اخبار > همزمان با شروع بسیج ملی کنترل فشارخون بالا جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲4 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردیدمدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از ۲۷ اردیبهشت ماه خبر داد وی گفت: زمانبندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است و هفتم مهر ماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.

اولین جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان بهداشت، سرپرست مرکز بهداشت و رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) نماینده مجتمع عالی سلامت و کلیه کارشناسان ستادی  ، دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار شد.

دکتر کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک کمپین بزرگ ملی و عمومی است که به ریاست وزیر بهداشت، به عنوان رییس شورای راهبری و دستور رییس جمهور به تمام دستگاه ها برای همکاری با آن تشکیل شده و دبیری این شورا را معاون بهداشت بر عهده دارد.

وی ادامه داد: امروز وظیفه داریم تا با تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل، مراقبت و مدیریت فشارخون، جامعه را از این عامل پرخطر که به عنوان مرگ خاموش از آن یاد می‌شود  و 10 درصد جمعیت نیز دچار آن هستند، آگاه کنیم و در این ارتباط بسیج ملی فشارخون بالا تشکیل شده است.

ایشان با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت مرکز بهداشت برای اجرای صحیح این طرح از شورای هماهنگی خواست تا به نحو مطلوبی در این زمینه به مردم جهت حضور حداکثری در این طرح اطلاع رسانی شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت آقای مهندس نقی زاده سرپرست مرکز بهداشت گفت : هدف از اجرای این بسیج ملی اطلاع رسانی عمومی و توانمندسازی مردم در خصوص شناسایی، کنترل و مراقبت فشارخون بالاو اندازه گیری فشارخون حداقل ۵۰درصد جمعیت بالای ۳۰سال شهرستان تعیین شده است. اطلاع رسانی عمومی  برنامه از ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ همزمان با روز جهانی فشارخون آغاز خواهد شد و اجرای برنامه غربالگری از ۱۷ خرداد ماه تا۱۵ تیرماه صورت می گیرد.در این طرح تمام افراد بالای ۳۰سال که تاریخ تولد آنها کمتر از ۱۳۶۸/۳/۱۷باشد با خوداظهاری و مراجعه به پایگاه ها و خانه های بهداشت می توانند به صورت رایگان در این طرح شرکت نمایند.

 

آقای دکتر کردی رئیس بیمارستان برای اجرای کمپین کنترل فشار خون بالا اظهار داشت: سه خصوصیت فشارخون شایع بودن، بدون علامت بودن و عدم آگاهی از وجود آن تا قبل از ایجاد عوارض است


وی افزود: فشار خون بالا، دیابت از مشکلات شهرستان است و کنترل آن‌ها از اولویت‌های بهداشتی ما است.


ایشان دومین علت نارسایی کلیه بعد از دیابت فشار خون بیان نمود.

 


1398/02/24 ١٣:٢٧ News, Events ٢٢٠٦٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط