اخبار > مهندس نقی زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش؛ رعایت بهداشت فردی، توصیه ای جدّی برای پیشگیری از انتشار بیماری کرونا ویروس جدیدایشان با اشاره به تقویت آموزش ها در بین مردم به ویژه در سطح مدارس مناطق شهری و روستایی گفت: تلاش همکاران حوزه بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاهها و خانه های بهداشت و همکاری کلیه ادارات و همچنین علما، معتمدین و ریش سفیدان در راستای آموزش و اطلاع رسانی به مردم کاملا ملموس و مشهود است و از این بین آگاهی افزایی دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ایشان افزود: تیم های بهداشتی ضمن حضور در اماکن تجمعی و پرتردد راههای پیشگیری از انتشار کورونا ویروس جدید مانند پرهیز از دست دادن و روبوسی با افراد دارای علایم تنفسی(سرفه ـ عطسه)، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و یا قسمت بالای آستین، شست و شوی کامل و مکرر دست‌ها با آب و صابون حداقل به اندازه ۲۰ ثانیه، استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده با پایه الکل و خودداری از تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان و... را آموزش     می دهند.
رییس مرکز بهداشت از همشهریان عزیز درخواست نمود اطلاعات مربوط به این بیماری را تنها از طریق رسانه های رسمی کشور و یا سایت وزارت بهداشت و درمان و پایگاههای اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کنند.


1398/12/01 ٠٩:٥٨ News ٢٦٠٣٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط