اخبار > گزارش کامل رییس مرکز بهداشت در ستاد مدیریت بحران شهرستان خاشNormal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

مهندس نقی زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش (۹۷/۱۱/۱۲)، ضمن اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان و تیم های واکنش سریع در برخورد با بحران های احتمالی به ویژه بارندگیهای اخیر عنوان نمود:  با توجه به بارندگیهای شدید اخیر و بالا آمدن آبهای سطحی و نیز احتمال آلودگی منابع آبی، می توان احتمال افزایش بیماریهای منتقله از آب و غذا و ناقلین را متصور بود لذا تقویت نظام مراقبت این بیماریها و ارتقاء هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی بسیار حائز اهمیت می باشد.

جناب مهندس یوسفی فرماندار محترم شهرستان در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از تعاملات مدیران ادارات و اعضای محترم ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند . ما باید با یکدیگر تعامل وهمکاری داشته باشیم تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در کمترین زمان ممکن بحران را مدیریت نماییم.

 رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش نیز ضمن اشاره به آماده باش کلیه مراکز خدمات جامع سلامت و تیم واکنش سریع مرکز بهداشت متعاقب هشدارهای هواشناسی اذعان داشت: شبکه بهداشت و درمان به همراه ستاد فوریتهای پزشکی و 3تیم واکنش سریع در بارندگی اخیر شهرستان طی 4ساعت تلاش مستمر موفق به نجات جان مادر باردار گرفتار در طغیان رودخانه در ساعت 26دقیقه بامداد 12/12/97 و انتقال وی به بیمارستان خاش گردید که در این مسیر بخشدار، شهرار و اعضای محترم شورای منطقه ایرندگان تیم های اعزامی حوزه سلامت را همراهی نمودند که شایسته است از این بزرگواران کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

وی با اشاره به بارندگیهای اخیر و احتمال افزایش بیماریهای منتقله از آب و غذا و نیز بیماریهای منتقله ازناقلین به ویژه مالاریا افزود: مکاتبه مجدد با کلیه مراکز تحت پوشش در خصوص تقویت نظام مراقبت بیماریها به ویژه بیماریهای روده ای-انگلی و مالاریا، بررسی دپوی دارویی مراکز، گزارش گیری روزانه در خصوص افزایش هرگونه موارد بیماریها، آموزش و اطلاع رسانی به مردم درخصوص بیماریهای موردنظر،  توزیع مجدد کلر1درصد در تمامی روستاهای فاقد شبکه لوله کشی، تاکید بر کلرسنجی روزانه، آموزش مردم منطقه در خصوص استفاده از آب کلردار(طرز استفاده از کلر 1درصد)،  تأکید بر گزارش فوری هرگونه شکستگی شبکه لوله کشی، تقویت بازدیدهای مشترک واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت و اداره آبفای شهری و روستایی از شبکه های لوله کشی شهرستان، مداخله فوری در صورت دریافت هرگونه گزارش شکستگی، تأکید بر کلرزنی شبکه های لوله کشی خودگردان بوسیله آبفای روستایی و .... انجام شده است

.

رییس مرکز بهداشت شهرستان با تأکید بر آغاز بسیج سلامت نوروزی از  20 اسفند لغایت 16 فروردین و تشدید نظارتها بر کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و رستورانهای بین راهی تصریح نمود: پیش بینی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه مشکلات احتمالی در ایام تعطیلات نوروز و تقویت ستاد بحران مرکز بهداشت مورد تاکید است.

مهندس نقی زاده ادامه داد: پس از بارندگی های اخیر اطلاعات کاملی از مراکز و خانه های بهداشت تابعه در خصوص خسارتهای احتمالی و الویت بندی جهت مداخلات لازم براساس حجم خسارات وارده انجام شده است.

 


1397/12/13 ١٤:٠٣ News, Events ٢١١١٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نمایش اخبار

اخبار

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی نظام مراقبت فلج شل حاد
برپایی نمایشگاه عکس به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر
برگزاری جلسه گزارش عملکرد بهداشت و درمان شهرستان خاش با حضور فرماندار محترم و سایر اعضا پیرامون
یررسی اپیدمیولوژیک مشکلات بهداشتی منطقه چاه سالار کارواندرتوسط تیم واکنش سریع
برپایی ایستگاه سلامت با هدف اطلاع رسانی در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
اجرایی شدن طرح مداخلاتی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با همکاری داوطلبین
بررسی عملکرد کارگروه های ستادی در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر
مراسم گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر با حضور روسا و مدیران ادارات در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.
برگزاری جلسه هم اندیشی با علما و ائمه جمعه در خصوص بسیج ملی کنترل فشارخون بالا
جلسه گزارش دهی کارگروه های بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در تاریخ 30/2/98 برگزارگردید.
3236 فرد مبتلا به فشار خون بالادر خاش شناسایی شدند
جلسه آموزشی در خصوص بسیج ملی کنترل فشارخون بالا جهت پزشکان ، کاردانان و بهورزان در تاریخ 25/2/98 در مرکز بهداشت برگزار گردید .
کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش برگزار شد
همزمان با شروع بسیج ملی کنترل فشارخون بالا جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲4 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید
استان سیستان و بلوچستان از استانهای دارای آزمایشگاه ژنتیک تالاسمی فعال در کشور
بازدید رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش از مرکز خدمات جامع سلامت سبزگز
پلمپ دو باب قنادی متخلف در طرح سلامت رمضان در شهرستان خاش
تداوم نظارت واحد سلامت محیط درطرح تشدید سلامت به مناسبت ماه مبارک رمضان در خاش
برگزاری جلسه فنی درخصوص بررسی شاخص های حوزه سلامت و نظام ارجاع الکترونیک با پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان خاش

محتوای مرتبط