رویداد
در مورخ 96/9/11کمیته بهداشت کشاورزی با حضور اعضای آن در محل جهاد کشاورزی شهرستان بر اساس دستورالعمل و تفاهم نامه استانی مبنی بر تشکیل کمیته برگزار گردید.
در جامعه امروز علاوه بر کشاورزی سنتی خطرات و حوادث ناشی از دستگاه های مکانیکی در بخش کشاورزی صنعتی مزید بر علت گردیده است؛ که این خود زمینه بروز حوادث ناشی از کار و از دست دادن نیروی کار را فراهم کرده است همچنین آمار حوادث این بخش را طبق آمار ILO سالانه 170000 نفر کشته اعلام کردند. (به دلیل حوادث و مسمومیتها) و عنوان کردند سومین شغل پرخطر دنیا بعد از کار در معادن و صنایع راه و ساختمان دانستند
 ١٠:٠٦ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی با شهرداری در خصوص انجام معاینات سلامت شغلی و را ه اندازی و تجهیز خانه بهداشت کارگری
با توجه به اینکه 45% جمعیت دنیا جزء نیروی کار هستند و تلاش و بازدهی آنها بدون تردید به ارتباط مستقیم با سلامت کارگران و نیروی خدماتی دارد . هدف اصلی بهداشت حرفه ای نیز تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نیروی کار در کلیه مشاغل است.
 ١٣:١٠ - 1396/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز
لزوم همکاری کامل تمامی سازمانها و ادارات را در پیشگیری از بیماری ایدز با توجه تغییر روند انتقال بیماری ایدز در دهه اخیر از طریق انتقال جنسی ، نقش سازمانهای دخیل در این امر را متذکر شده و آموزش عمومی را به عنوان یکی از اصول مهم موفقیت در پیشگیری ازبیماری دانست .
 ١١:٤٩ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید معاونت محترم توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش
معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه همکاران حوزه معاونت درمان و دفتر فنی از پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان خاش بازدید نمود.
 ١١:٣٧ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت
دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.
 ٠٨:١٧ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی استانی بهداشت کشاورزی – جهت کارشناسان بهداشت حرفه ای در شهرستان خاش
حفظ نیروی انسانی ، پیشگیری از حوادث ناشی از شغل و کاهش درصد مرگ و میر از اهداف کارگاه می باشد
 ١٠:١٥ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در بین دانش آموزان خاش
اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی به منظور مقاوم سازی دندانها و پیشگیری از پوسیدگی دندانها در بین 27 هزار دانش آموز ابتدایی شهرستان،از نیمه دوم مهرماه با تعامل و همکاری مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان خاش ، نوک آباد و بخش ایرندگان آغاز شد.
 ٠٨:٤٢ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهپیمایی بزرگ 13 آبان در شهرستان خاش
مراسم راهپیمایی در شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٠:٠٨ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی عیدسعید فطر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش برگزار شد
جلسه هماهنگی در خصوص برنامه ها ی کشیک شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش در ایام تعطیل عید فطر برگزار گردید.
 ١١:٢٠ - 1396/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
درباره فلج اطفال بیشتر بدانیم:
"گامهای نهایی تا ریشه کنی فلج اطفال"
بیماری فلج اطفال چیست ؟ بیماری پولیومیلیت با فلج شل ناگهانی شناخته شده و ویروس آن فقط انسان را آلوده کرده و فقط از انسان به انسان انتقال می یابد . این بیماری می تواند در هر سنی بروز نماید ولی بیشتر در کودکان و بخصوص گروه زیر 5 سال دیده می شود (بیماری پولیو یکی از علل فلج شل حاد کودکان و نوجوانان می باشد ) . بیماری فلج اطفال در 90 % موارد بدون علامت بوده یا علائم خفیف دارد و تنها در کمتر از 1% علائم فلجی را نشان می دهند (10-5% موارد بدلیل درگیری عضلات تنفسی ، مرگ را بدنبال دارد ).
 ٠٧:٥٧ - 1395/10/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید معاون غذا و داروی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از شهرستان خاش
دکتر دیناروند معاون غذا و داروی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن حضور در شهرستان خاش و بازدید اداره غذا و داروی شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان از نزدیک وضعیت واحدها و فعالیت های آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.
 ١٢:٣٥ - 1395/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط