اخبار > اتمام دوره اول اجرای طرح بسته خدمتی پایه سلامت ویژه کارکنان دولت در شهرستان خاشمهندس نقی زاده با اعلام این خبر گفت: نیروی کار، بازوی کارآمد و مولد هر کشور بوده و نظام مدیریتی از توانمندی های جسمی ، ذهنی و روانی آن ها برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می برد از این رو حفظ سلامت شاغلان ، اهمیت ویژه ای داشته و یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی محسوب می شود چرا که سلامت آنها بر افزایش بهره وری سازمانی و رشد اقتصادی کشور تاثیر مثبت دارد .

ایشان با اشاره به طرح سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر وبه ویژه خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی این برنامه از اسفند ماه سال 97 و همزمان با هفته سلامت مردان آغاز و و تا کنون موفق به اجرا در 15اداره شهرستان خاش شده است.

رییس مرکز بهداشت تصریح نمود: با بیان اینکه سلامت شاغلین نقش مهمی در بهینه سازی ارایه خدمات به آحـاد جامعـه و تکـریم اربـاب رجوع دارد یادآور شد: اغلب کارکنان دولت به دلیل سبک زندگی ناسالم و کم تحرکی در معـرض خطـر هـستند بنابراین پیـشگیری، تـشخیص و درمـان زود هنگـام بیماری ها و عوامل خطر آنها امری ضروری است.

نقی زاده ادامه داد: کارکنان در این برنامه ارزیابی خطر 10 ساله سکته های قلبی و مغزی کشنده و غیرکشنده می شوند؛ یعنی بر اساس نتایج آزمایش های قند و کلسترول خون و سایر عوامل خطر مثل فشار خون، سیگاری بودن یا نبودن، میزان سن، درصد احتمال خطر 10ساله آنها برآورد می شود و بر اساس درصد حاصله اقدامات پیشگیرانه انجام می شود.

وی گفت: خدمات سلامت کارکنان دولت شامل خدمات پیشگیری ، تشخیصی ، درمانی ، آموزشی و بازتوانی می شود و در این طرح کارشناسان بهداشت و آزمایشگاه به اداره ها مراجعه نمودند و با شناسایی کارکنان مستعد به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی - عروقی، آنان را به پزشک معرفی کرده تا ضمن ثبت نتایج و تشکیل پرونده الکترونیک  اقدامات درمانی لازم و در صورت نیاز ارجاع سطح یک به دو برای بهبود آنان انجام شود.

گفتنی ست:  خیلی از این افراد ممکن است به دلیل این که علائمی در آنها نیست متوجه خطرات بیماری ها در خود نشده باشند ولی طی این برنامه این احتمال ها مطرح و اقدامات پیشگیرانه انجام می شود.


1398/02/10 ١٠:٤٢ News ٢١٨٤٤

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

محتوای مرتبط