اخبار > چهارمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش با محوریت فلج اطفال و بسیج سلامت نوروزی برگزار در مورخه 96/11/28 گردید.دکتر رخشانی دبیر کارگروه و مدیر شبکه بهداشت ودرمان نیز ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تسلیت ایام فاطمیه به حاضرین  عنوان نمودند :  از 17 مصوبه جلسه قبلی کارگروه 14 مصوبه با پیشرفت 83 درصد اجرایی شده است و مابقی مصوبات توسط ادارات ذیربط در حال پیگیری است . وی هدف از برگزاری جلسه را هماهنگی اجرای برنامه بسیج سلامت نوروز97 در شهرستان و جلب مشارکت و همکاری اعضا در خصوص اجرای بهینه طرح تکمیلی فلج اطفال برشمرد 

دکتر رخشانی گفت : بر اساس توصیه های سازمان جهانی بهداشت و مرکز مدیریت بیماریها وزارت بهداشت و درمان برای به حداقل رساندن خطر ورود ویروس وحشی (پولیو ) ضروری است عملیات ایمنسازی سالانه فلج اطفال در دو نوبت بصورت فعال و خانه به خانه انجام گردد .قرار است در هر مرحله 32812 کودک زیر 5 سال واکسینه شوند در این راستا 500 نیرو بهداشتی در قالب 198تیم با مراجعه به 39000خانوار نسبت به خوراندن واکسن پولیو به گروه هدف (متولدین 91/12/5 به بعد)اقدام نمایند  امید است با تلاش پرسنل بهداشت و درمان و همکاری اعضا کارگروه تا سال 2020 شاهد ریشه کنی بیماری فلج اطفال باشیم . دکتر رخشانی همچنین یاد آور شد :آنفلوآنزای پرندگان یک بیماری عفونی واگیردار مختص حیوانات است که عامل آن یک ویروس است که بطورمعمول پرندگان و انسان را مبتلا می کند. هر چند که بیماری آنفلوآنزای پرندگان مختص پرندگان است اما بندرت این سد اختصاصی شکسته می شود و انسانها نیز مبتلا به آن می شوند و لازم است اقدامات بایسته در این خصوص انجام شود.

دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت شهرستان با تاکید بر اجرای برنامه های کشوری و ملی در شهرستان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص برنامه های اجرایی و سلامت محور و بیان انتظارات از ادارات تابعه پرداخت.

وی یادآور شد: از شاخص ترین فعالیت های بهداشت محیط "طرح بسیج سلامت نوروزی" می باشد که در این طرح بهداشت محیط با بسیج کلیه امکانات و پرسنل فنی از 15 اسفند لغایت ۱۵ فروردین با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی به منظور پیشگیری از به خطر افتادن سلامتی تک تک هموطنان عزیز در کلیه مناطق شهری و روستایی و حتی مناطق دوردست اجرا می شود . دکتر خاشی در پایان  به بیان عملکرد بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای  شهرستان در خصوص کنترل عوامل زیان آورمحیط و کار اشاره نمود .

دکتر رضا کرد رئیس بیمارستان با ارائه عملکرد بیمارستان حضرت امام (ره) شهرستان یاد آور شد : بیمارستان خاش ماهیانه بیش از 13000 مراجعه کننده دارد . که بیش از توان و ظرفیت اسمی بیمارستان است .

وی یادآور شد از شهرهای همجوار مراجعین زیادی به شهرستان داریم وی تنها راه برون رفت از وضعیت موجود را پیگیری احداث بیمارستان دوم در شهرستان برشمرد .

 

در پایان مهندس احمدی معاونت سیاسی  فرماندار شهرستان با جمع بندی پیشنهادات اعضا کارگروه با مهم برشمردن مشارکت مردم و تعامل دستگاههای دولتی و ضرورت تامین و استفاده از امکانات دولتی و برنامه ریزی برای خدمات دهی به مردم در اجرای برنامه های بومی و ملی تاکید نمودند . وی خواستار پیگیری ، تامین و پرداخت کارانه پرسنل بیمارستان بدلیل تاثیر آن در ماندگاری پزشکان شد.

این جلسه 21 مصوبه داشت که جهت اجراء به اعضاء کارگروه  ابلاغ گردید.


1396/11/29 ١٠:٣٤ News ١٧٤٨١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط