اخبارارائه خدمات سرپایی رایگان پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به داوطلبین سلامت در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش در جلسه بازآموزی مربیان برنامه داوطلبین با اشاره به اهمیت این برنامه عنوان نمود: خدمات داوطلبین سلامت كه همراه با پاداش مادي نباشد نمايش زيبايي ازصفحات والاي انساني است كه جامعه را به طرف ارزشهاي معنوي سوق مي دهد و آنچه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در راستای پشتیبانی از داوطلبین فعال به انجام رسانده ارائه خدمات رایگان سرپایی پزشکی، دندانپزشکی(شامل معاینه، کشیدن دندان و جرم گیری)، پاپ اسمیر، آزمایشگاهی در آزمایشگاههای تحت پوشش و آزمایش هایپوتیروئیدی نوزاد داوطلب می باشد.
 ١١:١٩ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته ملی دیابت
هفته ملی دیابت
خاش
 ١١:٣٢ - 1397/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه یکروزه ایمن سازی و بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن در مرکز بهداشت شهرستان خاش
مهندس نقی زاده ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: با توجه به همکاری صمیمانه و اقدامات موثر پرسنل حوزه بهداشت ودرمان خوشبختانه در سال گذشته طغیانی از بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن نداشتیم و شاخصهای بهداشتی در این حوزه قابل قبول و مطلوب نظر کارشناسان محترم معاونت بهداشتی استان می باشد که این موضوع افتخاری برای حوزه سلامت شهرستان خاش به حساب می آید. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ در راستای دستیابی به اهداف و سیاستهای مرتبط با برنامه واکسیناسیون کارگاه یکروزه ایمن سازی و بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن در تاریخ 14/8/97 با حضور کارشناسان بیماریهای معاونت بهداشتی زاهدان جهت مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان خاش برگزار گردید.
 ١٢:٠٨ - 1397/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٠٦ - 1397/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٥٩ - 1397/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام دکتر کرد مدیر شبکه بهداشت ودرمان ومجتمع عالی سلامت شهرستان خاش به مناسبت گرامیداشت 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی
متن پیام بدین شرح است: بسمه تعالی ملت ایران از دیرباز با آگاهی و بیداری، در مقابل زورگویی‌ها و دشمنی‌های استکبار ایستاده و همواره پیرو چشم بیدار و بصیر جامعه بوده‌اند. سیزده آبان در تاریخ انقلاب جایگاه ویژه ای دارد چراکه دانشجویان متعهد و انقلابی ایران توانستند در امتداد خون شهدای دانش آموز، با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا قدرت شکست ناپذیری این طاغوت زمان را درهم شکنند و فریاد ظلم ستیزی انقلاب ایران را در صحنه های بین الملل طنین انداز نمایند.
 ١١:٢٤ - 1397/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٢ - 1397/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٣٠ - 1397/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تکریم و معارفه مدیران حوزه بهداشت و درمان شهرستان خاش برگزار شد
در مراسمی که پیش از ظهر روز پنجشنبه برگزار شد مسئولین شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت و بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان خاش رسما معرفی شدند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این جلسه ضمن آرزوی توفیق خدمت برای همکارانی که مسئولیت های جدید را پذیرفته اند از خدمات مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان و رئیس قبلی بیمارستان امام خمینی(ره) تشکر و تقدیر کرد. دکتر سید محمد هاشمی شهری با اشاره به اهمیت رضایتمندی مردم و توسعه دسترسی به خدمات، ارتقاء کیفیّت خدمات و اتمام طرح های عمرانی نا تمام را مهمترین وظیفه مدیران حوزه بهداشت و درمان برشمرد و گفت: علاوه بر 20 طرح عمرانی بزرگ و متوسط بهداشتی که در حوزه شهرستان خاش در دست اجراست بخش اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی(ره) از مهمترین طرح های زیربنائی حوزه درمان در این شهرستان است که 1490 مترمربع زیربنا دارد و با راه اندازی آن بیش از ٢٥ تخت بستری به ظرفیت درمانی این شهرستان افزوده خواهد شد.
 ٠٩:٢٥ - 1397/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مشترک اجرای طرح سربازان مدافع سلامت بین شبکه بهداشت ودرمان و سپاه پاسداران شهرستان خاش
مهندس اله بخش کرد معاون مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: این جلسه با هدف هماهنگی در راستای اجرای طرح سربازان مدافع سلامت فی مابین شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش (طرف اول) وسپاه پاسداران شهرستان (طرف دوم) با هدف حفظ وارتقاء سلامت نیروهای بسیجی ، جهت ارائه خدمات مراقبتی سطح اول برنامه تامین و ارتقای مراقبتهای اولیه سلامت در پایگاههای بسیج (تحول سلامت در حوزه بهداشت) برنامه ریزی گردیده است.
 ٠٩:١٨ - 1397/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:١٢ - 1397/08/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش سربازان مدافع سلامت در شهرستان خاش
برگزاری همایش سربازان مدافع سلامت در شهرستان خاش
معاون بهداشتی دانشگاه در همایش سربازان مدافع سلامت خاش : تاکید بر حمایت موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از برنامه های سلامت محور نیروهای مسلح استان سیستان وبلوچستان همایش سربازان مدافع سلامت با حضورمعاون بهداشتی دانشگاه و فرماندهی تیپ 288 زرهی خاش و خانواده های نیروهای مسلح در پادگان خاش برگزار شد . معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ، در همایش مدافعان سلامت در خاش با بیان این مطلب که ، حفظ و ارتقاء سلامت همه مردم وکسانی که برای امنیت این مردم تلاش می کنند از اهمیت بالایی بر خوردار است ،خاطر نشان کرد: بیش از 35 سال از استمرار نظام شبکه در ایران می گذرد که به برکت خون شهدا وتلاش دست اندرکاران عرصه سلامت در حال حاضر شاهد توسعه قابل توجهی در مقوله سلامت کشور هستیم .
 ١٠:٣٦ - 1397/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٣ - 1397/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته ارتقای ایمنسازی شش ماهه اول سال 97مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش با اشاره به نقش غیر قابل انکار ایمنسازی در جامعه گفت: پس از تأمین آب آشامیدنی سالم واکسیناسیون بیشترین تأثیر در کاهش مرگ ومیر بویژه در کودکان و نیز افزایش رشد جمعیت داشته است و این شاخص یکی ازموثرترین روش های پیشگیری از بیماریهای دوران کودکی است. دکتر خاشی گفت: در این کمیت به بررسی شاخص پوشش ایمنسازی مراکز خدمات جامع سلامت به تفکیک پرداخته شد و پس از بررسی مشکلات و نواقص موجود پیشنهادات مصوب جهت اجرا به کارشناسان مربوطه ابلاغ گردید.
 ١٣:١٢ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٤٤ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش سلامت بانوان روستایی و جشنواره غذای سالم در روستای سنگان شهرستان خاش
همایش بانوان روستایی و جشنواره غذا به همت مرکز بهداشت شهرستان خاش و با حضور جناب مهندس عیدوزهی معاون محترم فرمانداری، تعدادی از مسئولین ادارات، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و کارشناسان واحدهای سلامت خانواده، سلامت روان و آموزش بهداشت در منطقه بسیار زیبای سنگان و درکنار درخت تاریخی سرو کهنسال برگزار گردید.
 ١١:٢٩ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته مرگ کودک 1تا59ماهه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
برگزاری کمیته مرگ کودک 1تا59ماهه در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
کمیته مرگ کودک 1تا59 ماهه با حضور دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر کرد رییس بیمارستان امام خمینی(ره) و اعضای محترم کمیته در سالن کنفرانس شبکه برگزار شد. دکتر رخشانی در این کمیته ضمن سلام و خیرمقدم به اعضای محترم کمیته گفت: شاخص مرگ کودکان یک تا 59 ماهه یکی از شاخص‌های مهم بهداشتی به شمار می‌رود که بهبود آن نشان از روند مطلوب ارایه خدمات بهداشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت شهرستان است و با حساس سازی پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان و کادر درمان نسبت به علایم خطر کودکان و برگزاری کارگاههای آموزشی مختلف ویژه آنان میتوان این شاخص ها را به بهترین صورت ارتقا داد.
 ٠٩:١٠ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه تکامل و پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اشاره به اهمیت غربالگری و پایش تکامل گفت: هدف از برگزاری این کارگاه این است که با یک برنامه غربالگری مناسب کودکانی که روند تکاملی غیر طبیعی دارند را سریع تر تشخیص دهیم و بتوانیم با مداخله به موقع در جهت اصلاح یا کاهش مشکلات آنها گام برداریم و نهایتا از بروز معلولیت پیشگیری کنیم.
 ١٣:١١ - 1397/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٢١ - 1397/07/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح پایگاه بسیج دانشجویی حضرت مرضیه(س) مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان خاش
این مراسم با حضور سرهنگ کیخا فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان، حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای دهقان امام جمعه معزز شهرستان، سرهنگ فضلی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاش و جمعی از روسای دانشگاهها و مدیران حوزه سلامت شهرستان برگزار شد. در این مراسم سرهنگ کیخا ضمن ابراز خشنودی از تلاش و فعالیت مدیران محترم در افتتاح این پایگاه در مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان خاش به ماموریت ها و وظایف محوله ی بسیج در زمینه فرهنگی و معرفتی اشاره داشت و وجود پایگاه بسیج در یک دانشگاه، را به عنوان مبدا ومنشا جهاد علمی و اقتصادی بیان کرد.
 ١٠:١٣ - 1397/07/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٥٠ - 1397/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
گرامیداشت هفته سالمند با شعار تحکیم حقوق سالمندی در شهرستان خاش
دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با بیان این مطلب که سالمندی فرصتی است که اگر برنامه ریزی نداشته باشیم تبدیل به تهدید می شود گفت: طبیعی است هر چه افراد مسن تر باشند به مراقبت ها و خدمات بیشتری احتیاج دارند. لذا برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان، ضروری است. ایشان با یادآوری این نکته که، شیوه صحيح زندگي منجر به سالمندي سالم و فعال مي شود اظهار داشت: با این روش میتوانیم از عوارضي همچون معلوليتها وبيماريهاي مزمن در دوران سالمندي پيشگيري کنیم و به همین جهت در اين راستا طراحي برنامه هاي ترويج شيوه زندگي سالم در دوره سالمندي ، مراقبتهاي ادغام يافته و جامع سالمندي در دستور کار دانشگاههاي علوم پزشكي قرار گرفته است.
 ١١:١٦ - 1397/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه های مرکز بهداشت شهرستان خاش به مناسبت هفته ملی کودک و روز تخم مرغ به روایت تصویر:
شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش همزمان با هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ فعالیتهای متنوعی برنامه ریزی و اجرا نمود که از آن جمله میتوان به موارد ذیل اشاره نمود: جشنواره هفته کودک و روز تخم مرغ در مدارس نوک آباد شهرستان خاش:
 ١٣:٤٠ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ:
برگزاری برنامه یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در یکی از مدارس روستای ناصرآباد شهرستان خاش
همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز جهانی تخم مرغ زنگ یک وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مدرسه شهید بازیاری روستای ناصر آباد شهرستان خاش به همت مرکز بهداشت نواخته شد. دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش ضمن اعلام این خبر، هدف از اجرای این برنامه را حساس سازی و آموزش در خصوص مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ عنوان نمود و افزود: اصلاح الگوي مصرف منابع پروتئيني در كشور از الزامات ايجاد دسترسي جامعه به مواد غذايي ارزشمندي است كه متاسفانه در جامعه ما به علل مختلف مورد غفلت قرار گرفته اند و لازم است ميان وعده هاي مورد استفاده توسط کودکان و نوجوانان با دقت و حساسيتي افزونترمورد توجه و مراقبت والدين قرار گيرد و والدين توصيه هاي لازم را به فرزندان خود در خصوص پرهيز از مصرف مداوم غذاهاي آماده و ساندويچ هاي خياباني و مضرات آن گوشزد نمايند.
 ١٢:٠٨ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
صرف یه وعده صبحانه سالم با تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش، در روزچهارشنبه 18/7/97به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با شعار"هر انسان سالم، یک تخم مرغ در روز"؛ برنامه صرف یک وعده صبحانه سالم با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان، رییس مرکز بهداشت و همکاران ستادی در یک جمع صمیمی برگزار شد. در این مراسم که از طرف واحد سلامت خانواده اجرا شد علاوه بر ترویج فرهنگ صبحانه خوردن که یکی از وعده های اصلی غذایی محسوب می شود، مطالب بسیار مهم در خصوص استفاده از تخم مرغ در سبد غذایی خانوار عنوان گردید.
 ١٢:٠٥ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه ارایه گزارش بازدیدهای تخصصی گروه بهداشت محیط و حرفه ای
پیرو بازدیدهای تخصصی گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جلسه ارایه گزارش و جمع بندی این بازدیدها با حضور جناب آقای دکتر شیخ زاده معاونت محترم فنی معاونت بهداشتی، مهندس پاکزاد مدیر گروه تخصصی بهداشت محیط و حرفه ای وکارشناسان این گروه و نیز دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای ستادی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد. دکتر رخشانی ضمن تقدیر از حضور معاونت فنی معاونت بهداشتی به جهت احساس مسئولیت درراستای پیشبرد اهداف و اولویتهای بهداشتی شهرستان گفت: برنامه ریزی های انجام شده امسال در خصوص بازدیدهای گروهی تخصصی حامل نکات مثبت و خوبی برای همکارانم در حوزه بهداشتی شهرستان خاش بود تا بتوانند با استفاده از پیشنهادات و نقطه نظرات مطروح در بازدیدها تلاش دوچندانی در پیشبرد اهداف بهداشتی سازمانی داشته باشند. و ما نیز از همین طریق و با طرح موانع و معضلات موجود امکانات و تسهیلاتی در جهت هر چه مطلوبتر نمودن خدمات جذب نماییم.
 ١١:٥١ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته بررسی وضعیت سامانه سیب در مرکز بهداشت شهرستان خاش
در مورخه 14/7/97 جلسه سامانه سیب با حضور رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان ستادی در محل سالن مرکز بهداشت برگزار گردید. در ابتدای این جلسه، آقای دکتر خاشی رئیس مرکز بهداشت ضمن عرض سلام خدمت همکاران محترم از زحمات و فعالیت های کلیه همکاران در زمینه پیشبرد اهداف برنامه طرح تحول نظام سلامت مرکز بهداشت تشکر و قدردانی نمودند.
 ١٠:٢٤ - 1397/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه پیگیری بازدید گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از شهرستان خاش
پس از حضور جناب آقای دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه و گروه بیماریهای واگیر این معاونت جهت بازدید و ارزیابی وضعیت مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت از نزدیک و برگزاری جلسه جمع بندی و ارائه گزارش بازدیدها جلسه ای با حضور دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای بیماریها، توسعه شبکه، امور عمومی و...در محل دفتر مدیر شبکه برگزار گردید. دکتر ضمن تاکید بر پیگیری هرچه سریعتر مصوبات این جلسه، موارد مورد ارزیابی را به به دو بحث مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مدیریت نیروها تقسیم نمود و در هر مورد موارد کلیدی را متذکر گردید.
 ٠٩:٥٥ - 1397/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
انجام تست غربالگری فشار خون جهت پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش و به نقل از نبی هاشمزهی مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت تست غربالگری فشارخون بصورت رایگان جهت 32نفر از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت و ضمن توزیع تراکت و پمفلت در زمینه پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر مانند فشارخون و بیماریهای قلبی عروقی آموزش های لازم ارائه گردید.
 ٠٩:٣٩ - 1397/07/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه جمع بندی بازدیدآقای دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه و کارشناسان بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی از مرکز بهداشت شهرستان خاش
دکتر زنگنه در خصوص اهمیت توجه به واحد بیماریها بعنوان یکی از مهم ترین اولویت های نظام سلامت در کشور گفت: با توجه به اهمیت کنترل بیماریها در سلامت انسان، گروه بیماریها تلاش میکند با برقراری نظام مراقبت بیماریهای واگیر و غیر واگیر در جهت تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه به نحو شایسته ایفای نقش کند . به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ در روز چهارشنبه11/7/97 و پس از پایان بازدید3روزه ی گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با نظارت دکتر زنگنه معاونت محترم اجرایی معاونت بهداشتی جلسه جمع بندی و ارایه گزارش این بازدید با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان، رییس مرکز بهداشت و مسئولین واحدهای بهداشتی در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش برگزار شد.
 ١١:٤٥ - 1397/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز کودک، غذا و تخم مرغ در مرکز بهداشت شهرستان خاش
نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز کودک، غذا و تخم مرغ در روز یکشنبه مورخ 8/7/97با حضور ریاست مرکز بهداشت معاونت مرکز بهداشت و جمعی از مسئولین واحدهای ستادی در محل دفتر ریاست مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار گردید. دکتر خاشی در ابتدای جلسه ضمن تأکید بر اهمیت بالای مناسبت های بهداشتی مهرماه و اولویت آموزش به گروه هدف در آنها گفت: کودکان ارزشمندترین سرمایه ملی هرجامعه ای هستندوما امانت داران این هدیه های الهی هستیم. هفته ملی کودک وروزجهانی کودک فرصت خوبی‌است که همگان مخصوصا متولیان امربر نیازهای این قشرازجامعه معطوف شوند.
 ١١:٥٢ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته راهبردی و برنامه ریزی فعالیت های هفته سالمند در شبکه بهداشت ودرمان خاش
این کمیته با ریاست دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت، مهندس کرد معاون مرکز بهداشت، خانم نارویی مسئول سلامت خانواده و جمعی از مسئولین واحدهای ستادی در محل دفتر رریاست مرکز بهداشت برگزار گردید. دکتر خاشی در ابتدای این کمیته ضمن تأکید بر اجرای هرچه بهتر برنامه ها با توجه به ترافیک بالای مناسبت های بهداشتی این ماه و اهمیت بالای آنها گفت: سالمندی فرایندی است که متوقف نمی شود و تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبت های ویژه می توان این دوران را به دوران مطلوب و لذت بخش، توام با سلامتی تبدیل کرد. و برنامه ریزی های دقیق و صحیح در کنار اموزش های شیوه صحیح زندگی سالمندی می تواند سلامتی سالمندان را حفظ نماید.
 ١١:٤٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته برنامه ریزی هفته سلامت روان در مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ دکتر خاشی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش که در این کمیته حضور داشت هدف از برگزاری آن را اعلام روزشمار هفته و برنامه ریزی جهت اجرای هرچه بهتر برنامه های مصوب عنوان نمود. دکتر خاشی در ابتدای کمیته ضمن اشاره به ترافیک مناسبت های بهداشتی این ماه و اهمیت این برنامه ها در خصوص سالمندان، کودکان، تغذیه و سلامت روان نوجوان و جوان گفت: شعار هفته سلامت روان امسال(18-24مهرماه) سلامت روان نوجوان و جوان: جهان در حال تغییر نام گذاری شده و تمرکز همکاران می بایست در زمینه آموزش به مجموعه تحت پوشش بصورت آبشاری از طریق مراقبین سلامت، بهورزان و سفیران در راستای اجرای برنامه بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این قشر آسیب پذیر باشد.
 ١١:٤٤ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه مکمل یاری ویتامینD3 و آهن یاری در مرکز بهداشت شهرستان خاش
جلسه مکمل یاری ویتامینD3 و آهن یاری در تاریخ شنبه 7/7/97 جهت کلیه پزشکان، کارشناسان و مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در محل سالن کنفرانس بصورت جداگانه برگزار گردید. مریم ریگی کارشناس تغذیه و مدارس مرکز بهداشت در ابتدا به اهمیت برنامه مکمل یاری تأکید و افزود: برنامه آهن یاری بمدت16هفته از آبانماه آغاز میگردد و در آن هفته ای یک قرص فرفولیک یا فروسولفات 50میلی گرم به دانش آموزان پایه پنجم و ششم متوسطه اول و دوم داده می شود و نیز در برنامه مکمل یاری وینامینD3 یک ویرال50000واحدی ویتامینD3بصورت ماهیانه تا9ماه به دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم داده میشود.
 ١١:٣٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه آموزشی تغذیه سالم و نیز بهداشت روان جهت نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) توسط مرکز بهداشت شهرستان خاش
در تاریخ یکشنبه8/7/97، جلسه آموزشی تغذیه سالم و نیز بهداشت روان جهت نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی توسط خانم ریگی کارشناس تغذیه و خانم شعلی بر کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار شد.
 ١١:٣٥ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١١ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٠٨ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٢ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش
دکتر رخشانی مدیر شبکه بهداشت و درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام والای شهیدان، ایثارگران ، ازادگان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، 261نفر بیماران شهرستان خاش از خدمات ویزیت رایگان بهره مند شدند.
 ١١:٥٦ - 1397/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
هم پیمان با هم برای سلامتی قلب
روز جهانی قلب امسال در تاریخ ۷ مهرماه ۱۳۹۷ (۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ م) تعیین شده است و شعار امسال "هم پیمان برای سلامت قلب" و پیام آن یک قول ساده…… برای سلامت قلب من، قلب تو و قلب همه ما عنوان شده است . هر سال ۱۷.۵ میلیون نفر به علت بیماری قلبی - عروقی از جمله بیماری قلبی و سکته مغزی فوت می کنند. امروزه این بیماری اولین علت مرگ در دنیا است و انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳ میلیون نفر برسد. اما لزومی ندارد وضعیت فعلی به همین منوال ادامه یابد. با ایجاد چند تغییر کوچک در زندگی، همه می توانیم به مدت طولانی تر، بهتر، با قلب سالم تر زندگی کنیم. این راجع به این است که به خودتان، افرادی که برای آن ها نگران هستید و افراد سراسر دنیا بگویید، "الان من چه کاری می توانم انجام بدهم تا از قلب خودم و قلب شما مواظبت کنم؟"
 ٠٩:٢٧ - 1397/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


محتوای مرتبط