اخباربازدید بازرس ویژه دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت از شبکه بهداشت ودرمان خاش
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از بازدید مهندس کریمی؛ بازرس ویژه دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از شبکه بهاشت و درمان این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی- مهندس کریمی بازرس ویژه دفتر بازرسی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: میثاق همه ما در نظام سلامت ارائه خدمات در شان و منزلت بیماران، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به موقع به آنان است. وی ادامه داد: خوشبختانه در سراسر کشور، نظام سلامت همواره پویا است و خدمات بدون تعطیلی و وقفه به مراجعان ارائه می شود.
 ١٢:٤٧ - 1398/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفر به سایر استان ها برای درمان بیماری هایی که امکان درمان آن در استان وجود دارد اسراف و هدر دادن منابع مالی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان : سفر به سایر استان ها برای درمان بیماری هایی که امکانات آن در استان وجود دارد اسراف و هدر دادن منابع مالی است رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر غالب تجهیزات پزشکی و متخصصین و فوق تخصص های مورد نیاز برای درمان بیماران در استان وجود دارد و سفر به سایر استان ها اتلاف منابع مالی توسط بیمار است. به گزارش روابط عمومی_ دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت روستای دهپابید خاش، با اطلاع از سفر یکی از بیماران به یکی از استان های همجوار جهت درمان بیماری واگیر، اضافه کرد: خوشبختانه علاوه بر بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی و امکانات تشخیصی، آزمایشگاهی و درمانی قوی در این استان، همکاران ما در درمان بیماری ها بسیار خبره و صاحب نظر هستند و حضور بیماران در سایر استان ها برای درمان، ناشی از عدم اطلاع از وجود متخصصان در استان است. وی به بیماران توصیه کرد: پیش از تصمیم گیری برای انجام سفر درمانی، از عدم وجود امکانات درمان در استان، مطمئن شوند.
 ١٢:٠١ - 1398/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور نمایندگان سازمان اورژانس کشور و جمعی از کارکنان مرکز اورژانس زاهدان در منزل شهید"عبدالهادی شهدادزهی"
ظهر امروز تعدادی از نمایندگان سازمان اورژانس کشور به همراه جمعی از کارکنان مرکز اورژانس زاهدان، با حضور در منزل شهید "عبدالهادی شهدادزهی" پیام ابراز همدردی دکتر کولیوند رئیس این سازمان را به خانواده این شهید گرانقدر ابلاغ کردند. به گزارش روابط عمومی_ حجت الاسلام میرزاده یکی از اعضای هیئت اعزامی سازمان اورژانس کشور گفت: تمام پرسنل سازمان اورژانس کشور فرزند شما هستند و خود را در کنار شما اعضای خانواده این شهید می دانند.
 ١٢:٠٤ - 1398/01/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه همکار تکنسین فوریت های پزشکی؛ شهید عبدالهادی شهدادزهی
دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت ودرمان ومجتمع عالی سلامت شهرستان خاش در پی حمله ناجوانمردانه افراد مسلح به پایگاه اورژانس بین راهی تیغ آب و شهادت یک نفر از تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی پیام تسلیتی بدین شرح داد: خبر شهادت جوان 25ساله فوریت های پزشکی شهید عبدالهادی شهدادزهی در حین انجام وظیفه و در پایگاه اورژانس بین راهی تیغ آب موجب تأسف و تأثر خانواده بزرگ سلامت شهرستان خاش و همکاران فوریت های پزشکی گردید. اندوه بی پایانمان از این واقعه دردناک آن هم برای جوانی که با همت بلند و تلاش صادقانه و شبانه روزی در راستای تأمین سلامت هم نوعان اهتمام می ورزید قابل توصیف نیست.
 ٠٩:٤٩ - 1398/01/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان خاش به مناسبت فرارسیدن سال جدید
دکتر رضا کرد با صدور پیامی, فرارسیدن سال جدید را به تمامی مردم شریف شهرستان خصوصا همکاران حوزه سلامت تبریک گفت. در متن این پیام آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ فرا رسیدن سال نو نویدبخش شکفتن شکوفه های تدبیر و امید و تحول آینده است. سالی بر خانواده بزرگ و فاخر بهداشت و سلامت گذشت که بواسطه ایمان و ارادهِ خواستن ها, استمرار تلاش ها, امتزاج علم و عمل و دانش و تجربه,همدلی,انسجام و به کار بستن همه ظرفیت ها ,پر از اتفاقات شیرین وموفقیت های بزرگ و شدنها و توانستن ها بود.
 ١٢:٠٠ - 1397/12/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٧ - 1397/12/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک رییس مرکز بهداشت به مناسبت فرا رسیدن سال نو
پیام تبریک رییس مرکز بهداشت به مناسبت فرا رسیدن سال نو
رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش با صدور پیامی، ضمن تقدیر از زحمات خانواده بزرگ حوزه سلامت شهرستان خاش، فرارسیدن سال جدید را به تمامی مردم شریف شهرستان خصوصا همکاران حوزه سلامت تبریک و تهنیت گفت. در متن این پیام آمده است: به نام آفریدگار طراوت و زیبایی آغاز سال جديد همواره شروع تفكري تازه، رفتاري بديع و برنامه ريزي جديد براي نيل به اهداف است. حلول بهار خوش يمن طبيعت، آيت توانمندي خداوند بزرگ و فرصتي جديد براي بازنگري ها، تحولات و پيشرفت هاست.
 ١١:٢٥ - 1397/12/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت کشیک نوروزی و پایگاههای اورژانس جاده ای
رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت کشیک نوروزی و پایگاه های اورژانس جاده ای مطرح نمود: با هدف بررسی میزان آمادگی مرسنل حوزه بهداشت و درمان و ارتقای کیفیت خدمات رسانی و بررسی مشکلات در کشیک ایام نوروزی، نخستین بازدید دوره ای از پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای ۱۱۵ و مراکز خدمات جامع سلامت کشیک نوروزی انجام شد. مهندس نقی زاده با اشاره به آمادگی۶۰ نفر نیروی اورژانس در ۱۱ پایگاه جاده ای و ۱ ایستگاه سلامت مستقر در پلیس راه با ۱۳ آمبولانس در روزهای پایانی سال و ایام نوروز تصریح نمود: در بازه زمانی که "طرح بسیج سلامت نوروزی" در شهرستان آغاز شد ۵۷ مأموریت از طریق اورژانس پیش بیمارستانی صورت گرفته که در این مأموریت‌ها به ۷۰ مصدوم امدادرسانی انجام شده است.
 ٠٨:١٥ - 1397/12/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
۴۵۵ مورد بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان خاش در ۶ روز اول "طرح بسیج سلامت نوروزی"
۴۵۵ مورد بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان خاش در ۶ روز اول "طرح بسیج سلامت نوروزی"
مهندس نقی زاده عنوان نمود:همزمان با روزهای پایانی سال و تشدید نظارت‌های بهداشتی بر اماکن و مراکز حساس شهرستان خاش در طرح بسیج سلامت نوروزی و با گذشت۶روز از آغاز آن ۴۵۵مورد بازرسی ازمراکزتهیه وتوزیع موادغذایی واماکن عمومی انجام گرفته و ۲۷۵کیلوگرم موادغذایی غیربهداشتی جمع آوری ومعدوم گردید که دراین ارتباط ۱۱متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند. رییس مرکز بهداشت ضمن تاکید بر نظم و انضباط کاری و وجود آرایش تیمی منسجم و هماهنگ در بین نیروهای سلامت محیط و کار و تیم های فوریت های پزشکی افزود: با این تعاملات و تلاش مضاعف تمامی نیروها در برنامه کشیک نوروزی خدمات شایسته و درخور به مردم شریف شهرستان و مسافرین محترم نوروزی ارائه خواهد شد.
 ١٠:٤٨ - 1397/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز سال جدید با تغییر نگرش بهداشتی درمرکز بهداشت شهرستان خاش
آغاز سال جدید با تغییر نگرش بهداشتی درمرکز بهداشت شهرستان خاش
مهندس نقی زاده در جمع کارکنان کشیک مرکز بهداشت و مجموعه های تحت پوشش ضمن تبریک پیشاپیش سال نو با بیان اینکه تغییر نگرش بهداشتی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های توسعه و ارتقای شاخص های بهداشتی می تواند باشد، گفت: همکارانم در حوزه بهداشت باید به دنبال طراحی سیستمی برای ایجاد تغییرات مثبت در راستای بهبود و ارتقای شاخص های بهداشتی به ویژه در سال جدید باشند. ایشان با تأکید بر اهتمام ویژه همکاران در سال جدید تصریح کرد: در سال جدید مدیریت تغییر در حوزه کاری تک تک همکاران مدنظر قرار گیرد تا با همدلی، تعامل بیشتر و تغییر نگرش مثبت بتوانیم خدماتی در خور شان مردم شریف شهرستان ارائه دهیم.
 ١٣:٤٨ - 1397/12/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه EPIQ (بهبود کیفیت مبتنی بر شواهد)در مرکز بهداشت شهرستان خاش
برگزاری کارگاه EPIQ (بهبود کیفیت مبتنی بر شواهد)در مرکز بهداشت شهرستان خاش
مهندس نقی زاده عنوان نمود: براي ارتقاي نظام آموزشي و بهبود يادگيري فراگيران، بايد آموزش پزشكي مبتني بر نظرات و اعتقادات شخصي به آموزش بر مبناي بهترين شواهد تغيير پيدا كند. ایشان با این مقدمه تصریح نمود: استاد پزشكي كه نسبت به آموزش تفكري علمي دارد، در موقعیت هاي تصميم گيري در هنگام ايفاي نقش آموزشي، با طرح يك سؤال كليدي ابتدا مطالعات مروري نظام مند را جستجو مي كند و سپس در صورت عدم دست يابي به اين گونه مقالات، جستجو و ارزيابي نقادانه مطالعات غيرمروري را انجام مي دهد.
 ١١:٠٨ - 1397/12/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی مهارت عملی احیا پایه در کودکان ونوزادان شهرستان خاش
مهندس نقی زاده عنوان نمود: آسیب های کودکان یکی از الویت های اساسی سلامت عمومی محسوب می شود که نیازمند توجه ویژه ای می باشد. در سطح جهانی آسیب های غیر عمدی و خشونت از اصلی ترین علل مرگ و میر کودکان محسوب می شوند. رییس مرکز بهداشت خاش در این کارگاه که با حضور مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت برگزار شد ضمن بیان اهمیت این موضوع افزود: به منظور برخورداری از بالاترین میزان بقا و بهبود کیفیت زندگی، احیای کودکان جزئی از یک تلاش اجتماعی محسوب می شود و می بایست ابتدا در راستای پیشگیری از بروز سوانح و حوادث در کودکان اهتمام ورزید که دامنه وسیعی از سیاست های ملی در زمینه مقررات ترافیکی ، نحوه مراقبت از کودکان سرنشین اتومبیل تا ایمنی محیط های اجتماعی همچون محل بازی کودکان ، مهد کودک ها و مدارس تا ایمنی در منزل گستره دارد .
 ٠٩:١٥ - 1397/12/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور رییس مرکز بهداشت در مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای شهرستان خاش
مهندس نقی زاده ضمن همراهی اعضای شورای اداری شهرستان خاش در مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا که همزمان با سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد عنوان نمود: هدف ما از شرکت در این آیین معنوی تجدید عهد با آرمانهای رفیع شهدا و زنده نگه داشتن یاد این قهرمانان است. رییس مرکز بهداشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاوری های شهدای دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و نیز شهدای مدافع حرم افزود: شهدا با رشادت و جانفشانی خود، امنیت و آسايش را براي ما به ارمغان آوردند و در سايه حماسه اين شهيدان است کشورمان به رشد و شکوفايي رسيده است.تمامی پیشرفت ها و دستاوردهای به وجود آمده مرهون خون شهداست و همگان بايد قدردان خون اين دلاوران باشيم.
 ٠٨:٥٧ - 1397/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و مسافرین محترم نوروزی در ۲۵ مرکز کشیک حوزه سلامت شهرستان خاش در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸
مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش ضمن حضور در دومین ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان خاش در محل فرمانداری، گزارش مفصلی از برنامه های اجرا شده و در دست اجرای حوزه بهداشت ودرمان شهرستان ارائه نمود. رییس مرکز بهداشت در این نشست ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز و آرزوی سالی سرشار از سلامتی و بهروزی برای حاضرین گفت: پیرو اولین کمیته تسهیلات نوروزی شهرستان و بر اساس مصوبات آن به سرعت ستاد تسهیلات نوروزی مرکز بهداشت با حضور اعضای آن تشکیل و ضمن حساس سازی اعضا بر همکاری و تعامل درون بخشی در جهت ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مردم شریف شهرستان و مسافرین محترم نوروزی تأکید گردید.
 ٠٨:٢٠ - 1397/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه مشترک بیمه سلامت و مرکز بهداشت شهرستان خاش
این جلسه هم اندیشی در تاریخ 22/12/97 با حضور سرکار خانم ریگی رییس اداره بیمه سلامت، آقای مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت، مهندس کرد مسئول توسعه شبکه و خانم کردی کارشناس پزشک خانواده در محل دفتر ریاست مرکز بهداشت برگزار شد. مهندس نقی زاده ضمن تقدیر از تعاملات شایسته بیمه سلامت با حوزه بهداشت ودرمان شهرستان خاش گفت: بیمه سلامت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های بیمه‌گر درمانی با هدف خدمت رسانی به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه توانسته است خدمات شایسته‌ای را به هموطنان ارائه دهد و البته حوزه سلامت شهرستان تلاش می نماید با افزایش مشارکت ها و تعاملات بیشتر خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی را با هدف دسترسی عادلانه مردم به خدمات ارائه نماید.
 ١٢:٤٠ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی میانسالان
مهندس نقی زاده عنوان نمود: تغییر سبک زندگی و انجام خود مراقبتی میانسالان در جهت پیشگیری و تشخیص زودرس بیماریها در این گروه اهمیت بسزایی دارد و حوزه بهداشت و درمان شهرستان تلاش می کند مردم به درجه ای از سواد سلامت برسند که با انجام خودمراقبتی لازم و تغییر سبک زندگی به سلامت خود کمک نمایند و برنامه ریزی در جهت سلامت این گروه منجر به داشتن سالمندانی سالم در اینده خواهد شد. ایشان ضمن تأکید بر این مطلب که این کارگاه در راستای اجرای برنامه خدمات نوین سلامت و ارزیابی فعالیت بدنی در میانسالان به منظور ارتقاء دانش و مهارت مراقبین سلامت می باشد، ادامه داد: گروه میانسالان یکی از گروههای سنی مهم، فعال و دارای نقش مولد اقتصادی هستند محور سلامت خانواده بوده و سایر گروههای سنی در خانواده و جامعه به آنان وابسته اند به همین جهت تامین سلامت میانسالان بسیار ضروری است و مرگ و میر، ناتوانی و رفتارهای آنها همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد .
 ١٢:٠٨ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهبود وضعیت تغذیه کودکان زیر5سال؛ یکی از مهمترین زمینه های همکاری بین بخشی در شهرستان خاش
رییس مرکز بهداشت در کمیته بهبود تغذیه کودکان زیر5سال شهرستان خاش گفت: مطالعات کشوری حاکی از آن است که سوء تغذیه در کودکان کمتر از 5 سال ( کم وزنی،لاغری،کوتاه قدی) و کمبود ریز مغذیها( ید، آهن ، کلسیم ، روی ویتامینA,D,B2 ) در افراد جامعه بعنوان یک مشکل جدی مطرح است. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ این کمیته با هدف تقویت همکاریهای بین بخشی به منظور ارائه خدمات بهداشتی – تغذیه ای ، آموزش کارکنان ادارات و جامعه ، ارتقائ وضعیت تغذیه کودکان مبتلا به سوء تغذیه در خانوارهای نیازمند ، کاهش سوء تغذیه و...با حضور نمایندگانی از ادرات آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، شهرداری، جهاد کشاورزی و کارشناسان ستادی برگزار گردید.
 ١٢:٠٢ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه خدمات نوین سالمندی
مهندس نقی زاده ضمن حضور در این کارگاه و بیان اهمیت ویژه ارتقای شاخص های برنامه سالمندان اذعان داشت: همانطورکه میدانید، افزایش طول عمرانسانها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن ۲۱ بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده ای است که برخی جوامع بشری با آن روبرو شده و یا خواهند شد. براساس نظریات سازمان جهانی بهداشت (WHO)، این پدیده ناشی از بهبود شرایط بهداشتی است که منجر به پیشگیری از بیماریها و در نهایت افزایش امید به زندگی شده است و تلاش سیستم بهداشتی در این راستا با ارائه خدمات نوین به این گروه، از طریق ثبت مراقبتها و خدمات در سامانه سیب نمایان می شود.
 ١٣:٢١ - 1397/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری مانور بسیج سلامت نوروزی ستاد فوریتهای سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان خاش
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش؛ مانور بسیج سلامت نوروزی 98همزمان با سراسر کشور با حضور فرماندهی پلیس راهور، نمایندگانی از هلال احمر، شهرداری، شبکه دامپزشکی، اورژانس 115، مدیران شبکه بهداشت ودرمان ومرکز بهداشت و نیز بازرسان سلامت محیط و کار برگزار شد. مهندس نقی زاده ضمن اعلام آمادگی ستاد سلامت نوروزی مرکز بهداشت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافرین محترم نوروزی گفت: هدف از اجرای این مانور تلاش در جهت حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم و مسافرین محترم در ایام تعطیلات نوروزی از 20اسفند لغایت20فروردین 98می باشد که در این راستا افزایش نظارت و بازرسی از مراکز تهیه، توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، نمونه برداری از مواد غذایی، کنترل کیفی آب آشامیدنی اماکن حساس و...در دستور کار قرار گرفته است.
 ١٢:٣٥ - 1397/12/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مشترک مرکز بهداشت و شهرداری با اولویت کانون سلامت محلات (یکشنبه ۹۷/۱۲/۱۹)
مهندس نقی زاده مطرح نمود: سلامت حقی است همگانی و مرکز بهداشت به عنوان متولی اصلی سلامت در خوش بینانه ترین شرایط و در صورت استفاده از تمام ظرفیت های موجود اعم از منابع انسانی و لجستیکی فقط می تواند پاسخگوی ۲۵ درصد از نیازهای حوزه سلامت مردم باشد لذا جهت دستیابی به ۷۵ درصد دیگر از سهم سلامت نیازمند مشارکت و همکاری سایر دستگاهها و نهادهای دولتی و خصوصی به ویژه مسئولیت پذیری تمامی اقشار جامعه در قبال موضوع سلامت می باشد. رییس مرکز بهداشت ضمن بیان اهمیت تشکیل و راه‌اندازی کانون سلامت محلات افزود: هدف ما اجتماعی کردن سلامت هست لذا قصد داریم ضمن جلب مشارکت بیش از پیش مردم و جوامع محلی نسبت به شناسایی ظرفیتهای موجود خارج سازمانی در حوزه سلامت اقدام کنیم تا در نهایت پس از سازماندهی و توانمندتر کردن آنها در کنار سایر منابع موجود داخلی، در راستای ارتقاء شاخص های سلامت جامعه حرکت کنیم.
 ٠٧:١١ - 1397/12/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
کاشت 300اصله نهال در مرکز بهداشت شهرستان خاش در روز درختکاری
مهندس نقی زاده همزمان با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی عنوان نمود: به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و تشویق مردم به ایجاد و حفظ فضاهای سبز ، ترویج این سنت حسنه و زیبا سازی محوطه ستادآیین محوری کاشت 300اصله نهال در ستاد شبکه بهداشت و درمان و 11مرکز خدمات جامع سلامت برگزار شد.
 ١١:٥١ - 1397/12/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش
جلسه هماهنگی مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش
مهندس نقی زاده عنوان نمود: شرایط بحرانی ناشی از بارندگی های اخیر و طغیان رودخانه های شهرستان هشداری جدی برای حفظ و ارتقاء آمادگی تیم های واکنش سریع و نیروهای امدادرسان و مانوری برای بررسی نقاط قوت و ضعف سیستم های موجود محسوب می گردید. جلسه ستاد بحران با رویکرد بررسی وضعیت موجود اتاق بحران مرکز بهداشت و نیز لیست ملزومات و نیازمندیهای آن بر اساس EOC با حضور ریاست مرکز بهداشت و جمعی از مدیران و مسئولین واحدهای ستادی برگزار شد. رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش با اشاره به این مطلب که بحران خبر نمی کند و اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از بحران های احتمالی می بایست همیشه مد نظر مدیران و مسئولین قرار گیرد تصریح نمود: می توان با پیش بینی حوادث و وقایع احتمالی و حفظ و ارتقاء آمادگی لازم و اتخاذ تصمیمات و تمهیداتی پیش از وقوع بحران ها نسبت به هدایت صحیح امکانات پس از وقوع هر نوع بحرانی و کاهش صدمات ناشی از آن اقدام نمود.
 ١١:٤١ - 1397/12/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش کامل رییس مرکز بهداشت در ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش
مهندس نقی زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش (۹۷/۱۱/۱۲)، ضمن اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان و تیم های واکنش سریع در برخورد با بحران های احتمالی به ویژه بارندگیهای اخیر عنوان نمود: با توجه به بارندگیهای شدید اخیر و بالا آمدن آبهای سطحی و نیز احتمال آلودگی منابع آبی، می توان احتمال افزایش بیماریهای منتقله از آب و غذا و ناقلین را متصور بود لذا تقویت نظام مراقبت این بیماریها و ارتقاء هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی بسیار حائز اهمیت می باشد. جناب مهندس یوسفی فرماندار محترم شهرستان در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از تعاملات مدیران ادارات و اعضای محترم ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند . ما باید با یکدیگر تعامل وهمکاری داشته باشیم تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در کمترین زمان ممکن بحران را مدیریت نماییم.
 ١٤:٠٣ - 1397/12/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری دومین جلسه ستاد آمادگی تسهیلات نوروزی در مرکز بهداشت شهرستان خاش
این نشست با حضور کلیه مسئولین و کارشناسان ستادی مرکز بهداشت و با هدف بررسی و مرور مهمترین برنامه ها و شاخص های حوزه بهداشت در ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به مردم و مسافرین محترم نوروزی برگزار شد. مهندس نقی زاده ضمن تأکید بر رعایت نظم و انظباط اداری حتی در تعطیلات نوروزی و اهمیت حفظ آمادگی لازم در این ایام گفت: تمامی واحدهای ستادی در این ایام می بایست کاملا پویا و فعال در زمینه برنامه های تحت پوشش خود ارائه خدمت نمایند و با توجه به بارندگیهای اخیر و بالا آمدن آبهای سطحی و احتمال آلودگی منابع آبی در زمینه تشدید بازدیدهای محیطی و تقویت نظام مراقبت بیماریها به ویژه بیماریهای روده ای-انگلی و منتقله از ناقلین مانند مالاریا کاملا هوشیار باشند.
 ٠٧:٠٨ - 1397/12/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قانون رسیدگی به تخلفات اداری در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
کارگاه آموزشی هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مدیران و کلیه کارکنان شبکه بهداشت ودرمان و مجتمع عالی سلامت با هدف ارتقای سطح آگاهی علمی کارکنان و آشنایی با قوانین رسیدگی به تخلفات اداری برگزارگردید. جناب حاج آقای جهانتیغی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به علت اصلی برگزاری این کارگاه و حفظ و صیانت از سرمایه های انسانی و حقوق و شان کارمندی و نیزاموال و بیت المال دانشگاه ضمن تاکید بر لزوم اشراف همکاران با موضوعات مرتبط در این مقوله، به بیان نکات کاربردی و مفید درباره قوانین مربوط به تخلفات اداری پرداخت و ادامه داد: خوشبختانه با توجه به جایگاه و موقعیت فرهنگی شبکه بهداشت ودرمان خاش به عنوان یک شبکه موفق ما شاهد کمترین میزان ناهنجاری و تخلفات اداری هستیم که این موضوع جای خوشحالی دارد.
 ١١:٤٤ - 1397/12/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
روایت 4 ساعت تلاش برای نجات جان مادر باردار در روستاهای شهرستان خاش
در جریان بارندگی شدید، سیلابی بودن مسیر و طغیان رودخانه؛ مادر باردار در یکی از روستاهای سخت گذر بخش ایرندگان با حضور مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان و رییس مرکز بهداشت خاش و همکاری بخشدار، شهردار و اعضای محترم شورای بخش ایرندگان بوسیله پیکاپ مرکز بهداشت از مرگ نجات یافت. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ به دنبال تماس تلفنی راس ساعت ۲۶ دقیقه بامداد ۹۷/۱۲/۱۱ مبنی بر نیاز شدید به امدادرسانی جهت نجات جان یک مادر باردار گرفتار طغیان رودخانه و سیلاب در یکی از روستاهای توابع بخش ایرندگان؛ بلافاصله نیروهای امدادی با آمبولانس از سوی پایگاه امدادی بین راهی ایرندگان و نیز تیم واکنش سریع مرکز بهداشت شهرستان به محل اعزام شدند.
 ٠٩:٢٧ - 1397/12/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه آموزشی اصناف در مرکز بهداشت شهرستان خاش
جلسه آموزشی بهداشت محیط جهت متصدیان رستوران ها ،اغذیه فروشی ها ،کافه قنادی ها و... در تاریخ 13/12/97 در مرکز بهداشت شهرستان خاش برگزار شد. مهندس نقی زاده سرپرست مرکز بهداشت شهرستان با عرض خیر مقدم به حاضرین و تبریک پیشاپیش نوروز 98 هدف از برگزاری جلسه را ارتقاء هماهنگی ها و سطح آگاهی کسبه در خصوص رعایت موازین بهداشت محیطی در محل کار و پیشگیری و کاهش بار بیماری های مرتبط با آب و غذا به ویژه در مسافرین نوروزی دانست تا با رعایت موازین بهداشتی و اصول بهداشت مواد غذایی از بیماری های شایع در این حوزه پیشگیری گردد.
 ٠٧:٢٤ - 1397/12/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست ستاد تسهیلات نوروزی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش
دکتر کرد عنوان نمود: ستاد تسهيلات نوروزي شبکه بهداشت ودرمان بر اساس منشور عملياتي، مصوبات کارگروه ستاد تسهیلات نوروزی فرمانداری و کارگروه ستاد تسهیلات نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه در جهت استقبال از مهمانان و مسافرين نوروزي آمادگی کامل در ارائه خدمات شایسته به مردم و مسافرین نوروزی را دارد. جلسه ستاد تسهیلات نوروزی با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان، رییس مرکز بهداشت و مدیران ستادی در دفتر مدیریت شبکه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ در ابتدای این جلسه دکتر کرد با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی اظهار داشت: تمامی بخش ها و واحدهای تابعه شبکه و اعضای این ستاد به عنوان خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت ، از هم اکنون برنامه ریزی های لازم را جهت ارائه خدمات به مهمانان نوروزی را در دستور کار خود قرار دهند.
 ٠٩:٠٧ - 1397/12/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه بررسی پرونده های مرگ مادر باردار و عوارض بارداری در سال97 در مرکز بهداشت خاش
دکتر کرد ضمن خیر مقدم حضور مدرسین محترم این کارگاه سرکار خانم دکتر تیموری متخصص زنان و زایمان و مدیر محترم گروه زنان دانشگاه، دکتر برجیان متخصص بیهوشی و عضو هیئت علمی دانشگاه، دکتر علویان مسئول نظارت بر درمان، سرکار خانم دکتر زابلی مسئول سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشتی و هیئت همراه بر لزوم تقویت برنامه های آموزشی با توجه به اهمیت ویژه نظام مراقبت مادر باردار تأکید نمود. مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش افزود: مرگ و میر مادران به دلیل عوارض بارداری و زایمان از مهم ترین شاخص هایی است که نشان دهنده توسعه کشورهاست. مرگ ناشی از عوارض بارداری و زایمان از مجموعه عوامل وابسته به هم تشکیل شده است که مداخله در هر مرحله می تواند از بروز مرگ های بعدی جلوگیری نماید.
 ١٢:٥٠ - 1397/12/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت همزمان با هفته سلامت مردان درخاش
به گزارش گروه بیماریهای غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ چهار بيماري ديابت، فشارخون بالا، سرطان و بيماري هاي مزمن تنفسي به همراه چهار عامل خطركم تحركي، تغذيه ناسالم، مصرف الكل و دخانيات مهم ترين علل مرگ و مير ناشي از بيماري هاي غيرواگيردر دنيا هستند كه احتمال مرگ ناشي از بيماري هاي غيرواگير راافزايش مي دهند. مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش گفت: نيروي كار، بازوي كارآمد و مولد هر كشور بوده و نظام مديريتي از توانمندي هاي ذهني، جسمي و رواني آن ها براي برآوردن نياز هاي توسعه و پيشرفت جامعه بهره مي برد، به همين منظور حفظ سلامت شاغلين اهميت ويژه اي داشته و يكي از شاخص هاي مهم توسعه يافتگي محسوب مي شود. از طرف ديگر ما شاهد افزايش شيوع بيماري هاي غيرواگير مهمي مانند بيماري هاي قلبي و عوامل خطر مرتبط با اين بيماریها مانند ديابت، فشار خون بالا، چربي خون بالا، چاقي و مصرف دخانيات دركشور هستيم و ضرورت توجه به اين عوامل بر همه روشن است.
 ١٢:٥٩ - 1397/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
تقدیر از تمامی بانوان شاغل در شبکه بهداشت ودرمان به مناسبت میلاد مسعود حضرت فاطمه(س) و روز مادر
به مناسبت ولادت سرور بانوان جهان حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام والای مادر نشست صمیمی روسای شبکه بهداشت ودرمان و مرکز بهداشت شهرستان خاش با بانوان شاغل در شبکه برگزار گردید. دکتر رضا کرد با تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن به بانوان شاغل در شبکه بهداشت ودرمان از همسرداری و تکریم خانواده، تربیت صحیح فرزندان، صبر و شکیبایی و حجاب وعفاف حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان ویژگی هایی بارز آن حضرت یاد کرد و خواستار الگو سازی رفتار آن حضرت در خانواده‌ها شد. مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت نیز ضمن تبریک ولادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) و ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره)، مقام بانوان در جامعه و خانواده را بسیار ارزشمند دانست و افزود: بی شک هر موفقیتی در خانواده کسب شود مدیون زحماتی است که توسط بانوی خانه و از طریق فراهم نمودن بستر رشد و بالندگی خانواده صورت می گیرد.
 ٠٨:٥٩ - 1397/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٠٣ - 1397/12/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٥٥ - 1397/12/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای نوبت دوم واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده درجلسه گزارشدهی روز اول از نوبت دوم اجرای طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در شهرستان خاش عنوان نمود: تعداد 13238کودک زیر5سال با پوشش 44درصد در پایان روز اول واکسن خوراکی فلج اطفال دریافت نمودند که این آمار مربوط به کودکان غیر ایرانی و مهمان وارده نیز می باشد. کمیته گزارشدهی اجرای طرح تکمیلی فلج اطفال در روز دوشنبه۹۷/۱۲/۰۴ رأس ساعت ۱۷:۳۰ با حضور ریاست مرکز بهداشت، کارشناس معاونت بهداشتی استان و کلیه کارشناسان ناظر طرح در محل سالن کنفرانس مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.
 ١٩:٤٠ - 1397/12/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
کمیته ساماندهی سگ های ولگرد و صاحب دار مرکز بهداشت در بخش ایرندگان
رییس مرکز بهداشت خاش در جمع بخشدار و دهیاران بخش ایرندگان: کنترل جمعیت سگ های ولگرد و صاحب دار یکی از مهمترین گام های پیشگیری از بیماری هاری در شهرستان خاش است. مهندس نقی زاده در این کمیته ضمن بیان اهمیت موضوع پیشگیری از بیماری هاری در شهرستان تصریح نمود: با توجه به روند افزایشی موارد حیوان گزیدگی در سال97 و کاهش فعالیت کمیته کنترل جمعیت حیوانات موذی و نقش این موضوع در پیشگیری از بیماری های زئونوز (مشترک انسان و حیوان)، همکاری کلیه ادارات ذیربط با شبکه بهداشت ودرمان ضروری است.
 ١١:٣٢ - 1397/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهره مندی کارکنان دولت از بسته خدمات رایگان پایه سلامت در شهرستان خاش
مهندس نقی زاده گفت: نیروی کار بازوی کارآمد و مولد کشور بوده و نظام مدیریتی از توانمندی های ذهنی، جسمی و روانی آنها برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می برد به همین منظور حفظ سلامت شاغلین اهمیت ویژه ای داشته و یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی محسوب می شود.از طرف دیگر ما شاهد افزایش شیوع بیماریهای غیر واگیر مانند بیماریهای قلبی و عروقی و عوامل خطر مرتبط با این بیماریها (دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا، چاقی) و مصرف دخانیات در کشور هستیم. رییس مرکز بهداشت افزود: با عنایت به اینکه اغلب کارکنان دولت به دلیل سبک زندگی ناسالم و کم تحرکی در معرض خطر هستند و پیشگیری تشخیص و درمان زودهنگام بیماریها و عوامل خطر آنها امری ضروری است بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت بصورت انجام آزمایشات رایگان قند و چربی توسط همکاران آزمایشگاه مرکزی در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.
 ٠٧:٣١ - 1397/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته هماهنگی نوبت دوم طرح ایمنسازی فلج اطفال در مرکز بهداشت شهرستان خاش
رییس مرکز بهداشت ضمن اعلام خبر آغاز مرحله دوم طرح ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال از 4لغایت7اسفند ماه بصورت خانه به خانه گفت: در این مرحله بیش از 33 هزار کودک زیر 5 سال توسط 200 تیم عملیاتی از مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی به صورت خانه به خانه در راستای حذف بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند. مهندس نقی زاده ضمن بیان اهمیت پوشش مطلوب واکسیناسیون در گام های نهایی حذف بیماری فلج اطفال اذعان داشت: تعداد کشورهای پولیواندمیک از 125کشور در سال 1988به 2 کشور در سال 2018 تقلیل یافته و در حال حاضر فقط در دو کشور همسایه ما یعنی افغانستان و پاکستان مواردی از این بیماری گزارش شده است لذا حفظ دستاوردهای ارزشمند سالیان گذشته نظام سلامت کشور (عدم بروز موارد بیماری فلج اطفال طی ۱۸سال گذشته) بیش از پیش حائز اهمیت می باشد.
 ٠٧:٢٧ - 1397/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید رییس مرکز بهداشت از سایت زباله و خانه بهداشت کارگری کارخانه سیمان شهرستان خاش
در این بازدید که با هدف بررسی وضعیت واحد ایمنی و بهداشت و سایت زباله کارخانه سیمان و با حضوررییس مرکز بهداشت به اتفاق کارشناس مسئول بیماریها و کارشناس سلامت محیط و کار مرکز بهداشت صورت گرفت بر رعایت نکات لازم در خصوص مسایل مربوط به ایمنی کار،جمع آوری و دفن بهداشتی زباله، معاینات دوره ای کارگران و ثبت در پرونده پرسنلی آنان، مراجعه پرسنل به نزدیکترین پایگاه بهداشتی محل سکونت جهت انجام مراقبت های بهداشتی در سنین مختلف و ثبت در سامان سیب تأکید شد.
 ١٢:٠٦ - 1397/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعطیلی 4مکان کسب دارای نواقص بحرانی شهرستان خاش
مهندس نقی زاده گفت: در اجرای ماده13آئین نامه سلامت محیط و کار و پس از بازدیدهای صورت گرفته بازرسین سلامت محیط و کار شبکه بهداشت ودرمان 4واحد صنفی شامل نانوایی، آرایشگاه مردانه و2 واحد اغذیه فروشی با حضور بازرسین بهداشتی، ناظرین نیروی انتظامی و هماهنگی تعزیرات دارای نقص بحرانی در تاریخ 27/11/97بصورت موقت تعطیل شدند و پرونده این اماکن متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع گردید.
 ١١:٥٩ - 1397/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
گسترش ارائه خدمات سلا مت با توسعه بیش از 11 هزار متر مربع زیر ساختهای بهداشت ودرمان خاش در سال 97
درراستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان خاش، با توسعه 11 هزار مترمربع به زیر ساختهای بهداشت ودرمان این شهرستان روند توسعه خدمات سلامت شدت گرفته است. به گزارش روابط عمومی- دکتررضا کرد سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش با بیان این مطلب که طرح تحول سلامت تحول اساسی در خدمات رسانی سلامت در شهرستان خاش بوجود آورده است، خاطر نشان کرد: در سال 97 با عنایت ریاست دانشگاه به مناطق محروم استان علاوه بر افزایش زیرساختهای استاندارد با تجهیزات کامل روند توسعه خدمات سلامت با هدف افزایش رضایتمندی مردم شدت بیشتری گرفته است.
 ١٠:٤٦ - 1397/11/28 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


نمایش اخبار

محتوای مرتبط