دختر( فداکار عرصه سلامت در برنامه صبحی دیگر از "شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران"
این دو بزرگوار بعنوان خانواده خدمت رسان عرصه سلامت و به نمایندگی از جامعه پرستاری استان و تلاشگران آزمایشگاه در این برنامه حضور خواهند یافت.
 ١٠:٤٦ - 1399/03/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید مشترک شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش از نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی پیشگیرنی از کرونا در حوزه های امتحانی مدارس
دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ همزمان با آغاز امتحانات پایه های نهم و دوازدهم در تمامی حوزه های امتحانی نظارت بر فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان و اطمینان از انجام گندزدایی و ضدعفونی محیط و داخل مدارس و ارائه آموزش های لازم به اولیای مدرسه ،دانش آموزان توسط کارشناسان سلامت محیط و کار در حال انجام است.
 ١٠:٣٥ - 1399/03/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاران آزمایشگاه، یکی از واحد‌های خط مقدم مقابله با کرونا را از یاد نبریم.
مهندس علی نقی زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ پرسنل سختکوش آزمایشگاه‌ از ابتدای بحران کرونا تا کنون بدون یک روز تعطیلی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب مشغول نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا هستند و این برنامه همچنان با جدیت و تعهد مثال زدنی ادامه دارد.
 ١٣:٣٩ - 1399/03/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
استمرار در ارائه خدمات مرتبط با پیشگیری و کنترل بیماری کووید-۱۹
استمرار در ارائه خدمات مرتبط با پیشگیری و کنترل بیماری کووید-۱۹ (آموزش دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، غربالگری و بیماریابی، بررسی موارد مثبت جدید و اعضای خانواده آنها، پیگیری وضعیت بیماران، تکمیل فرم های مربوطه)توسط پرسنل سختکوش بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان خاش
 ١١:١٠ - 1399/03/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
پایش اجرای دستورالعمل مراقبت و کنترل کووید-۱۹ در مدارس شهرستان خاش
مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ همزمان با آغاز امتحانات دانش آموزان نهم و دوازدهم بازدید از نحوه اجرای دستورالعمل ها از مدارس برگزار کننده توسط کارشناس واحد سلامت خانواده و با همکاری بیماریها و محیط و سلامت کار مرکز بهداشت انجام شد.
 ١٢:١١ - 1399/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
استقرار ۳ نفر از پرسنل بهداشتی در بیمارستان امام خمینی (ره) از ابتدای شیوع کرونا
مهندس نقی زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ این نیروها همزمان با وظایف محوله بهداشتی، جهت ارزیابی و پیگیری بیماری کووید-۱۹ در محل تریاژ اورژانس بیمارستان مستقر شده اند.
 ١١:١٠ - 1399/03/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیریت بیماری کرونا در پی تعطیلی بازار خاش
دکتر رضا کرد، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش: تعطیل شدن بازار خاش در حوالی عید سعید فطر منجر به کاهش حرکات جمعیتی از روستاهای اطراف به سمت شهرستان خاش شد و بدین ترتیب کمک شایان توجهی به مدیریت بیماری نمود.
 ١٩:٤٠ - 1399/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معاون بهداشتی در جمع کارکنان پرتلاش اورژانس بین راهی در محور خاش- زاهدان
حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معاون بهداشتی در جمع کارکنان پرتلاش اورژانس بین راهی در محور خاش- زاهدان
 ١٨:٣٢ - 1399/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معاون بهداشتی دانشگاه در بازدید از بیمارستان امام‌خمینی(ره) خاش
دکتر محمود کردی، رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) خاش: بخش کرونای این بیمارستان با ظرفیت ۲۵ تخت بستری راه اندازی شده و ۲ تخت بستری ویژه (ICU) نیز برای بستری بیماران کرونا مثبت اختصاص یافته است.
 ١٤:٣٦ - 1399/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معاون بهداشتی دانشگاه در منطقه نجف آباد خاش
هوشیاری و عملکرد به موقع نظام بهداشت و درمان در کنار همکاری بین بخشی سازمان های مرتبط و مشارکت نسبی مردم مانع از تبدیل همه گیری نجف آباد به یک بحران دامنه دار شد.
 ١١:٢٨ - 1399/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معاون بهداشتی دانشگاه از بیمارستان امام‌خمینی(ره) خاش
دکتر سید محمد هاشمی شهری؛ تاکنون ۷۸ مورد از بیماران کووید مثبت در این شهرستان نیازمند بستری در بیمارستان بوده اند که خوشبختانه ۶۴ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.
 ١٠:٢٦ - 1399/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
استمرار غربالگری خانه به خانه کووید-19 در ۴ منطقه روستایی شهرستان خاش
مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ انجام غربالگری خانه به خانه در ۴ منطقه روستایی ایرندگان، سنگان، گرنچین و بیلری شهرستان خاش براساس اولویت‌های بهداشتی منطقه در حال انجام است *تاکنون ۴۲۵۴ نفر معادل ۱۱۳۸ خانوار از نظر کووید_۱۹ بصورت خانه به خانه غربالگری شدند و این فرایند تا غربالگری کامل جمعیت ۴ منطقه مذکور ادامه خواهد داشت.* البته در برخی از مناطق شهری خاش نیز غربالگری جمعیت به صورت تلفنی و با سامانه ۴۰۳۰ در حال انجام است.
 ١٠:١٢ - 1399/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعزام تیم های بررسی، آموزش، غربالگری و مراقبت مرکز بهداشت به مناطق دارای موارد مثبت کووید-۱۹ در هر زمان از شبانه روز
بررسی موارد جدید مثبت کووید-۱۹ در تعطیلات اخیر توسط کارشناسان بیماریها و بهورز منطقه
 ١٠:٤٠ - 1399/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
در استمرار نظارت‌های تیم های بهداشتی اعزامی در اماکن برگزار کننده نماز عید سعید فطر*
در استمرار نظارت‌های تیم های بهداشتی اعزامی در اماکن برگزار کننده نماز عید سعید فطر*
 ١٠:٣٧ - 1399/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
پس از برنامه ریزی و تعیین محل حضور کلیه پرسنل بهداشتی در محل های برگزاری نماز عید سعید فطر
مهندس علی نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ نظارت همکاران بهداشتی در محل های برگزاری نماز عید سعید فطر، ارائه آموزش های لازم و تأکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم دست دادن و روبوسی و بغل کشی و خودداری از دید و بازدید عید به نمازگزاران در راستای پیشگیری از ابتلا به کووید_۱۹
 ١٠:٠٦ - 1399/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


نمایش اخبار

محتوای مرتبط