اخبار > سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش در تاریخ چهار شنبه مورخ96/9/22 با حضور اعضای محترم کارگروه و مدیران شهرستان برگزار گردید .دکتر رخشانی دبیر کارگروه و مدیر شبکه بهداشت ودرمان و موسسه آموزش عالی سلامت ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تبریک هفته وحدت عنوان نمودند : جلسه قبلی کارگروه 24 مصوبه داشت که 84درصد مصوبات آن اجرایی شده است و مابقی مصوبات توسط ادارات ذیربط در حال پیگیری است .

دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت :   با توجه به فصل سرما و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها  ، عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشد و نتیجه ی عکس داشته باشد و موجب بهبودی بیماری نشوند به همین دلیل در زمان سرما خوردگی نباید بدون مشورت با پزشک به طور خودسرانه از آنتی بیوتیک ها استفاده کنیم.

در ادامه آقای دکتر رخشانی همچنین اشاره ای به روند مقایسه ای بیماریها و شاخص های بهداشت محیط دو ساله اخیر نمودند .

سپس حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه معزز شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی پرسنل بهداشت و درمان یاد آور شد : اساس اسلام بر پاکیزگی و نظافت است و در شرع مقدس اسلام تاکید بسیاری بر رعایت بهداشت و پاکی شده است . امام جمعه معزز شهرستان یاد آور شد واژه بهداشت یک مفهوم کلی و چند بعدی است که شامل هم بعد روحی و هم جسمی افراد میشود .

در پایان مهندس چاکرزهی فرماندار محترم شهرستان با جمع بندی پیشنهادات اعضا کارگروه از خدمات کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و خدمات درمانی  ارایه شده توسط بهداری ارتش در منطقه ایرندگان و تمامی دست اندرکاران اجرای برنامه در منطقه تقدیر و تشکر نمود . وی با توجه به فرا رسیدن فصل سرما تاکید نمودند تا بهداشت محیط مدارس تامین سوخت زمستانی و ...علی الخصوص در مدارس روستایی مدنظر اعضا قرار گیرد . و ی تاکید کرد در سفر وزیر محترم ارتباطات قول مساعد گسترش زیر ساخت مخابراتی شهرستان داده شده که مشکل اینترنت در مراکز و خانه های بهداشت حل خواهد شد.

این کارگروه 19 مصوبه داشت که جهت اجرا به ادارات تابعه شهرستان ابلاغ گردید .


1396/09/25 ٠٨:١٨ News ١٧٠٥١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط