اخبار > برگزاری کارگاه بازآموزی 2 روزه جهت بهداشتیاران و بهگران در مرکز بهداشت شهرستان خاشبا توجه به اهمیت سلامتی نیروهای شاغل در واحدها و خانه های بهداشت کارگری کارگاه بازآموزی بهداشتیاران و بهگران توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش، با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، شرکت نفت و با حضور25 نفر از بهداشتیاران و بهگران شهرستان برگزار گردید.

مهندس کرد معاونت محترم مرکز بهداشت ضمن عرض سلام و خیرمقدم خدمت حاضرین در جلسه ، توضیحاتی را در مورد بحث بهداشت و ایمنی در محیط های کارگری ذکر و همچنین با توجه به فرارسیدن طرح اطفال مطالبی در خصوص شروع و  زمان انجام طرح بیان داشتند.

 در ادامه مهندس جمشیدزاده بازرس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی توضیحاتی درخصوص حوادث ناشی از کارو لزوم تشکیل کمیته های حفاظت فنی و حقوق کارگر و کارفرما بیان، همچنین  مهندس بوستانی  کارشناس بهداشت محیط با توجه به فرارسیدن طرح بسیج نوروزی در خصوص بهداشت مواد غذایی مطالبی را بیان کرد.

 آقای هاشمزهی در خصوص بیماری های غیر واگیر دار و هفته سلامت مردان  مطالبی را ارایه دادند؛ در پایان سرکار خانم زمانی کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت مطالبی در زمینه اهمیت انجام معاینات شاغلین و نتیجه آن بر پیشگیری از بیماریهای ناشی ازکار و همچنین دستورالعمل ها و فرم های مربوط به ایستگاه بهگر و  لزوم استفاده از وسایل حفاظت فردی و آشنایی با اصول کمک های اولیه پرداخته و بر همین اساس نیز کلاس کمک های اولیه توسط سرکار خانم اسدالله زاده کارشناس آموزشگاه بهورزی جهت حاضرین در کارگاه در محل آموزشگاه بهورزی برگزار گردید.

گفتنی است: در حال  حاضر در حوزه شهرستان خاش 3 خانه بهداشت کارگری که شامل کارخانه سیمان، کشت و صنعت گوهرشهر و شهرداری خاش با 5بهداشتیار در شیفت های مختلف  مشغول ارائه خدمات بهداشتی درمانی به کارگران عزیز می باشند.

 


1396/11/30 ١٢:٢٩ News, Events ١٧٤٩٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

محتوای مرتبط