اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی ایمنسازیNormal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش؛ به مناسبت هفته واکسیناسیون(10-4) اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی با موضوع ایمنسازی جهت کاردانان و مراقبین سلامت کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان برگزار گردید.

مهندس نقی زاده ضمن اشاره به پیشرفت های برنامه گسترش ایمنسازی و تأکید بر این مطلب که واکسیناسیون یکی از موثرترین مداخلات بهداشتی شناخته شده در ارتقاء سلامت کودکان است گفت: نزدیک به 35 سال از اجرای برنامه ایمنسازی در کشور گذشته و در شهرستان خاش نیز  پیشرفتهای زیادی در این زمینه حاصل شده که از آن جمله می توان به عدم گزارش مواردی از بیماری فلج اطفال در حدود دو دهه قبل، عدم بروز مواردی از سرخک در سال گذشته، کنترل بیماریهای سیاه سرفه و دیفتری و ... اشاره نمود لذا همکاران محترم حوزه بهداشت شهرستان می بایست هوشیار باشد تا ضمن حفظ و صیانت از دستاوردهای برنامه ایمنسازی در کشور، در زمینه تکمیل صد در صدی پوشش این برنامه تلاش نماید.

در ادامه اله بخش کرد در خصوص ملزومات اجرایی برنامه در سال جاری از جمله ارتقاء شاخص بیماریابی بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن، ارتقاء شاخص گزارش دهی عوارض ناشی از واکسن، ارتقاء شاخص ثبت واکسیناسیون کودکان زیر 5سال در سامانه سیب و نیز امیت زنجیره سرد به نکات مهمی اشاره نمودند.


در ادامه این کارگاه آقای صفاجو بطور کامل در خصوص ارتقای زنجیره سرد، فرآیندهای اجرایی استاندارد، معیارهای 9گانه مدیریت موثر واکسن آموزش های لازم را به حاضرین ارائه نمود.

 


1398/02/16 ١١:٤٦ News ٢١٩٩١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط