اخبار > برگزاری جلسه پیگیری پیشرفت سامانه سیب در شهرستان خاش
در روز سه شنبه مورخ20/4/96، جلسه ای از سری جلسات هفتگی بررسی وضعیت اجرای برنامه سامانه سیب در شهرستان خاش با حضور دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت، اله بخش کرد معاون مرکز بهداشت، اله نظر هاشمزهی مسئول توسعه شبکه و کلیه کارشناسان رابط بهداشتی ستاد برگزار گردید.

دکتر خاشی پس از نام و یاد خدا و تقدیر از تلاش همکاران در پیگیری مستمر اجرای سامانه سیب و نیز مراقبین سلامت و بهورزانی که در دورترین مناطق با کمترین بهره مندی از زیرساخت ها و امکانات لازم در تلاش جهت اجرای مطلوب این طرح و ارائه خدمات با کیفیت تر به مردم هستند گفت: در حال حاضر اولویت کاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و به تبع آن مرکز بهداشت شهرستان خاش بر اجرای هرچه بهتر و مطلوب تر این طرح متمرکز است چرا که این برنامه در قالب طرح تحول نظام سلامت موجبات تحولی وسیع در ارائه خدمات سلامت به مردم و دسترسی عادلانه آنها به تمامی خدمات را از طریق سامانه و با در دسترس بودن تمامی سوابق سلامت هرفرد با کد ملی در هر منطقه از کشور فراهم می آورد که این منفعتی بزرگ برای جمعیت تحت پوشش می باشد که با تلاش بی وقفه همکاران بهداشتی و همکاری مردم به زودی نتیجه خواهد داد.


ایشان با اشاره به پایش روزانه کاربران توسط ریاست و نیز کارشناسان رابط مراکز گفت: در این بررسی ها و نظارت بر عملکرد مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاهها و خانه های بهداشت مشکلات و نقاط ضعف مربوط به اجرای طرح جمع آوری و در جلسات ستادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و پس از ارائه راهکار مرتفع می شود.

وی ادامه داد: آنچه در اجرای این طرح بارها به کاربران متذکر شدیم ثبت جمعیت و خدمات بصورت مطلوب و قراردادن کمیت و کیفیت در کنار یکدیگر و به دور از ثبت های غیر واقعی است چرا که رسالت ما رسالتی بزرگ با در نظر گرفتن سلامت مردم است.

وی تصریح نمود: تلاش می کنیم هر چه سریعتر به جایگاه مطلوب در ثبت جمعیت و خدمات در سامانه برسیم و در این مسیر و رسیدن به این هدف همه پرسنل بهداشتی به جدیت تلاش خواهند نمود.


گفتنی است: در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسات گذشته، موارد جدید به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و راهکارهای موثر در برطرف نمودن برخی معضلات ارائه و تصویب شد.

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خاش


1396/04/21 ١١:٢١ News ١٥٩٩١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج